مصرف داروی دامپزشکی «ایورمکتین» برای درمان کووید ۱۹ را متوقف کنید داروی دامپزشکی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
سازمان غذا و داروی ایالات متحده هشدار می دهد که مصرف داروی مختص اسب و گاو برای پیشگیری یا درمان کووید ۱۹ خطرناک است و می تواند کُشنده باشد. 

به گزارش مهر به نقل از هلث دی نیوز، این سازمان گزارشهای متعددی از افرادی دریافت کرده است که پس از خوددرمانی با داروی "ایورمکتین" مخصوص اسب در بیمارستان بستری شده‌اند.

 

ایورمکتین، که یک داروی ضد ویروس نیست، به طور کلی برای درمان یا پیشگیری از انگل در حیوانات استفاده می‌شود.

 

این سازمان تأکید کرد که هیچ نوع ایورمکتین برای درمان یا پیشگیری از کووید ۱۹ تأیید نشده است.

 

سازمان غذا و دارو آمریکا هشدار داد: «ممکن است شنیده باشید که مصرف ایورمکتین با دوزهای بالا خوب است. اما کاملاً در اشتباهید.»

 

آژانس تصریح کرد که قرص‌های ایورمکتین تأیید شده توسط این سازمان که افراد مبتلا به شرایط خاص ناشی از کرم‌های انگلی را درمان می‌کند و همچنین فرمول‌های موضعی مورد استفاده برای شپش سر و بیماری‌های پوستی با داروی مورد استفاده در حیوانات متفاوت است.

 

این سازمان توضیح داد که قرص‌های ایورمکتین و فرمول‌های موضعی برای انسان "دوزهای بسیار خاصی" دارند که به طور قابل توجهی کمتر از دوزهایی است که برای حیوانات در نظر گرفته شده است.

 

سازمان غذا و دارو افزود: «این داروهای حیوانی برای حیوانات بزرگی مانند اسب و گاو استفاده می‌شوند که وزن آنها بسیار بیشتر از یک انسان است. مصرف چنین دوزهای بالایی می‌تواند برای انسان بسیار سمی باشد.»

 

مصرف بیش از حد ایورمکتین می‌تواند باعث تهوع، استفراغ، اسهال، فشار خون پایین، واکنش‌های آلرژیک، سرگیجه، مشکل در حفظ تعادل، تشنج، کما و حتی مرگ شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی