آخرین اخبار سیاسی


طرح مجلس برای کنترل تورم،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

طرح نمایندگان مجلس برای الزام دولت به تثبیت قیمتها و کنترل تورم

اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار الزام دولت به تثبیت قیمتها و کنترل تورم شدند. به گزارش تسنیم، اخیراً جمعی…

معاون استاندار سیستان: افراد مسلح سراوان شناسایی شد‌نداخبار,اخبار سیاسی,اعتراضات در سراوان
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان آخرین وضعیت استان بعد از ناآرامی‌های دو روز گذشته را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان آخرین وضعیت استان بعد از ناآرامی‌های دو روز گذشته نسبت به ماجرای سراوان را تشریح کرد و گفت: جو آرام است و با کمک مردم، معتمدین و علما، امنیت همچون همیشه در استان پایدار خواهد ماند.

 

بعد از اتفاق حمله به پاسگاه مرزی شمسر و کشته شدن دو سوخت‌بر بر اثر تیراندازی، اعتراضاتی در فرمانداری سراوان و برخی قسمت‌های دیگر در سطح استان سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست که بیشتر این اعتراضات بر اثر فضاسازی شبکه‌های مجازی و موج‌سواری بر ماجرای کشته شدن سوخت‌بران در مرز اتفاق افتاد.

 

شبکه‌های مجازی معاند نظام و برخی از شبکه‌های مجازی داخلی که تحت تاثیر این معاندین قرار گرفته بودند، ادعا می‌کردند بیش از 10 نفر در مرز شمسر کشته شده که بعدا توسط معاون امنیتی انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان ماجرا تشریح شد و وی اعلام کرد که بر اثر حمله دو نفر به پاسگاه شمسر که به واسطه نقشه شوم نیروهای جیش‌العدل به وقوع پیوسته بود، تنها دو نفر کشته شده‌اند.

 

محمدهادی مرعشی در چابهار اظهار داشت: فعلا در سطح استان و با کمک خود مردم وضعیت آرام شده است، امروز هم جلساتی با علما و معتمدین برگزار شده بود که ابعاد قضیه بررسی و قرار شد به آرامش استان مثل همیشه کمک کنند، موضع‌گیری‌های خوبی هم داشتند و در جلسه شورای تامین نیز صحبت‌هایشان را مطرح کردند که خدمات نظام را نیز شرح دادند و در مورد قضیه سراوان نیز صبحت شد.

 

 

 

وی ادامه داد: موضوع مهم مورد اشاره این بود که هیچ کشوری نمی‌پذیردمعترضین وارد جایگاه حاکمیت سیاسی بشوند و اتفاقی هم نیفتد، در اینجا بالاخره با همدلی و مماشات نسبت به قضیه اجازه ندادند ابعاد این اتفاق گسترده بشود، اگرچه خساراتی به فرمانداری سراوان وارد شد؛ ما بیشتر مسائل را به سمتی بردیم که معتمدین هم متوجه باشند که هرج و مرج جمعیت جوانان را کنترل بکنند و به این ترتیب آب در آسیاب دشمن نیز ریخته نشود.

 

مرعشی افزود: به هر حال اکنون قرار شده که معتمدین همچون گذشته مراقب امنیت باشند، امنیت برای همه کشور خوب است و صحبت بیشتر بر سر این بود که اگر اتفاقی بیفتد، تر و خشک با هم خواهند سوخت و جوانان و هیجانات شان باید کنترل شود؛ یک بمبارانی شبکه‌های مجازی می‌کنند و یک موجی نیز ایجاد می‌شود که موج‌سواری هم می‌کنند و باید مراقب این مسائل باشیم؛ در این میان ما می‌دانیم آن افرادی که اقدام مسلحانه کردند از مردم نیستند و باید آنها را جدا کنیم تا تکلیف شان را نیز تعیین کنیم.

 

وی ادامه داد: از افراد مسلح نیز کسی بازداشت نشده است اما برخی شناسایی شده‌اند و یک تعدادی از آنها نیز که با آن شمائل به سمت پاسگاه (سرجنگل) تیراندازی کردند در حمایت از گروهک‌های معاند نظام هستند و نقطه‌ای هم که این اتفاق افتاده است (سرجنگل زاهدان) اصلا ربطی به مرز نداشت که البته خسارات بیشتر به فرمانداری سراوان وارد شده است و وقتی مردم وارد آنجا شدند، به کامپیوترها، شیشه‌های فرمانداری، درب ورودی سالن اجتماعات، میز و صندلی‌ها آسیب زدند.

 

این مقام مسئول در سیستان و بلوچستان در پایان یادآور شد: نکته ‌حمله ‌به فرمانداری سراوان‌ این بود که به تمثال مقام معظم رهبری و پرچم هیچ تعرضی نشده بود که از نکات مهم ماجراست و نشان می‌دهد این افرادی که با سر و صورت بسته آمدند و به شیشه‌ها سنگ زدند، برای اعتراض به قضیه مرز آمده بودند و علتش هم این بود که دقیقا نمی‌دانستند که چه خبر است و تحت تاثیر شبکه‌های اجتماعی تصور می‌کردند که چندین نفر جان‌شان را در مرز از دست داده‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی