آخرین اخبار سیاسی


سخنگوی کمیسیون طرح صیانت،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

سخنگوی کمیسیون طرح صیانت: همه موافق این طرح هستند/ ارائه نسخه جدید طرح صیانت توسط وزیر ارتباطات به رئیس مجلس

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی عنوان کرد: «همه موافق هستند و مخالفی نداریم. مخالفان از بعضی از قوانینی که ممکن است دست و پا…

مخالفان وزیر پیشنهادی ارتباطات: زارع پور هنوز در فضای مجازی عضو نیست/ او یک روز هم سابقه در این وزارتخانه ندارد وزیر پیشنهادی ارتباطات,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات تحصیلکرده رشته کامپیوتر بوده و در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد. 

 به گزارش ایسنا، محمود عباس‌زاده مشکینی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: مردم آذربایجان انتظار داشتند چند وزیر زیربنایی از این خطه در کابینه حضور داشته باشند. پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر در یک جامعه‌ای کارگزارانی انتخاب کنیم که شایسته‌تر از آنان در جمع باشند خیانت است.

 

وی در ادامه اظهار کرد: ما امروز باید مانند یک پزشک جراح عمل کنیم بر روی مریض پارچه انداخته و فقط موضع جراحی را ارزیابی کنیم. بحث کنونی ما نیز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این وزارتخانه یک وزارتخانه‌ زیربنایی بوده  شاهراه سایر وزارتخانه‌ها جهت پیمودن توسعه به شمار می‌رود.

 

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید برای هر وزارتخانه به صورت اهم و برای وزارتخانه ارتباطات به صورت اخص از نیرویی استفاده کنیم که واجد دو مولفه خواستن و توانستن باشد. وزیر پیشنهادی مولفه خواستن و انگیزه را دارد اما در خصوص تخصص، متاسفانه ایشان در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد. وزیر پیشنهادی تحصیلکرده رشته کامپیوتر یا IT است در حالی که ما در وزارتخانه متخصص ICT می‌خواهیم. بیش از ۹۵ درصد وظایف این وزارتخانه زیرساختی است.

 

عباس‌زاده مشکینی در ادامه تاکید کرد: ما باید به فرق بین متخصص ICT به IT توجه داشته باشیم چرا که مانند فرق بین پزشک و مهندس پزشکی می‌باشد. پزشک می‌تواند از دستگاه سی تی اسکن استفاده کند اما نمی‌تواند دستگاه را بسازد یا تعمیر کند. در این وزارتخانه ما نیاز به یک متخصص بین‌رشته‌ای داریم. ایشان یک روز سابقه کار در این وزارتخانه را ندارند.

 

وی اضافه کرد: وزیر پیشنهادی نمی‌تواند وزارتخانه‌ای را که از یکصد هزار کارمند و مهندس و متخصص تشکیل شده و بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد را مدیریت کند. در این حالت باید وزارتخانه را به صورت اتوپایلت پیش ببرد.

 

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: این وزارتخانه حداقل ۲۰ میلیارد دلار تجهیزات زیربنایی دارد و نیاز به وزیری متخصص دارد. یک وزارتخانه استراتژیک نیازمند تفکر، تجربه و تخصص استراتژیک می‌باشد. از سویی دیگر شفافیت یک مولفه مهم برای وزارت است. آقای زارع پور بنده شنیده‌ام که شما در جایی گفته‌اید که مخالف روح طرح صیانت هستید و در جایی دیگر گفته‌اید که موافق آن هستید. از شما خواهش می‌کنم پشت این تریبون شفاف به همه اعلام کنید که با این طرح مخالف هستید یا موافق؟.

 

زارع‌پور شفافیت ندارد/ سابقه او با وزارت ارتباطات متناسب نیست

نماینده مردم خلخال با بیان اینکه زارع پور روحیه شفافیت ندارد، گفت: سابقه وزیر پیشنهادی ارتباطات متناسب با این وزارتخانه پر پول و گسترده نیست.

 

 وزیر پیشنهادی ارتباطات,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش مهر، سید غنی نظری در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،گفت: در وهله اول باید بگویم که ما از رئیس‌جمهور برای آنکه در کابینه پیشنهادی خود از ظرفیت آذربایجان استفاده نکرده، گله‌مندیم.

 

وی درباره برنامه‌های عیسی زارع‌پور،افزود: سابقه گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با این وزارتخانه سنخیتی ندارد و وی نمی‌تواند این وزارتخانه را به خوبی اداره کند.

 

نماینده مردم خلخال در مجلس با بیان اینکه تجربه و نخبگی به تنهایی کافی نیست و باید وزرا تجربه لازم را هم برای تصدی وزارتخانه‌ها داشته باشند، تصریح کرد: زارع‌پور در شبکه‌های مجازی کشور و شبکه‌های خارجی عضو نیست که یا با موبایل خودش در این شبکه‌ها عضو نشده یا آنکه به این پلتفرم‌ها اعتقادی ندارد.

 

نظری ادامه داد: کارگران مخابرات روستایی مشکلات بسیار زیادی دارند اما در برنامه گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات آنان تدبیری اندیشیده نشده است.

 

وی افزود: علاوه بر این، عیسی زارع‌پور با چالش‌های اساسی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات روبرو نشده و تجربه کافی در این زمینه ندارد.

 

نماینده مردم خلخال در مجلس بیان کرد: یکی دیگر از ضعف‌های گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فقدان روحیه شفافیت در وی است به گونه‌ای که در یک کمیسیون می‌گوید با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی مخالف است و در کمیسیون دیگر از جمله کمیسیون فرهنگی که اکثر اعضای آن با این طرح موافق هستند، موافقت خود را اعلام کرده بنابراین باید به صورت شفاف موضع خود را در این باره مطرح کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------