آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,هاشم زاده هریسی

واکنش عضو خبرگان به توییت جنجالی ذالنور

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حتی نتوانسته ایم همین قانون اساسی را پیاده کنیم. قانون اساسی گفته مسکن برای همه، بیمه برای همه، آسایش برای…


وزیر دفاع: امنیت عراق را امنیت خود می‌دانیماخبار,اخبار سیاسی,امیر حاتمی
وزیر دفاع با تأکید بر اهمیت ارتقای توان و بنیه دفاعی نیروهای نظامی و انتظامی عراق در مقابله با تهدیدات گفت: تقویت بنیه دفاعی عراق یکی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران است و م ا امنیت عراق را در امتداد امنیت ایران می‌دانیم.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار با " یاسین طاهر الیاسری" وزیر کشور عراق با بیان اینکه موضوعات متنوع و در عین حال مهمی در روابط امنیتی دو کشور وجود دارد اظهار داشت: ایجاب می‌کند دو طرف رایزنی‌های مداومی با یکدیگر داشته باشند؛ چرا که وزارت کشور عراق یک نهاد انتظامی و امنیتی است و نقش قابل توجهی در تامین ثبات و امنیت عراق و به تبع آن منطقه دارد.

 

وزیر دفاع با بیان اینکه موضوعات متعددی سرنوشت دو کشور را به هم پیوند زده است، گفت: تاریخ، فرهنگ، مذهب و حوزه تمدنی مشترک در کنار شرایط سیاسی و امنیتی منطقه همگی ایجاب می‌کند دو کشور در جهت تحقق منافع مشترک تماس و رایزنی مستقیم و مداوم با یکدیگر باشند.

 

امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از زحمات و اقدامات  وزیر کشور عراق و سایر مسئولین این کشور برای تامین امنیت زائرین به ویژه در ایام ماه محرم  و اربعین حسینی بیان کرد: تردد گسترده زائرین نمونه ای از پیوندهای اجتماعی دو کشور است که اتفاقا از کارکرد وِیژه ای در نزدیکی دو ملت برخوردار است.

 وزیر دفاع با بیان اینکه اراده رهبران دو کشور بر توسعه مناسبات راهبردی استوار است، گفت: مناسبات دو کشور در هیچ برهه ای از تاریخ تا به این اندازه دوستانه و برادرانه نبوده است و شرایط کنونی مناسبات در تاریخ روابط دو کشور نمونه است؛

 

امیر سرتیپ حاتمی خاطرنشان ساخت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم عراق در جریان حمله گروه‌های تروریستی به این کشور نه یک اقدام کوتاه مدت و تاکتیکی بلکه برخاسته از اعتقادات قلبی، راهبردی و بلند مدت بوده است.

  عضو کابینه تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت ارتقاء توان و بنیه دفاعی نیروهای نظامی و انتظامی عراق در مقابله با تهدیدات تصریح کرد: تقویت بنیه دفاعی عراق یکی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران است.

 

وزیر دفاع با بیان اینکه همکاری با وزارت کشور عراق همواره برای ما حائز اهمیت بوده است گفت: امنیت عراق را در امتداد امنیت خودمان می‌دانیم و به همان اندازه که برای ثبات و امنیت خودمان تلاش داریم، امنیت عراق نیز برای ما مهم است.

 امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد وزارت دفاع در خصوص همکاری با کشور عراق گفت: امیدوارم بتوانیم با همکاری های دو جانبه شاهد توسعه مناسبات میان دو وزارتخانه باشیم.

 

ایران تکیه گاه قابل اطمینانی در مواقع بحران است

 "یاسین طاهر الیاسری" وزیر کشور عراق  هم در این دیدار با قدردانی از مقاومت و ایستادگی و حمایت جمهوری اسلامی ایران از عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی گفت: همکاری نظامی- امنیتی میان دو کشور از اولویت های اصلی دولت عراق به شمار می‌رود.

 

وزیر کشور عراق با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که در نبرد عراق با داعش در کنار مردم عراق ایستاد گفت: در اذهان سیاسیون و نظامیون عراقی  این موضوع شکل گرفته و نهادینه شده است که ایران می‌تواند تکیه گاه قابل اطمینانی در مواقع بحران باشد.

 

وی با بیان اینکه  اراده ما در وزارت کشور عراق بر این است که امنیت زائرین عتبات به طور کامل حفظ شود تصریح کرد: منافع مشترک الزام می کند که دو کشور رابطه خود را در سطوح و ابعاد مختلف توسعه بدهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------