آخرین اخبار سیاسی


علی مطهری ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

علی مطهری:فشاری که بر مردم وارد شده قابل انکار نیست افزایش قیمت ها زیاد است/ زمان اجرای طرح حذف ارز ترجیحی اشتباه بود

علی مطهری نائب رئیس سابق مجلس با اشاره به اینکه معتقدم بهتر بود قانون حذف ارز ترجیحی در شرایط ثبات اقتصاد کشور انجام می‌گرفت، اظهار کرد:…

دستور عقب‌نشینی رئیسی به دستگاه‌های دولتی ساحل خوارابراهیم مرئیسی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
رئیس‌جمهور با بیان اینکه بانیان وضع موجود حق گرفتن پست مدیریتی را ندارند، گفت: مدیران بانیان وضع موجود نباید به کار خود ادامه دهند زیرا شدیدترین خسارت را به کشور وارد کردند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در پانزدهمین سفر استانی خود به گیلان در دیدار با نخبگان، علما، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جمعی از اقشار مردم در سالن شهدای ناجا با بیان اینکه گیلان دارای نخبگان خوبی در عرصه‌های مهم علمی و دانشگاهی است، اظهار کرد: صحبت‌های بسیاری خوبی در این جلسه توسط نخبگان و اقشار مختلف جامعه مطرح و قطعاً تمامی دغدغه‌ها موردتوجه قرار خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به نیروهای انسانی کارآمد، مؤثر و علمی در گیلان گفت: این استان سرافراز دارای ظرفیت‌های انسانی بسیار خوبی در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و دینی ازجمله آیت‌الله بهجت، امینیان، احسان‌بخش و محمدی گیلانی بوده و وجود هشت هزار شهید در این استان گواه بر این مهم است لذا باید از این ظرفیت به‌درستی بهره‌مند شد.

 

رئیس‌جمهور با تأکید بر اهتمام دولت بر استفاده صحیح از برنامه‌های پژوهشگران در راستای حل مشکلات گیلان افزود: یکی از سؤالات مهم این است که آیا نتیجه بررسی پژوهشگران در راستای علت و دلایل فقر و بیکاری در گیلان به نتیجه رسیده شده یا خیر، ولی هیئت دولت این آمادگی را دارد تا نتایج بررسی‌های آنان را بکار بگیریم.

 

رئیسی با اذعان اینکه گیلان به لحاظ سرمایه هیچ‌گونه کم‌ و کاستی وجود ندارد، بیان کرد: استان گیلان در پیوستن به شانگهای، اکو و اتحادیه اوراسیا یک محور مهم است ولی برای بهره‌برداری از آن نیازمند شناسایی ظرفیت‌ها است.

 

وی مسئله کشور را مسئله تولید و اشتغال دانست و بیان کرد: فلسفه منطقه آزاد برای واردات مواد اولیه و تولید ارزشمند است که باید به ظرفیت صادرات اضافه کند لذا اگر از هدف اصلی فاصله گرفته بگیرد باید در آن بازنگری شود.

 

رئیسی جمهور با اشاره به برنامه دولت در خصوص احیای کارخانه‌های گیلان گفت: ظرفیت‌های لازم در گیلان به لحاظ تولید وجود داشته و هدف ما در گیلان رفع موانع تولید بوده و در این راستا یک کارگروه در راستای شناسایی مشکلات کارخانه‌ها و رفع موانع تولید تشکیل خواهد شد.

 

وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی کارخانه پوشش در گیلان افزود: بعد از یک سال از سفر بنده به گیلان به‌عنوان رئیس سابق قوه قضائیه از کارخانه‌های گیلان اقدامات خوبی در خصوص کارخانه پوشش شده که انجام این کار منجر به ایجاد اشتغال پایدار در گیلان می‌شود.

 

رئیس‌جمهور با اشاره به تشکیل فوری کارگروه مشخص در راستای حل مشکل رودخانه‌های گیلان تصریح کرد: با رودخانه زرحوب و گوهررود در طی این مدت برخورد درشتی نشده و به دلیل سو مدیریت برخی از مسؤولان به محل عبور فاضلاب تبدیل‌شده است لذا کار گروهی در سریع‌ترین زمان ممکن و یا از همین فردا باید تشکیل و این سه مشکل یعنی تالاب اتزلی، تولید و رودخانه زرجوب و گوهر رود را برطرف کنند.

 

به گفته رئیسی کارهای ما در همه حوزه‌ها باید علم محور باشد و دانشگاه با مسئله محوری می‌تواند بسیاری از مشکلات گیلان را برطرف کند لذا همه مدیران در کشور باید یک ارتباط نخبگانی در هر استان ایجاد کنند.

 

وی با هشدار به‌تمامی دستگاه‌های اجرایی در خصوص رفع تصرف اراضی ساحلی بیان کرد: همه دستگاه‌های اداری که در آن ساحل است باید اراضی که غیرقانونی در اختیارشان است را در اختیار مردم قرار داده و بر اساس عقب‌نشینی کنند و در این راستا با هیچ فردی مماشات قرار نخواهد گرفت.

 

رئیس، جمهور از آمادگی روسیه به‌منظور خرید محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: باید به کشاورزان تسهیلات داده شده و تضمین خرید محصول هر چه سریع‌تر انجام شود و کشور روسیه و دیگر کشورهای همسایه آمادگی لازم برای خرید محصولات کشاورزی از جمهوری اسلامی را دارد.

