آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,شهربانو امانی

شهربانو امانی: شورای نگهبان صدای اعتراضات اخیر را نشنید/ افزایش تعدادی نماینده برای کشور هزینه‌ بیشتری دارد یا اختلاس‌؟

شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران، تاکید کرد که رد صلاحیت‌ها در مجلس هفتم بیش از همه دوره‌های دیگر بوده ‌است و ادامه داد:‌ مجلس دهم خروجی…


در پشت صحنه مذاکرات هسته ای چه خبر است؟اخبار,اخبار سیاسی , مذاکرات ایران و 5+1

کشورهای منطقه از طریق برخی از اعضای گروه 1+5 در حال اعمال نقطه نظرات خودشان برای تاخیر و یا ندادن امتیاز به ایران هستند. در همین زمینه اسرائیل از طریق فرانسه و عربستان از طریق انگلستان در حال رایزنی و اعمال فشار بر گفتگوها ها می باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان ما بایستی متوجه رایزنی های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آنها چاره ای بیاندیشند.

به گزارش تابناک و به نقل از پایگاه اطلاع  رسانی مجمع، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار نوروزی جمعی از اعضای شورای شهر تهران با ایشان، ضمن اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای 5+1 گفت: پشت اتاق دربسته مذاکرات دو گروه کاملاً فعال هستند ، یکی کشورهای منطقه و دیگری رسانه های جمعی، در نتیجه  دولتمردان ما بایستی متوجه این رایزنی های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آنها چاره ای بیندیشند.

 وی افزود: کشورهای منطقه از طریق برخی از اعضای گروه 1+5 در حال اعمال نقطه نظرات خودشان برای تاخیر و یا ندادن امتیاز به ایران هستند. در همین زمینه اسرائیل از طریق فرانسه و عربستان از طریق انگلستان در حال رایزنی و اعمال فشار بر گفتگوها ها می باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت : انگلیس و عربستان طی دو سال اخیر به همدیگر نزدیک شده اند و مهمترین همکاری آنها در دخالت در بحرین شروع شد و امروز انگلستان بیش از هر کشور دیگری در تشویق عربستان برای حمله به یمن موثر بوده است.

وی افزود: ظاهراً انگلستان به نتیجه رسیده است تا میراثی را که طی 50 سال پیش در منطقه به آمریکا داده است باردیگر به کمک عربستان آن را از فرزند ناخوانده خود یعنی آمریکا تحویل بگیرد.

ایشان با اشاره تاکید مقام معظم رهبری برای همدلی و همزبانی دولت و ملت، تاکید کرد: در جریان مذاکرات در جبهه ایران اختلافی وجود ندارد و همه مسئولان و جناح های سیاسی روی به نتیجه رسیدن مذاکرات1+5 موافق هستند و حمایت می کنند ولی اختلافات موجود در طرف مقابل که بخشی از آن زیر سر کارشکنی های اسرائل و عربستان است نتیجه گیری را تا امروز به تاخیر انداخته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که تیم مذاکره کننده ایران در مرحله حساس کنونی با دست پری به کشور برگردند.

اخبار سیاسی - تابناک

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------