آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,روحانی

روحانی: تحریم آمریکا مانند کرونا، ترسش بیشتر از واقعیت آن است

رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است…


رحیمی: فیلم دو تابعیتی‌ها و سریال گاندو دو روی یک سکه هستنداخبار,اخبار سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: فیلم دو تابعیتی‌ها که در صحن مجلس پخش شد و سریال گاندو هر دو، دو روی یک سکه هستند.

به گزارش مهر، علیرضا رحیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در طرح سؤال خود از امیرحاتمی درباره نحوه دسترسی به فیلم اعترافات و مستند مربوط به دوتابعیتی ها و علت پخش آن در جلسه علنی با توجه به اینکه این مستندات قبلا توسط سازمان اطلاعات سپاه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پخش شده و اعلام گردید که محرمانه بود، اظهارداشت: این سؤال در شرایطی مطرح می شود که افتخارات نیروهای مسلح ما وحدت و همدلی را در مقابله با اقدامات خصمانه دشمنان ایجاد کرده است.

 

وی ادامه داد: بیانیه های متعدد نمایندگان نمایشی نیست و حمایت قاطع از نیروهای مسلح را به ویژه به اروپا و آمریکا نشان می دهد و آنان باید بدانند که با چه کشوری روبرو هستند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولان وزارت دفاع تصور کردند که این سؤال در شأن این وزارتخانه و مجلس نیست که بنده اعلام می کنم این سؤال دقیقا در راستای شفافیت عملکرد نیروهای مسلح و در جهت تأمین منافع ملی است تا اگر اشکالی در سیستم نیروهای مسلح وجود داشته باشد، با هوشمندی برطرف شود.

 

رحیمی گفت: بنده متأسفم که به علت آیین نامه داخلی مجلس دست ما بسته است و نمی توانیم از سپاه پاسداران و سازمان هایی چون صدا و سیما سؤال کنیم و چاره ای نداریم جز آنکه از وزارتخانه های مرتبط با آنان سؤال کنیم.

 

وی متذکر شد: فیلمی در سال گذشته پخش شد که باعث ایجاد شائبه و تشویش اذهان عمومی در کسری از ثانیه شد، در حالی که این فیلم چند هفته قبل در کمیسیون امنیت ملی مجلس پخش شده بود که نماینده اطلاعات سپاه در چارچوب برخورد با فعالیت دوتابعیتی ها و جاسوسان گفت که این فیلم محرمانه است و نباید در جایی پخش شود.

 

رحیمی ادامه داد: زمانی که این فیلم در صحن علنی مجلس پخش شد، بنده و ۲۶ نماینده دیگر برای حراست از امنیت محرمانگی اطلاعات در دستگاه های امنیتی این سؤال را مطرح کردیم، چرا که این فیلم اثر تخریبی بسیار زیادی در فرآیند امنیتی کشور در برخورد با جاسوسان داشت و از درون به نظام ضربه زد.

 

نماینده مردم تهران افزود: پس از این ماجرا، وزارت اطلاعات کتبا به مجلس علیه کریمی قدوسی نماینده سؤال کننده به علت انتشار محتوای دارای اسناد طبقه بندی شده و تشویش افکار عمومی شکایت کرد و چند ماه بعد هم وزارت اطلاعات علیه این نماینده به قوه قضائیه شکایت کرد.

 

وی تصریح کرد: سپس کریمی قدوسی یک سؤال رسمی علیه وزیر اطلاعات تهیه کرد که هیئت رئیسه مجلس آن سؤال را به معاونت نظارت مجلس ارجاع داد و همچنین شکایت کتبی قدوسی از وزارت اطلاعات در هیئت رئیسه مجلس مطرح شد که به اتفاق آراء در هیئت رئیسه، سؤال این نماینده از وزیر اطلاعات را به علت آنکه از وی شکایت کرده بود، وارد ندانستیم.

 

رحیمی اظهارداشت: در حال حاضر این سؤال مطرح است که تدوین فیلم امنیتی در کجا اتفاق می افتد؟ اگر در سازمان اطلاعات سپاه این فیلم ها تهیه می شود، چرا در صحن علنی مجلس پخش شد و اگر در اختیار سازمان اطلاعات سپاه نیست، در کدام مرکز این فیلم های امنیتی و همچنین سریال های امنیتی شبیه «گاندو» تدوین می شود که کشور را دچار تشویش اذهان عمومی می کند!

 

وی تاکید کرد:فیلم دو تابعیتی ها که در صحن مجلس پخش شد و سریال گاندو هر دو، دو روی یک سکه هستند و در مسیر ناامید کردن مردم و تخریب دولت و متلاشی کردن دیپلماسی کشور و بدنام کردن دیپلمات ها می باشد.

 

وی ادامه داد: سازمان اطلاعات سپاه در تدوین این فیلم چه نقشی داشته است و همچنین ما از دادستان کل کشور درخواست کردیم که به این موضوع ورود کند اما وارد نشد و دادستان فقط ناظر بود.

 

نماینده مردم تهران بیان کرد: اتهاماتی به دولتمردان و رئیس جمهور زده شد و گفته شد که آنان دوتابعیتی هستند که این مسائل تکذیب شد اما تکذیب آنها در جایی پخش نشد و سؤال ما این است که اگر چنین اتهاماتی به رئیس قوه قضائیه هم می زدند، آیا باز هم دادستان سکوت می کرد؟

 

رحیمی گفت: اگر آیت الله رئیسی می خواهد در قوه قضائیه تحولی ایجاد کند، لازم است دادستان کل کشور را فعال کند.

 

وی تصریح کرد: ما چندین بار در صحن و کمیسیون امنیت ملی تذکر دادیم که نمی شود چندین دستگاه امنیتی در کشور فعال باشند، چرا که بعضا دیده شده است که درباره فردی، وزارت اطلاعات می گوید جاسوس است اما قوه قضائیه می گوید جاسوس نیست.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------