آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,جهرمی

وزارت ارتباطات سامانه اتصال توانمندان به نیازمندان را ایجاد می کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ایجاد«خاطره خوش» از این شرایط سخت در ذهن مردم ایران، تلاش میکنیم سامانه‌ای راه بیاندازیم تا…


علم الهدی: آمریکایی‌ها اگر مرد بودند سردار سلیمانی را در جنگ با داعش براندازی می‌کردنداخبار,اخبار سیاسی,علم الهدی
خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: عملیات امروز یک عملیات حساب شده و نظامی نبود بلکه کودتا بود؛ از هفته گذشته فرودگاه بغداد را آمریکایی‌ها تصرف کردند و از این فرودگاه قاسم سلیمانی از هواپیما خارج شد و این هنر نبود که بالگردی این ماشین را به خاک و خون بکشد. یک عملیات کودتاچی‌گری در فضایی که قبلا همه توانایی خود را مجهز کردند اگر مرد بودند در جنگ‌های داعش و سوریه آنجا سردار را براندازی کنند.
به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: حادثه جانگداز امروز شهادت سردار رشید و غیور اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به محضر مقدس امام زمان و مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران  انقلابی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم. خداوند متعال ارواح پاک شهدای امروز را با اولیای خودش محشور بگرداند و در قرب حسینی ان‌شاالله این عزیزان با شهدای کربلا محشور شوند. 

 

وی ادامه داد :ما همیشه در برابر همه فراز و نشیب‌های سیاسی و اجتماعی که در جریان زندگی ما به وجود می‌آید باید به سراغ قرآن برویم و واقعیت‌ها را براساس آموزه‌های قرآنی تحلیل کنیم و تکلیف خودمان را تشخیص دهیم. خدا در سوره احزاب می‌فرماید در جنگ احزاب وضعیت مسلمانان فوق‌العاده ناگوار بود و فاقد امکانات جنگی بودند جز یک ابزار جنگ فردی ابزار دیگری نداشتند و از نظر اقتصادی وضعیت مسمانان در شرایط بدی بود که قوت لایموت هم برای آنها به سختی فراهم می‌شد. وقتی چشم مسلمان‌ها به لشکر ۱۰هزار نفره شرک و یهودیت افتاد گفتند این همان وعده‌ای است که خدا و رسول به ما وعده دادند و خدا و رسول در وعده خود راست بودند. پیامبر همیشه به مردم می‌گفت تا جایی که قدرت داریم در برابر دشمن خدا باید یایستیم و اگر بنا شد که قدرت ما کفاف و پاسخگوی دشمن ما نبود آنجا امداد غیبی به سراغ ما می‌آید.

 

وی افزود: جنایت امروز نشان داد آمریکا این است؛ گرگ وقتی به سراغ میش می‌آید ممکن است این میش را صید کند اما تا زمانی که چنگ و دندان نشان نداده اما وقتی چنگ و دندان نشان داد میش دیگر اسیر نمی‌شود. آنهایی که در این مملکت دل به غرب سپردند و فکر می‌کنند با مذاکره و نشستن با این گرگ درنده مشکلات را حل کنند این گرگ درنده را ببیند.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: عملیات امروز یک عملیات حساب شده و نظامی نبود بلکه کودتا بود؛ از هفته گذشته فرودگاه بغداد را آمریکایی‌ها تصرف کردند و از این فرودگاه قاسم سلیمانی از هواپیما خارج شد و این هنر نبود که بالگردی این ماشین را به خاک و خون بکشد. یک عملیات کودتاچی‌گری در فضایی که قبلا همه توانایی خود را مجهز کردند اگر مرد بودند در جنگ‌های داعش و سوریه آنجا سردار را براندازی کنند.

 

وی ادامه داد: این دلالت بر ضعف ما ندارد یعنی دنیا تماشا می‌کند پنتاگونی که اینهمه نعره و شعارش به عنوان قدرت در دنیا برپا شده تمام هنر این پنتاگون در عملیاتی که را عملیات آذرخش کبود گذاشته‌اند با سرسخت ‌ترین دشمنان خودش مقابله می‌کند.

 

وی افزود: داغ یک سرباز رشیدی بر قلب نازنین مقام معظم رهبری خیلی سنگین آمد و دل ایشان آزرده شد و این برای مردم ما تجربه جدیدی نیست چرا که نیمه شب برای امام پیام آوردند شهید بهشتی و ۷۲ نفر پودر شدند و دل امام خیلی به درد آمد و نتیجه آن صلابت و هیبت بود و فردا صبح که جنازه شهید بهشتی بر دوش مردم بود و مردم فریاد می‌زدند که «ایران پر از بهشتی است آمریکا در چه فکری است» در تصور کسی نبود در کنار این شهید بهشتی یک آقای مجروح روی تخت بیمارستان ذخیره ارزشمند اسلام است که در تراز رهبری این خط را ادامه می‌دهد. نمی‌دانستند دست غیبی و امداد غیبی این عزیز را که بهشتی آفرین است چندین سال بر این مملکت رهبری می‌کند و جهان اسلام بر ولایت او تکیه می‌کند.

 

علم‌الهدی گفت: در شب شهادت شهید بهشتی فشار رهبری به چهار رسیده بود و اطبا قطع امید کرده‌بودند. ایشان گفتند وقتی مرخص شدم اول خدمت امام رسیدم و گفتم در این داستان متوجه شدم خدا با من کاری دارد؛ آن روز شاید نه امام متوجه بودند و نه خود آقا متوجه بودند که خدا با ایشان چه کار دارد. برای ما شهید سلیمانی یک عنصر مقدس راه طی کرده است و نه نیروی از دست رفته که بگوییم ضایعه‌اش قابل جبران نیست. تا زمانی که پرچم ولایت در جریان است، ده‌ها، صدها و هزارها شهید سلیمانی وجود دارد. از کجا معلوم قوی‌تر از او در نسل جوان موجود نباشند که چهل سال آینده آمریکا را به خاک ذلت و نابودی بکشنند. این شهید تا زنده بود مجاهدت‌هایش و فرماندهی‌هایش در هدایت رزمندگان در منطقه مقاومت را بر آمریکا مسلط کرد و ‌آمریکایی‌ها را ذلیل کرد.

 

وی افزود: در این شهادت خون مردم ایران و عراق با هم آمیخته شد چرا که خون قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس با هم آمیخته شد و بعد این یک میلیون صدام هم نمی‌توانند ایران و عراق را از هم جدا کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------