 

رئیسی با بیان اینکه بانیان وضع موجود اجازه پست گرفتن در گیلان را ندارند، افزود: مدیران بانیان وضع موجود نباید به کار خود ادامه دهند زیرا شدیدترین خسارت را به کشور وارد کردند و امروز به مدیران اعلام شد که مدیران جوان، انقلابی و تحول‌خواه برای گیلان معرفی شود.

 

وی با بیان اینکه بستر گام دوم عقب‌ماندگی داریم که باید برطرف شود، تصریح کرد: افراد بسیاری در جمهوری اسلامی این ویژگی را دارند که فکر و اندیشه خود را به عمل رسانده و کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد و به این دلیل استکبار سعی دارد جمهوری اسلامی را از مسیر خود دور کند.

 

رئیسی جمهور با ابراز نگرانی از پیری جمعیت در گیلان بیان کرد: یکی از مشکلات گیلان مسئله پیری جمعیت است ولی این مسئله قابل بوده و با انجام کارهای کارشناسی می‌توان از این اتفاق ناگواری جلوگیری کرد.

 

رعایت قانون از دستگاه‌های دولتی آغاز شود

آیت الله ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به برنامه‌های امروز خود در سفر به این استان امکان دیدارهای عمومی به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و امیدواریم در آینده نزدیک این اتفاق رخ دهد.

 

وی با بیان اینکه امروز وضعیت ابتلاء و فوتی‌های کرونا در کشور به حداقل رسیده است، افزود: همکاری‌ها در گیلان برای واکسیناسیون و صیانت بخشی از جان مردم استان بسیار مطلوب بوده و در رتبه‌های نخست قرار دارد.

 

حجت الاسلام رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه زمان آغاز به کار دولت ۷۰۰ خانواده به دلیل کرونا داغدار می‌شدند اما عدد هم اکنون اندک است و باید به صفر نزدیک شود، ادامه داد: رعایت اصول بهداشتی به همه مردم تأکید می شود.

 

دستگاه‌های اداری بیش از همه باید قوانین را رعایت کنند

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اداری بیش از همه باید قوانین را رعایت کنند، تأکید کرد: برای احداث واحدهای فنی و بنا قوانین را رعایت کنند تا مردم نیز رعایت کنند.

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی باید تصرفات غیر قانونی سواحل را تا حد قانونی آن عقب نشینی کنند، تصریح کرد: ساحل یک حریم مشخص دارد و آزاد کردن سواحل مورد تاکید است.

 

وی ادامه داد: اینکه دستگاه‌ها مانع استفاده مردم از ساحل شوند پذیرفتنی نیست و اگر جایی نقض قانون شده و حریم ساحل اشغال شده باید آزادسازی شود.

 

نسبت به همه مردم احساس مسئولیت می‌کنم

رئیس جمهور با بیان اینکه نسبت به همه مردم چه آنها که به بنده رأی دادند چه آنها که رأی ندادند احساس مسئولیت می‌کنم افزود: نسبت به همه مردم و جوانان در تمام نقاط کشور و حتی ایرانیان خارج از کشور احساس مسئولیت می‌کنم. مردم گیلان دارای مواهب خدادادی مانند آب، هوا خاک و مردم خوب و مفاخر و سرداران و شهدا هستند که باید قدردان آن باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه حفظ جنگل ضروری است و نباید کوچک‌ترین تعرضی به آن شود بیان کرد: باید با هرگونه جنگل خواری، زمین خواری و ساحل خواری مبارزه شود و نباید اجازه داد این گنجینه‌های الهی مورد تجاوز و دست درازی قرار گیرد.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه از مواهب طبیعی موجود در شهر رشت به درستی استفاده نشده است افزود: از ظرفیت دو رودخانه رشت که به طور طبیعی در این شهر وجود دارد به درستی استفاده نشده است لذا یکی از اقدامات عاجل ما در این سفر تشکیل و فعال شدن کارگروه جهت احیای این دو رودخانه و تالاب انزلی که جز سرمایه‌های کشور هستند، است.

 

پسماند در روستا و شهرهای گیلان شرایط خوبی ندارد

وی با بیان اینکه پسماند در روستا و شهرهای گیلان شرایط خوبی ندارد بیان کرد: این معضل مختص گیلان نیست و در مازندران نیز مدیریت پسماند مشکل دارد البته کارهایی شده اما شرایط فعلی اصلاً قابل قبول نیست و باید با اختصاص بودجه کافی این معضل حل شود.

 

آیت الله رئیسی فعال کردن بخش‌های استان در حوزه بهداشت و درمان، کشاورزی و دامداری، راه و حمل و نقل و ریل را مورد اشاره قرار داد و افزود: گیلان مرکز ارتباطی کشور برای فعال شدن زیرساخت‌های اقتصادی در منطقه شانگهای و اوراسیا است‌.

 

رئیس جمهور با تاکید بر بومی گزینی و به کار گیری نیروهای محلی بیان کرد: فعال شدن اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی تولید و اشتغال را در استان رونق می‌دهد و نگرانی مردم نسبت به بیکاری جوانان رفع می‌شود و دولت نیز از این موضوع حمایت می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------