اغلب دلفین ها راست دست هستنداخبار,اخبار علمی,دلفین
طبق تحقیقات جدید انجام شده توسط پژوهشگران ایالات متحده، دلفین ها مانند انسان ها بیشتر راست دست هستند. این موضوعی جالب است که شباهت این گونه دریایی به انسانها را نشان می دهد.
به گزارش انتخاب، حدود 90٪ انسان ها راست دست هستند اما ما تنها موجوداتی نیستیم که چنین حالتی را نشان می دهیم. گوریل ها نیز بیشتر راست دست هستند و اکنون محققان دریافته اند كه دلفین ها نیز بیشتر راست دست هستند.

 

دکتر دیزی کاپلان ، محقق ارشد این مطالعه از پروژه ارتباطات دلفین (یک سازمان غیرانتفاعی) در این خصوص گفت: "ما انتظار نداشتیم که الگوی رفتاری خاصی را در دلفینها مشاهده کنیم."محققانی که دلفین های گلوگاه باهاما را مطالعه می کنند، می گویند اغلب چرخش های دلفین ها مخالف جهت چپ است.

 

محققان آمریکایی دریافتند: اغلب دلفین ها راست دست هستند

 

درواقع بررسی حرکات ثبت شده دلفین ها بین سالهای 2012 تا 2018 نشان می دهد در بیش از 99٪ از 709 چرخش ثبت شده دلفینها به سمت راست است.محققان می گویند این یافته ها نشانگر تعصب حرکتی دلفین ها به سمت راست است.این اولین بار نیست که محققان شواهدی مبنی بر تعصب سمت راست در گونه ای از حیوانات پیدا کرده اند. نهنگ های خاکستری تمایل دارند هنگام تغذیه در بستر دریا به سمت راست حرکت کنند. برخی گونه های دلفین ها نیز معمولاً وقتی در ساحل هستند برای تعقیب ماهی در سواحل رودخانه گل آلود  در سمت راست خود تمایل دارند.

 

تحقیقات همچنین حاکی از آن است که دلفینها با استفاده از لبهای آوایی در سمت راست سر خود ، باعث ایجاد صدای تکرار شونده می شوند و با کمک همین صدا نیز مسیر حرکت خود را تنظیم می کنند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------