آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,انفجار در سنندج

ماجرای صدای انفجار و آتش بزرگی که در نزدیکی فرودگاه سنندج دیده شد

معاون عملیات آتش نشانی سنندج گفت: منشأ نور و صدای انفجار که دقایقی قبل در حاشیه جنوبی شهر مشاهده شد انجام سیستم تریپ پتروشیمی بوده است.…


ربیعی: ساحت پاک رسانه را باید از «تروریست‌های آبرو» جدا کرد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ربیعی
سخنگوی دولت درباره‌ دستگیری روح‌الله زم گفت: موضوع دستگیری این فرد نباید زمینه اتهام زنی جدیدی را فراهم کند که البته در چند روز گذشته برای چند نفر این اقدام رخ داد. ما باید از قضاوت‌های تند پرهیز کنیم و اجازه دهیم اطلاعات سپاه موضوع را دنبال کند. دستگیری این فرد موجب شد که ساحت پاک اصحاب رسانه از وجود کسانی که من آن‌ها را تروریست‌ آبرو می نامم،‌ پاک شود. 

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز دولت در جمع خبرنگاران درباره‌ دستگیری روح‌الله زم اظهار کرد:‌ من هیچ اعتقادی ندارم که آمدنیوز یک رسانه بود و باید ساحت پاک رسانه را از این تروریست‌هایی که آبروی مردم را هدف قرار دادند، جدا کرد.

 

روح الله زم

وی خاطرنشان کرد: ما برای کسانی که مخالف دولت یا نظام باشند، اما بر اساس اعتقادات خود در رسانه‌ها قلم می‌زنند، احترام قائلیم.

 

وی ادامه داد: اما این فرد در دامن سرویس‌های اطلاعاتی فعالیت می‌کرد و در اخباری که تهیه می‌کرد یک درصد واقعیت غیر قابل انکار و 99 درصد دروغ وجود داشت و با این کار آبروی افراد را می‌برد. حالا من کاری به آموزش های تروریستی و تهیه کوکتل مولوتوف او ندارم. او اساس کار خود را بر افشاگری دروغ گذاشته بود و بزرگترین خیانت را به اهالی رسانه و کلماتی مثل دموکراسی، رسانه و آزادی کرد. ما آمدنیوز را حتی یک شبکه  اجتماعی آزاد نمی‌دانیم.

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما برای مخالفان خود که آرمان گرایی دارند احترام قائلیم تصریح کرد: آمدنیوز را نباید در ردیف این رسانه‌ها قرار داد. اقدام آمدنیوز برای فروپاشی ذهنی جامعه بود.

 

ربیعی تاکید کرد: اما موضوع دستگیری این فرد نباید زمینه اتهام زنی جدیدی را فراهم کند که البته در چند روز گذشته برای چند نفر این اقدام رخ داد. ما باید از قضاوت‌های تند پرهیز کنیم و اجازه دهیم اطلاعات سپاه موضوع را دنبال کند. باز هم تاکید می‌کنم باید از اتهام زنی و گمانه زنی خودداری شود. دستگیری این فرد موجب شد که ساحت پاک اصحاب رسانه از وجود کسانی که من آن ها را تروریست‌ آبرو می نامم،‌ پاک شود.

 

لایحه پالرمو

سخنگوی دولت درباره‌ آخرین تصمیم دولت برای اجرای لایحه پالرمو گفت: نظر حقوقی دولت این است که با توجه به رفع ایرادات شورای نگهبان توسط مجلس و بررسی مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس جمهور تمام روند طی شده در مجلس شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام را ارزیابی کند و تصمیم نهایی را در این زمینه بگیرد.

 

نفتکش ایرانی

 

وی درباره‌ آخرین وضعیت تحقیقات درمورد حمله به نفتکش ایرانی نیز خاطر نشان کرد:‌حدس زده می‌شود یک رژیم و یک دولت در این کار دست داشتند ولی باید اطمینان کافی به دست بیاوریم. این شلیک می‌توانست از روی شناورها هم باشد ولی هر دولتی پشت این موضوع است ما قطعا اجازه نمی‌دهیم که به ما لطمه بزند. کشتی باید به ایران برسد تا کارشناسان نظامی آن را بررسی دقیق کند. ولی حمله کننده پاسخ مناسبی دریافت خواهد کرد.

 

تشکیل وزارت بازرگانی

ربیعی در پاسخ به این پرسش که موضع دولت در قبال ایراد شورای نگهبان تشکیل وزارت بازرگانی چیست؟ تصریح کرد: شورای نگهبان از این لایحه ایراد گرفته است و آن را رد نکرده است. اما ااکنون مجلس تعطیل است. در این زمینه نگرانی نداریم چون  شورای نگهبان فقط ایراد گرفته است و این ایراد قابل رفع است.

