سازمان جهانی بهداشت:تزریق دوز سوم واکسن کرونا تا پایان ۲۰۲۱ متوقف شودسازمان جهانی بهداشت,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند دارای حجم بالای واکسن کرونا خواست که از ترزیق دوز تقویتی این واکسن(دوز سوم) تا پایان سال جاری میلادی جلوگیری کرده و این ذخیره واکسن را برای کشورهای فقیرتر اختصاص دهند. 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تدروس آدهانوم در ادامه عنوان کرد که نباید کشورهای با درآمد کم در جهان از ابزارهایی از جمله واکسن برای حفاظت از مردم شان محروم شوند و به جای آن نباید کشورهای ثروتمند تزریق دوزهای سوم را در دستورکار خود قرار دهند.

 

این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت خاطر نشان کرد: دوز سوم ممکن است برای گروههای در معرض خطر لازم باشد اما نمی خواهیم شاهد استفاده گسترده از دوز تقویتی برای افراد سالمی که به طور کامل واکسینه شده اند، باشیم.

 

آدهانوم چند روز پیش نیز درباره برنامه ریزی زودهنگام برای استفاده از دوز سوم واکسن کرونا در برخی کشورها، به ویژه در شرایطی که برخی دیگر از کشورها هنوز برای دستیابی به دوز اول واکسن تلاش می کنند، هشدار داده بود.

 

با سرعت گرفتن برنامه واکسیناسیون تقویتی همزمان با کاهش ایمنی بدن در برابر سویه دلتا ویروس، آدهانوم بار دیگر بشدت مخالفت سازمان متبوعش را با تزریق دوز سوم در شرایطی که سهم عمده ای از جمعیت جهان هنوز دوز اول واکسن کرونا را هم دریافت نکرده اند، ابراز کرده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------