آخرین اخبار سیاسی

قالیباف،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

دست قالیباف رو شد/ افشاگری وحید اشتری درباره شکایت شخصی او

وحید اشتری ‌با انتشار دادنامه افشا کرد که قالیباف در صداوسیما دروغ گفت. به گزارش دنیای اقتصاد، وحید اشتری فعال رسانه با انتشار یک دادنامه…

نماینده مجلس: نسبت دادن روزِ خدا به یک قوم یا کشور خاص اشتباه است سید کریم حسینی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سید کریم حسینی ابراز داشت: اینکه علما و مراجع تقلید ما اظهارنظر می‌کنند مورد احترام است، ما همانطور که در اعتقادات و عبادات دینی خودمان نظر مراجع تقلید را دنبال می‌کنیم در این مورد هم باید این مساله صورت گیرد اما نکته این است که الان ما یک مرحله از مصوبه را پشت سر گذاشتیم، مرحله بعدی شورای نگهبان است که فقها و حقوقدانان در آنجا هستند و نسبت به این مصوبه اظهارنظر می کنند، این نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها بابت یک روز تعطیل و اینکه ما روز خدا را به یک کشور دشمن و یک قوم نسبت بدهیم، درست نیست. 

 به گزارش ایلنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همانطور که مجلس برای اظهارنظرهای سایرین احترام قائل است، آقایانی که اظهارنظر می‌کنند هم باید احترام مجلس و نمایندگان مردم را داشته باشند.

 

سیدکریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوالی درخصوص انتقادات به مصوبه تعطیلی روزهای شنبه در مجلس از تریبون نماز جمعه و همینطور نامه یکی از مراجع، گفت: ببینید این مساله به عنوان موضوع عالی در مجلس مطرح شد مانند همه مسائل دیگری که مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرند و کارشناسان و آن‌هایی که نسبت به این لایحه وظایف کارشناسی دارند، نسبت به ابعاد آن اظهارنظر می‌کنند از جمله کمیسیون تخصصی مربوطه و قطعا این بحث‌ها با دقت صورت می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: اینکه در جای دیگر اظهارنظر می‌شود محترم است، همانطور که مجلس برای اظهارنظرهای سایرین احترام قائل است، آقایانی که اظهارنظر می‌کنند چه در روزنامه‌ها چه در تریبون ها هم باید احترام مجلس و نمایندگان مردم را داشته باشند؛ اینکه نقطه نظر دیگری دارند خب این نظرات می تواند با ادبیات و کلمات مناسب‌تری بیان شود نه اینکه به نمایندگان مردم که به تایید شورای نگهبان رسیده‌اند، القاب ناصواب داده شود.

 

نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: معمولا همه لوایح روال طبیعی خودش را می‌گذراند یعنی یک لایحه یا طرحی مطرح می‌شود، موافقین و مخالفین و پیش از آن کمیسیون تخصصی نسبت به آن بررسی کرده و اظهارنظر می‌کند؛ از سوی دیگر نظر کارشناسی اخذ و همگی با دقت بررسی می‌شود و بعد از آن تصمیم‌گیری اتفاق می‌افتد، اینطور نیست که بدون بررسی کارشناسی چنین تصمیمی اتخاذ شود.

 

وی خطاب به مخالفان تعطیلی شنبه خاطرنشان کرد: حالا می‌خواهید مخالفت کنید، مخالفت کنید ولی نباید نسبت‌هایی را به موافقین یا مخالفین یک تصمیم داد.

 

حسینی افزود: متاسفانه برخی افراد فکر می‌کنند که اجازه عنوان دادن به سایر افراد را دارند حالا عنوان مثبت یا منفی. مشخص نیست که چه کسی اجازه این عنوان دادن و لقب دادن را به آن ها داده است.

 

وی در ادامه ابراز داشت: اینکه علما و مراجع تقلید ما اظهارنظر می‌کنند مورد احترام است، ما همانطور که در اعتقادات و عبادات دینی خودمان نظر مراجع تقلید را دنبال می‌کنیم در این مورد هم باید این مساله صورت گیرد اما نکته این است که الان ما یک مرحله از مصوبه را پشت سر گذاشتیم، مرحله بعدی شورای نگهبان است که فقها و حقوقدانان در آنجا هستند و نسبت به این مصوبه اظهارنظر می کنند، این نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها بابت یک روز تعطیل و اینکه ما روز خدا را به یک کشور دشمن و یک قوم نسبت بدهیم، درست نیست.

 

این عضو کمیسیون اجتمایی تاکید کرد: باید ببینیم که شورای نگهبان که در آنجا فقها هم حضور دارند چه نظری به این مصوبه خواهند داشت، این اظهارنظرهایی که می‌شود باید براساس شرع و قانون باشد و خارج از این ها قطعا مردود است و در مورد مساله‌ای که مورد پذیرش دین و قانون است، همه باید مطیع باشند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------