 

تنش‌ها در شمال سوریه

وی در پاسخ به این پرسش که ایران چه راه حلی برای رفع تنش‌ها در شمال سوریه دارد؟ گفت: ما نگرانی کشور ترکیه را برای مرزهای خود درک می‌کنیم اما راهکار ، نظامی نیست ما علاوه بر درک نگرانی ترکیه  نگران زندگی و امنیت برادران و خواهران کرد هم هستیم. اکنون مردم منطقه بیشتر احساس می‌کنند که آمریکا قابل اتکا نیست. خروج آمریکا از شمال سوریه نباید موجب جنگ و آوارگی کردها شود. ما مخالف یک جانبه گرایی بوده و معتقدیم باید عملیات متوقف شود. گفت‌وگوهای طرفین آغاز شده و توافق آستانه اجرا شود و ارتش سوریه امنیت مرزهای خود را آن طور که ترکیه مد نظر دارد تامین کند. دراین زمینه هم اعلام کرده‌ایم آماده همکاری‌ها هستیم.

 

هجوم ملخ ها

ربیعی درباره‌ آمادگی برای مقابله با هجوم ملخ‌ها به ایران گفت: ما در مورد قبلی در این زمینه هم موفق عمل کردیم و قطعا بر اساس تجارب قبلی خود این بار هم اقدام می‌کنیم.

 

احیای برجام

وی در خصوص طرح فرانسه برای احیای برجام خاطر نشان کرد: ما تحت تحریم‌ها هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و شرایط ما همان شرایط گذشته است. البته با هر طرحی که حقوق ما تضمین کند در هر قالبی که باشد مشکلی نداریم. ما مشکلی نداریم که ژاپن یا کشور دیگری هم اضافه شود. اما باید تضمین شود که نفت خود را آزادانه بفروشیم و پول آن را به کشور وارد کنیم. و تحریم‌ها هم برداشته شود.

 

اشتغال‌زایی

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که هدف‌گذاری دولت در اشتغال‌زایی چگونه انجام می‌شود؟ تصریح کرد: در دوران تحریم مجدد جهت‌گیری دولت برای اشتغال به سمت خدمات، خدمات مولد و صنایع است که در اثر تحریم‌ها واردات آن‌ها کمتر انجام می‌شود. اشتغال روستاییان افزایش یافته و به 25 درصد رسیده است و ما متناسب با شرایط تحریم سیاست‌های اشتغال را دنبال می‌کنیم که یکی از این سیاست‌ها جلوگیری از ریزش نیروی کار در شرایط تحریم است.

 

وی درباره اهداف تشکیل کارگروه مبارزه با پولشویی، خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی مثل بانک‌ها، بیمه و اوراق بهادار در این کارگروه حضور دارند و سازمان‌های اطلاعاتی هم برای مبارزه با پولشویی کمک می‌کنند. ما کشور قربانی تروریسم بوده و تأمین مالی تروریسم به زیان ما است. باید تمام راه‌ها و حتی بخشنامه داخلی دستگاه‌ها کنترل شود تا از این راه با پولشویی مقابله کنیم. هدف این کارگروه نیز مبارزه با پولشویی است.

 

ربیعی درباره مصوبات جلسه امروز هیات دولت نیز تصریح کرد: لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی بررسی شد و تا 2000 هکتار به این منطقه اضافه شد، البته قرار است این منطقه مجدد در شورای عالی مناطق آزاد بحث شود.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحث ما برداشتن موانع کسب و کار و ارتقای رتبه ایران در کارآفرینی و کسب و کار است که لوایح مربوط به بهبود فضای کسب و کار یعنی لایحه حمایت از سهامداران خرد و اصلاح برخی مواد قانون تجارت در دستور کار است. ما معتقدیم حقوق سهامداران خرد بیشتر تضییع می‌شود و حمایت از آن‌ها سطح سرمایه‌گذاری خرد در بازار سرمایه را افزایش داده و سرمایه‌گذاران خارجی نیز در این موارد تضامین بیشتر قانونی را دریافت می‌کنند. شاخص‌های ما در بهبود فضای کسب و کار بهتر شده است و تحریم‌ها هم موجب کنترل بیشتر بر صادرات و واردات شده است. قیمت‌گذاری در شرایط تحریم ممکن است برخی شاخص‌های بین‌المللی ما را دچار تغییر کرده باشد، ولی برای اداره کشور لازم بود. خود این لوایح هم به افزایش شاخص‌های بین‌المللی ما کمک می‌کند.

 

سخنگوی دولت در پایان گفت: خرید سهام خرد و رفتن نقدینگی مردم از ارز، سکه و مسکن به سمت خرید سهام خرد موضوع مبارکی است. این دو مصوبه مهم در جلسه امروز دولت بحث شد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------