آخرین اخبار سیاسی


مشاوران رئیسی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بازی تبلیغاتی مشاوران رئیسی؛ پست «دستیار مردمی‌سازی» به ساختار دولت در مرکز و شهرستان‌ها اضافه شد❗️

به گزارش همدلی، ساختار دولت به گفته بسیاری از کارشناسان بسیار بزرگ است. تعداد نیروهایی که در دولت و در وزارتخانه‌های مختلف کار می‌کنند، طبق…

ادامه انتقادها از انتصاب عجیب علی‌عسگری به عنوان مدیرعامل بزرگترین شرکت پتروشیمی کشور؛ دوربین مخفیه؟ ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

خبر کوتاه و عجیب بود؛ علی عسگری رئیس سابق رسانه ملی، به عنوان مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس منصوب شد. عسگری جایگزین جعفر ربیعی شده است. اما علی عسگری کسی است که زمانی که ریاست صدا و سیما را بر عهده داشت بیشترین انتقادها هم متوجه صدا و سیما بود.

 

حتی یکی از رسانه‌ها درباره عملکرد او بر صدا و سیما، طی گزارشی نوشته بود: «در دوران ریاست آقای علی‌عسگری، نقدها به دولت وقت به اوج رسید و مواضع سازمان تندتر از هر زمان شد. نگاه برنامه‌های صداوسیما در شبکه‌های مختلف در اواخر دوران مذکور، نسبت به دولت به جایی رسیده بود که مجریان رسانه بدون نگرانی مستقیما هیئت دولت و شخص رئیس‌جمهور را مورد خطاب و تذکر قرار می‌دادند؛ حتی در هفته‌های پایانی کار دولت دوازدهم در موردی، خانم مجری در برنامه زنده خطاب به دولت وقت گفت بهتر است زودتر بساطتان را جمع کنید و بروید!

 

برخورد یک‌سویه با منتقدان و غیرهمفکران داخلی و اجازه‌ندادن به آن‌ها برای حضور یا انعکاس پاسخشان در دوران ریاست آقای علی‌عسگری ادامه و تا حدی توسعه یافت و متاسفانه در این دوران پنج‌ساله برخورد غیرمنصفانه با برخی از شخصیت‌ها داشت. از انتقادهای واردشده به آقای علی‌عسگری، انتصاب برخی از خویشان خود در مدیریت‌های بالای سازمان بود؛ افرادی که سابقه رادیو و تلویزیونی هم نداشتند.»

 

از همه مهم‌تر آنکه بررسی سوابق علمی و اجرایی آقای علی عسگری نشان می‌دهد که ایشان هیچ ارتباطی با حوزه پتروشیمی ندارد. از همین رو سوال این است که بر چه اساسی این انتخاب صورت گرفته است؟ به هر حال خبر انتصاب علی عسگری به عنوان مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به سرعت تحت سیطره فضای مجازی در آمده و واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشته است.

 

یکی از کاربران در این باره نوشته است: «دوست عزیزمون، عبدالعلی علی عسگری، به یک پست بسیار مرتبط با ریاست صدا و سیما رسید! مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس!»

کاربر دیگری نوشته است: «عبدالعلی‎علی‌عسگری پیش از ریاست بر صداوسیما، سال‌ها در بخش‌های مختلف این سازمان مدیریت کرده بود و مثلا با فضای کار در آن آشنا بود. حاصل کارش در مقام ریاست را دیدیم. حالایک‌باره مدیرعامل یک شرکت پتروشیمی شده. واقعا ممکن است موفقیت خاصی برای این شرکت رقم بزند؟»

 

دیگری نوشت: «عبدالعلی علی عسگری رئیس سابق رسانه ملی، مدیرعامل بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور با بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش بازار شد واکنش فعالان صنعت پتروشیمی به شدت منفیه!»

 

یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «علی عسگری تا دیروز رئیس صداوسیما بوده امروز مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس شد! باید پرسید آخه او فرق پلمیرها و آروماتیک‌ها را با سریال گاندو می‌داند؟!»

 

کاربران دیگر نوشته اند: «ربط انتصاب علی عسگری به مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس همون فرمول ساده ‎سلسله دامادیون هستش؟»، «یکی رو گذاشتن که فرق اتان و متان و نمیدونه، تو خود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل»، «وای پسر چه انتصابی باور کن دوربین مخفیه وگرنه همچین انتصابی هیچ توجیه دیگه‌ای نمیتونه داشته باشه»، «از آقای رئیس جمهور انتظار داریم تذکر دهند»، «علی عسگری رئیس سابق صدا و سیما، مدیرعامل‎فارس بزرگترین هلدینگ پتروشیمی ایران شد! خدا رحم کنه به صنعت ‎پتروشیمی. رسما دارن همه متخصصین و دلسوزان این صنعت را به سخره می‌گیرند. آقا جان هر کسی را بهر کاری ساختن»، «یکی میشه ربط ‎علی عسگری و پتروشیمی رو توضیح بده ببینیم دقیقا چی شده! سوابق کاریش که فقط ‎رسانه ملی بوده و قرارگاه فضای مجازی و مشاور وزیر ارشاد و چندتا کار فرهنگی دیگه! تنها ربطش احتمالا مدرک تحصیلی مهندسی برق باشه و دکترای صنایع با گرایش سیستم که نمیدونم چه سالی گرفته!»، «شنیده شده که علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیما، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس می‌شود، با این انتصاب سرخوردگی مدیران صنعت پتروشیمی تشدید خواهد شد»، «هرچقدر در کارنامه آقای علی عسگری جست و جو کنید کوچکترین تجربه در مورد صنایع پتروشیمی پیدا نخواهید کرد. معنی شایسته سالاری رو هم فهمیدیم»

 

 آفتاب یزد 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------