مصرف مداوم مُسکن ها کمردرد را مزمن می کند کمردرد ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
یک مطالعه جدید هشدار می دهد که استفاده مداوم از استروئیدها و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن برای درمان کمردرد حاد ممکن است آن را به یک بیماری مزمن تبدیل کند. 

به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، یافته‌های تیم تحقیق در دانشگاه مک گیل کانادا بر اساس مشاهدات بیماران، تجزیه و تحلیل یک پایگاه داده بزرگ بیماران و یک مطالعه حیوانی است.

 

دکتر «لودا دیاتچنکو»، محقق ارشد این مطالعه، گفت: «نتایج مطالعه نشان می‌دهد که ما باید بیشتر در مورد نحوه درمان بیماران خود فکر کنیم.»

 

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، کمردرد شایع‌ترین نوع درد است.

 

محققان می‌گویند: «این مطالعه قابل توجه است و اگر این یافته‌ها در یک کارآزمایی بالینی پایدار بماند، می‌تواند مجبور به بازنگری در مورد نحوه درمان درد حاد شود.»

 

دیاتچنکو گفت: «یک قانون ناگفته وجود دارد: اگر درد دارید، یک ضدالتهاب مصرف کنید، و اگر همچنان درد دارید، استروئید هم مصرف کنید. اما این مطالعه نشان می‌دهد که ما باید به فکر درمان باشیم، نه سرکوب التهاب.»

 

دستورالعمل‌های کنونی به افراد مبتلا به کمردرد توصیه می‌کند که با ورزش، فیزیوتراپی، گرما یا ماساژ شروع کنند، که می‌تواند به اندازه داروهای ضد درد مؤثر باشد، اما عوارض جانبی مشابهی ایجاد نمی‌کند.

 

اگر این رویکردها جواب نداد، بیماران می‌توانند داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن را امتحان کنند. استامینوفن یک داروی ضدالتهاب نیست.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------