منع دفاتر خدمات قضایی از ثبت اظهارنامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی | واکنش عباس عبدیاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
بر اساس بخشنامه ای که روز ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ به واحد فناوری اطلاعات دادگستری های کل کشور ابلاغ شده است: دفاتر خدمات قضایی از دریافت هر گونه اظهار نامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی منع شده اند و دفاتر موظفند افراد را به دبیرخانه سازمان یا مراکز ارتباط مردمی ارگان مربوطه ارجاع دهند.

پایگاه خبری اختبار- دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از دریافت هر گونه اظهار نامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی منع شده اند.

 

به گزارش اختبار، بر اساس بخشنامه ای که روز ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ به واحد فناوری اطلاعات دادگستری های کل کشور ابلاغ شده است: دفاتر خدمات قضایی از دریافت هر گونه اظهار نامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی منع شده اند و دفاتر موظفند افراد را به دبیرخانه سازمان یا مراکز ارتباط مردمی ارگان مربوطه ارجاع دهند.

 

متن بخشنامه به شرح زیر است:

 

معاونین و سرپرستان محترم فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری های سراسر کشور

 با سلام و احترام

 پیرو دستورالعمل به شماره های ۱۸ و ۴۱ مورخ ۱۳۹۲/۱۰/۰۹ و ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ در خصوص منع دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ثبت اظهارنامه برای مقامات دولتی به اطلاع می رساند؛ نظر به رویت ثبت و ارسال اظهارنامه به مقامات دولتی از طریق دفاتر موکداً تاکید می گردد دفاتر خدمات از دریافت هرگونه اظهارنامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی جداً امتناع نموده و ارباب رجوع را به دبیرخانه ها یا مراکز ارتباطات مردمی سازمان یا ارگان مربوطه راهنمایی نمایند.

 شایان ذکر است هرگونه ثبت برخلاف مقررات فوق تخلف محسوب و قابل رسیدگی در هیأت های انتظامی رسیدگی به تخلفات اداری خواهد بود.

محمد حسین آقایی

معاون خدمات الکترونیک قضایی

  

عباس عبدی: منع دفاتر خدمات قضایی از ثبت اظهارنامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی قانونی نیست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ عباس عبدی، فعال سیاسی به ممنوعیت ثبت اظهارنامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی واکنش نشان داد و نوشت: منع دفاتر خدمات قضایی از ثبت اظهارنامه برای مقامات دولتی و سران حکومتی قانونی نیست. این مصوبه قانونی نیست. چون هم «مقامات دولتی و سران حکومتی» تعریف نشده، هم ماده قانونی آن ذکر نشده است.

عبدی نوشت: اینها وصله پینه‌های بی نتیجه‌ای است که بر مقررات دوخته می‌شود تا راه‌های اعتراض بسته شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------