۳۰۳ نفر دیگر بر اثر کرونا جان باختند | تعداد مراکز درمان سرپایی کرونا در تهران افزایش یافت کرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
وکلای ملت با بررسی اولویت دار طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به دو وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی موافقت کردند. 

 به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا به ۸۹ هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

 

از دیروز تا امروز ۶ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۳ هزار و ۸۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۶۹۴ نفر از آنها بستری شدند.

 

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۷۹۲ هزار و ۱۴ نفر رسید.

 

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۹ هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

 

تا کنون سه میلیون ۳۱۰ هزار و ۱۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 

۵ هزار و ۲۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تا کنون ۲۵ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۹۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

 

همچنین تا کنون ۸ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۹۳۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۰۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۱ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۸ دُز رسید.

 

زالی: تعداد مراکز درمان سرپایی کرونا در تهران افزایش یافت

 فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: تعداد مراکز درمان سرپایی کرونا در پایتخت با استفاده از امکانات نیروهای مسلح افزایش یافت.

  

دکتر علیرصا زالی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه هوشمند مرکز آموزشی ، پژوهشی و درمانی بیمارستان لبافی نژاد افزود: با انجام اقداماتی مانند افزایش تعداد مراکز درمان سرپایی، تاب آوری تخت های بیمارستان را شاهد خواهیم بود.

 

وی به افزایش مراکز واکسیناسیون کرونا اشاره کرد و یادآور شد: روز گذشته با کمک نیروهای مسلح در شرق، غرب و جنوب تهران چهار تا پنج مرکز تجمیعی جدید واکسیناسیون راه اندازی شد.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران تصریح کرد: با توجه به فعال شدن کمیته ترخیص، هر روز بیش از هزار بیمار از بیمارستان های تهران ترخیص می شوند.

 

زالی ادامه داد: بیماران کرونایی به محض رسیدن به شرایط ثبات در علایم حیاتی از بیمارستان ترخیص می شوند تا شرایط برای پذیرش بیماران جدید فراهم شود.

 

مجموع بستری کرونایی در تهران به بیش از ۹ هزار ۶۵۰ نفر رسید

وی همچنین گفت: براساس آخرین آمارها تا ساعت ۱۰ صبح امروز در استان تهران مجموع بستری کرونایی به بیش از ۹ هزار و۶۵۰ بیمار رسید که از این تعداد حدود ۲ هزار ۶۰۰ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: روز گذشته یک هزار و ۳۶۰ بیمار از بیمارستان های تهران ترخیص شدند و در مقابل، ورودی بیمار به بیمارستان ها هزار و ۴۱۰ نفر بود که این موضوع نشان می دهد هنوز به تراز مثبت ترخیص و ورودی نرسیده ایم.

 

وی ادامه داد: حدود ۱۸ هزار نفر سرپایی به مراکز بهداشت و درمان مراجعه می کنند که با تدابیری از جمله ایجاد نقاهتگاه موقت که انجام می شود امیدواریم بتوانیم ظرفیت سازی جدیدی در تهران به وجود آوریم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------