آخرین اخبار سیاسی

قالیباف,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

قالیباف ۴ سال وقت داشت برای مهاجران افغان طرح بدهد/ او مسئول این موضوع است اما الان به عنوان کاندیدا شعار و وعده می‌دهد

فرض کنید که چهار سال رئیس مجلس و عضو شورایعالی امنیت‌ملی و مجمع تشخیص مصلحت و از همه مهمتر عضو سران سه قوه باشید، بعد بیایید وعده دهید که…

کدام نماینده مجلس ۱۴۰ سکه گرفته است؟ /سرلیست امنا ۵ دستگاه خودرو فیدیلیتی از مجلس گرفته است /ردپای یک هلدینگ در ستاد انتخاباتی اصولگرایان نماینده مجلس ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
پرونده اصلی که سرنخ دریافت ۱۴۰ سکه در آن به دست آمد، مربوط به هلدینگ توسعه ملی است که بابک سعیدی مدیر عامل آن مدتی به اتهام تخلفات اقتصادی توسط دستگاه های امنیتی بازداشت شد. 

روزنامه آرمان امروز در بخشی از گزارش خود با عنوان « فرجام دوئل داغ اصولگرایان» نوشت:

امنا محصول نیروهای ریزشی از شانا در کنار برخی نیروهای در سایه در درون دولت است، درواقع امنا را می‌توان همان جریان شریان (یاران مهرداد بذرپاش) با رزما (الله کرم) و شاخه‌های پایینی جریان اصولگرایی چون جماران شکل‌گرفته است، درواقع شریان پس از گرفتن تذکر به دلیل برگزار کردن نشست سیاسی دولتی‌ها در بهارستان مجبور شد به ائتلافی تن دهد که پوششی برای اقدامات سیاسی آن باشد.

 

امنا با لیست تازه شکل‌گرفته جبهه صبح ایران یا همان گعده رائفی‌پور نیز همپوشانی داشته و موی دماغ پدرخوانده‌ها در انتخابات بود و توانست به نتایج قابل‌توجهی نیز در دور اول انتخابات دست یابد، مهم‌ترین حاشیه این گروه سیاسی مربوط به ماجرای ۱۴۰ سکه است که سروصدای فراوانی نیز به پا کرد! ماجرا از جایی شروع شد که رائفی پور برای پرموت کردن لیست خود به صداوسیما دعوت‌شده و اعلام کرد که در مجلس کنونی نماینده‌ای داریم که ۱۴۰ سکه گرفته و تأیید صلاحیت شده است.
 

رائفی‌پور که ظاهراً صداوسیما او را برای رونق دادن به فضای انتخابات دعوت کرده بود به‌اندازه‌ای درباره تخلفات و مفاسد مجلس یازدهم سخن گفت که نهایتاً از اتاق فرمان به مجری برنامه تذکر دادند که بگویید دیگر بس است! رائفی‌پور اما موضوع را فیصله نداد و در روایتی دیگر از فساد نمایندگان مجلس را نیز مطرح کرد که میان کاربران فضای مجازی به شدت موردتوجه قرار گرفت ازجمله وحید اشتری در یک توییت نوشت که فردی این سکه‌ها را دریافت کرده که در لیست مورد امنا قرار داشته و با رائفی پور نیز رابطه خوبی دارد.

 

این فعال فضای مجازی نوشت که رائفی پور خبر نداشته که این سکه را یکی از نمایندگان نزدیک به خودش گرفته و برای همین حاضر نیست دیگر از او اسم ببرد! درواقع رائفی پور فکر می‌کرده که با انتشار این خبر ضربه بزرگی به لیست شانا می‌زند اما در حقیقت ظن را به سمت یکی از اعضای شاخص لیست امنا برد که به تعبیر فعال شناخته‌شده عدالت‌خواه حالا سر لیست این جریان سیاسی است؛ درواقع توپی که رائفی‌پور در برنامه جهان‌آرای شبکه افق شلیک کرده بود ترکش‌هایش به خودی‌ها خورده و حالا امکان ماست‌مالی آن نیز وجود ندارد، وحید اشتری دریکی از آخرین توییت‌های خود نوشته است: «من شنیده‌ام نماینده مردم تهران در مجلس انقلابی در رابطه با ماجرای ۱۴۰ تا سکه که گفته می‌شود یک نماینده گرفته اطلاعاتش زیاد است. یک نفر می‌گفت ایشان جزئیات نحوه ردوبدل کردن سکه‌ها را هم می‌داند. زیر توئیت‌هایش ازش سؤال بپرسید شاید بالاخره نم پس داد».

 

پرونده اصلی که سرنخ دریافت ۱۴۰ سکه در آن به دست آمد، مربوط به هلدینگ توسعه ملی است که بابک سعیدی مدیر عامل آن مدتی به اتهام تخلفات اقتصادی توسط دستگاه های امنیتی بازداشت شد. فرد مورد نظر که توسط رائفی‌پور هنوز معرفی نشده است توسط برخی واسطه ها با مجید محسنی مجد مدیرعامل شرکت به کیش یکی از زیرمجموعه های هلدینگ توسعه ملی آشنا شد و این آشنایی بود که به داستان ۱۴۰ سکه و بسیاری تخلفات مابعد آن انجامید. “م.م.م” که او نیز به جرم مفاسد و تخلفات اقتصادی متعدد مدتی دستگیر شد صریحا اعتراف کرده بسته های متعدد کالا، کارت هدیه نقدی به میزان بسیار بالا و همچنین چندین فقره پرداخت سکه از جمله ۱۴۰ سکه به این نامزد لیست امنا انجام داده است. “م.م.م” با جزئیات شرح داده است که این شخص با مراجعه به وی ادعا کرده بدهکار است و در خیابان سهروردی تهران درون ماشین از او ۱۴۰ سکه تمام بهار آزادی دریافت کرده است، “م.م.م” محل قرار خود با این افراد را شهرک غرب اعلام کرده است. جالب اینکه این نماینده پس از دریافت این سکه ها شروع به پیگیری حل مسائل “م.م.م” کرده و با ابزار ریاست هیئت تحقیق و تفحص از بانک ها سعی کرده هدیه ای را که دریافت کرده جبران کند، نکته جالب این است که در جلسه میان این شخص و کارشناسان یکی از نهادهای نظارتی او دریافت بخشی از این موارد از “م.م.م” را پذیرفته است.

 

موضوع ۱۴۰ سکه البته فقط یکی از اتهامات مالی و مفاسد نامزد لیست امنا در انتخابات است. موارد دیگر چنان زیاد و جدی است که هر شخصی را نسبت به حجم فعالیت های مفسده آلود یک فرد به تعجب وادار می کند، یکی دیگر از مواردی که درباره فعالیت های سر لیست امنا مطرح شده مربوط به دریافت ۵ دستگاه خودرو فیدیلیتی از جانب وی است که تمامی آنها را به نام افراد دیگر دریافت کرده و با قیمت های بسیار بالا در بازار فروخته است.


اختلاف و انشقاق در لیست امنا در آستانه دور دوم انتخابات

حزب رزمندگان مدافع انقلاب اسلامی (رزما) با صدور بیانیه‌ای تشکل انتخاباتی منسوب به الله کرم، لیست ۱۶ نفره‌ای مجزا از لیست ائتلافی با امنا منتشر کردند. در بیانیه این حزب آمده است که به دلیل شائبه تخلفات مالی درباره برخی اعضای لیست امنا، رزما یک لیست جدید خواهد داد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------