آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,فرمانده کل ارتش

فرمانده کل ارتش: به آمریکایی ها گفتیم یکی بزنید، ۱۰ تا می زنیم، مطمئن باشید

فرمانده کل ارتش گفت: آمریکایی‌ها پیغام دادند که ما یکی می‌زنیم و دیگر کاری نداریم، شما هم کاری نداشته باشید تا این دعوا تمام شود اما ما…


موافقت با استخراج رمز ارزها/ بهره‌گیری از ارز دیجیتال در مبادلات داخل کشور مجاز نیستاخبار,اخبار سیاسی,جلسه هیئت دولت

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صمت موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

 

به موجب این تصمیم، استفاده از رمز ارز‌ها صرفاً با قبول مسئولیت ریسک از سوی متعاملان بوده و مشمول حمایت و ضمانت دولت و سیستم بانکی نمی‌شود و بهره‌گیری از آن در مبادلات داخل کشور نیز مجاز نیست.

 

همچنین این فعالیت همچون سایر فعالیت‌های صنعتی، مشمول مالیات خواهد بود و شمول معافیت از مالیات، منوط به صدور رمز ارز و بازگرداندن ارز حاصله به چرخه اقتصادی کشور است.

 

قدردانی از فعالیت‌های مجمع خیرین مهارت افزایی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

همچنین در این جلسه که مقارن با ششم مرداد ماه؛ روز ملی مهارت و کارآفرینی بود، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از آخرین اقدامات دبیرخانه شورای‌عالی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تشکیل مجمع خیرین مهارت افزایی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و خدمات این مجمع، به هیات دولت ارائه داد.

 

هیات وزیران ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های همه شرکای اجتماعی دولت و خیرین عزیز و آغاز فعالیت‌های سازنده مجمع خیرین نهضت مهارت افزایی در کشور، ابراز امیدواری کرد دولت با همکاری شرکای اجتماعی خود بتواند در سال جاری قدم‌های مؤثری در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور بردارد.

 

توسعه فعالیت‌های فرودگاه پیام به پرواز‌های مسافری و آموزشی

علاوه براین، با موافقت هیات وزیران مقرر شد فرودگاه پیام واقع در منطقه ویژه اقتصادی پیام بتواند علاوه بر حمل و نقل باری، به فعالیت مسافری و آموزشی نیز بپردازد.

 

مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در سازمان‌ها و مجامع بین المللی در سال ۱۳۹۸

با تصمیم هیات دولت، به وزارت امورخارجه اجازه داده می‌شود سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین االمللی در سال ۱۳۹۸ (۲۰۱۹) را با رعایت قوانین و مقررات مربوط از محل قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور پرداخت نماید.

 

تصویب آیین‌نامه اجرایی «بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی

هیات وزیران در ادامه این جلسه، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور درخصوص بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی را تصویب کرد.

 

براساس این آیین‌نامه، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شده است که در هزینه کرد اعتبارات هزینه‌ای خود با واحد‌های مجری تفاهمنامه منعقد کنند و ۵۰ درصد صرفه جویی حاصل از تفاضل قیمت تمام شده و هزینه‌های قطعی فعالیت به منظور ایجاد انگیزه در کارکنان واحد مجری و ۵۰ درصد برای افزایش اعتبارات طرح‌های عمرانی هزینه خواهد شد.

 

تصویب آیین‌نامه ساماندهی و بهینه سازی کاربری املاک وزارت آموزش و پرورش

دولت همچنین آیین‌نامه اجرایی «ساماندهی و بهینه سازی کاربری املاک و فضا‌های آموزشی، ورزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» را تصویب کرد.

 

مطابق این آیین‌نامه، وزارت آموزش و پرورش می‌تواند با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، نسبت به احداث، بازسازی، تکمیل و بهره برداری از املاک و فضا‌های مورد اشاره اقدام کند.

 

گفتنی است، بر اساس این آیین‌نامه هر نوع تغییر کاربری به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش استان و تصویب کمیسیون مربوط صورت می‌گیرد و از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------