آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,سلطانی‌فر

چرا پای سلطانی‌فر به مجلس نمی‌رسد/ دلسوزی برای ورزش یا منافع شخصی

وزیر ورزش درحالی برای سومین‌بار با طرح استیضاح نمایندگان مجلس مواجه شده که به نظر می‌رسد به خاطر اهمیت موضوع این بار «لابی» و «دادن امتیاز»…


وزیر کشور: مسائل مربوط به حجاب سیاسی نشود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, وزیر کشور
وزیر کشور گفت: از سیاسی کردن و دوقطبی کردن جامعه در مسائل مربوط به حجاب باید کاملاً جلوگیری شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در صد و بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور با عنوان بررسی برنامه های عملیاتی و اجرایی کلیه دستگاه ها در جهت تقویت فرهنگ عفاف و حجاب افزود: نباید با اعتقادات جامعه به عنوان ابزار سیاسی و دوقطبی کردن جامعه برخورد شود. در صورتی که این اتفاق بیفتد، شورای اجتماعی در مقابل آن موضع گیری می کند.

وی افزود: در موضوعات مربوط به حجاب استفاده از مشارکت عمومی و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که شامل چندین هزار سازمان مردم نهاد می شوند و دیگر امکانات با حمایت از آنها بسیار مهم است.

رحمانی فضلی ادامه داد: در مسائلی مانند اربعین که تبدیل به یک جریان شده است، دولت به هیچ عنوان هزینه ای نمی کند بلکه خود مردم و هیئت‌ها آن را اداره می‌کنند؛ بنابراین منابع در فرهنگ سازی مسائلی مانند حجاب در جامعه بسیار مهم است.

 

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحثی که در نشست امروز از سوی دستگاه ها عنوان شد، گفت: معرفی نوع الگو پوشش نیز بسیار مهم است و همچنین کارخانه های تولید چادر مشکی باید تقویت شوند تا به فعالیت خود ادامه دهند. تا زمانی که به واردات چادر مشکی نیاز داریم هزینه واردات آن کم یا تقریباً باید به صفر برسد؛ این موارد شامل پیشنهادهایی بود که توسط دستگاه‌ها مطرح شده است و به آن پرداخته خواهد شد.

 

 

رحمانی فضلی همچنین در زمینه تقویت فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه به برگزاری جشنواره هایی در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: در این مقوله مخاطب شناسی بسیار مهم است. در جامعه ما تفاوت ها و تشابهات در سبک زندگی و علایق و سلایق مختلف در کشور را شاهد هستیم و در این زمینه باید به گونه‌ای عمل شود که برای کل کشور یک الگوی واحد نداشته باشیم.

 

وی به مسائلی که در خصوص مقوله حجاب توسط دستگاه‌ها مطرح می شود، مانند اینکه نسل جدید نسبت به مسائل شرعی حجاب کاملاً آگاهی ندارند نیز اشاره کرد و اظهار داشت: آگاهی سازی نسل جدید نسبت به شرعی بودن موضوع حجاب باید انجام و اغناسازی نیز در این زمینه انجام شود. نسل جدید اغنا نشده اند و باید سیاست های انگیزشی در این زمینه ایجاد شود که کار در این مبحث برعهده صدا و سیما و دیگر دستگاه‌های فرهنگی می‌شود.

 

وزیر کشور همچنین به فعالیت ها و برنامه های سازمان یافته توسط شبکه های خارجی در مقوله حجاب و عفاف نیز پرداخت و گفت: در این خصوص دستگاه های ذیربط باید جوسازی ها علیه حجاب در جامعه را رصد کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------