آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,محمدجواد رشیدی

یک نفر دیگر در رابطه با پرونده طبری دستگیر شد

محمدجواد رشیدی رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه و رییس فعلی حفاظت شوراهای حل اختلاف به اتهام اخذ رشوه در پرونده طبری از نیازآذری دستگیر شد.…


پروانه سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,پروانه سلحشوری

 

در روزهای اخیر برخی از کاربران فضای مجازی با انتشار پست‌هایی از دستگیری یک باند گسترده ماساژ مختلط در تهران خبر دادند که در آن ادعا شده رئیس این باند، برادرزاده پروانه سلحشوری، نماینده اصلاح‌طلب مجلس است. اما ماجرا آنجا عجیب شد که دو نماینده اصول‌گرای مجلس با توئیت‌های خود بر این خبر صحه گذاشتند.

 

پس از طرح این اتهام از سوی نمایندگان اصول‌گرا، سلحشوری با انتشار پستی در توئیتر خود به این شایعات واکنش نشان داد و با نوشتن این آیه از قرآن که «فی قلوبهم مرض فزادهم اللّه مرضا و لهم عذاب الیم بما کانوا یکذبون» توضیح داد: «دو برادرزاده ۴ و ۲۰ ساله دارم که اکنون در کنار خانواده خود در اهواز هستند. برادرم که فرزندش ۲۰ساله است، در نوجوانی به جبهه رفت و جانباز است. از خدا بترسید و آخرت خود را فدای دنیای دیگران نکنید.» با پروانه سلحشوری تماس گرفتیم و در آن در خصوص این اتهام گفت‌وگو کردیم. سلحشوری با بیان اینکه این اولین بار نیست که به او حمله می‌شود، گفت که بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازد.

 

نماینده تهران معتقد است احتمالا بین اتهام به خانواده‌اش و پرونده‌سازی برای او به دلیل حمایت از دختر آبی ارتباط وجود داشته باشد. سلحشوری از کسانی که به او و خانواده‌اش اتهام زده‌اند، می‌پرسد: چرا یک عکس از این آقازاده که می‌گویند منتشر نمی‌کنند. سلحشوری می‌گوید: اینها اگر مستندی داشتند حتما ارائه می‌کردند. یک زمانی اگر از طیف اصول‌گرایی کسی را می‌گرفتند با حروف اختصار از او نام می‌بردند؛ ولی از طیف مقابل اگر کسی بازداشت می‌شد، نه‌تنها نام و نام خانوادگی‌اش را رسانه‌ای می‌کردند، بلکه هرچه از او و خانواده‌اش داشتند منتشر می‌کردند.

 

مشروح گفت‌وگوی همدلی با پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در ادامه می‌آید:

 

به شما تهمت زده‌اند که برادرزاده‌تان سردسته باند ماساژ جنسی بوده است. ماجرای این اتهام چیست؟

من اساسا نمی‌دانم ریشه این اتهام از کجا بوده است، ولی این بار اول نیست که به من حمله می‌شود. هر بار تهمتی به من می‌زنند و چیزی می‌گویند، اما این بار واکنش افکار عمومی جدی بوده است. برادر من از رزمندگان دوره هشت سال دفاع مقدس و تا روز پایانی در جبهه بوده است. دکتر شجاع‌پوریان و استاندار خوزستان هم‌رزم برادر من بوده‌اند و خانواده‌ او را می‌شناسند.

 

فرزند برادر من اکنون۲۰ساله و دانشجوست، یک برادر دیگر هم دارم که فرزند او هم ۴ سال دارد. می‌گویند چطور می‌شود شخصی از چنین خانواده‌ای آن هم ساکن اهواز یک باند ماساژ را اداره کرده باشد. او الان در خانه پدرش خواب است. اینها که می‌گویند بردارزاده من دستگیر شده است چرا یک عکس از او منتشر نمی‌کنند. مگر نمی‌گویند دستگیرش کردند!

 

برخی از کسانی که چنین اتهامی به شما و خانواده‌تان زده‌اند از نمایندگان مجلس و همکاران شما هستند؛ آیا قبل از طرح این ادعا و انتشار آن در صفحات توئیترشان از شما سوالی کردند؟

خیر. البته این آقایان همکاران ما هستند و من با هیچکدام ارتباط بدی نداشتم و ندارم. اینکه اینها بدون منبع چنین ریسک بزرگی کردند و با آبروی یک نفر بازی کنند، خیلی جای تامل دارد! احتمالا اینها به منبع خبری که این اطلاعات غلط را به آنان داده بسیار اعتماد داشتند و مطمئن بودند منبع مستدلی است؛ چون بعید است یک نماینده مجلس به همین راحتی توئیت بزند؛ هرچند هم از من بیزار و متنفر باشد و بخواهد سر به تن من نباشد.

 

چندی پیش شما به دلیل حمایت از سحر خدایاری معروف به دختر آبی متحمل حملات و فشارهای متعدد از داخل و خارج از مجلس شدید. حتی برخی از نمایندگان مجلس از قوه قضائیه خواستند با شما برخورد شود؛ فکر می‌کنید ارتباطی بین حمایت شما از دختر آبی و اتهام به خانواده شما وجود داشته باشد؟

احتمالا ارتباط دارد و این اتهام به خانواده من دقیقا در راستای حمله به من به دلیل حمایت از دختر آبی بوده است. این را می‌توان به راحتی تشخیص داد. من معتقدم کسانی که دست به چنین کاری زده‌اند به هیچ عنوان به دنبال خدمت به نظام نیستند. اساسا این افراد از این دوگانگی و دوقطبی‌‌سازی بهره‌برداری خود را می‌کنند. سلحشوری هرقدر هم منتقد نظام باشد، اما کسی است که دوستدار نظام این‌گونه با او برخورد نمی‌کند. اینها اگر مستندی داشتند، حتما ارائه می‌کردند. یک زمانی اگر از طیف اصول‌گرایی کسی را می‌گرفتند با حروف اختصار از او نام می‌بردند، ولی از طیف مقابل اگر کسی بازداشت می‌شد، نه‌تنها نام و نام خانوادگی‌اش را رسانه‌ای می‌کردند، بلکه هرچه از او و خانواده‌اش داشتند منتشر می‌کردند. پس این آقازاده ماساژور کیست؟ چرا اسمی از او منتشر نمی‌شود؟ تازه، برادرزاده من آقازاده نمی‌‌شود. بچه برادر من در خانواده‌ای معمولی در اهواز زندگی می‌کند.

 

فکر می‌کنید شما بهای چه چیزی را پرداخت می‌کنید؟

فقط و فقط بهای زدن حرف مردم را پرداخت می‌کنم. همین‌که حرف دل مردم را می‌زنم. هرقدر هم اینها مرا اذیت کردند، عقب‌نشینی نکردم. 

 

 

همدلی/ زینب نورانیان

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------