X

مأموریت بعدی «ماه» در راه استاخبار,اخبار علمی,ماه
ماه‌نورد چین به نام یوتو کار خود را برای چهاردهمین روز قمری در حاشیه ماه از سر گرفت و پس از آن قرار است به زودی یک مأموریت جدید به ماه آغاز شود.

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، ماه‌نورد چین به نام یوتو کار خود را برای چهاردهمین روز قمری در حاشیه ماه از سر گرفت.

 

طبق گفته مرکز برنامه اکتشافات قمری و فضایی چین، یوتو  چانگ ای ۴ در شرایط عادی هستند و به کار خود که کاوش ناشناخته‌های ماه است ادامه می‌دهند.

 

کاوشگر Chang'e-۴ که ​​در ۸ دسامبر ۲۰۱۸ پرتاب شد، نخستین بار فرود نرم در دهانه فون کارمن در حوضه جنوب در حاشیه ماه را در تاریخ ۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ انجام داد.

 

ماه‌نورد Yutu-۲ یا Jade Rabbit-۲ بسیار طولانی‌تر از عمر طراحی سه ماهه خود کار کرده است و به طولانی‌ترین ماه‌نوردی که در سطح ماه قرار گرفته مشهور شده است.

 

یک روز قمری برابر با ۱۴ روز بر روی زمین است؛ کاوشگر Chang'e-۴ به دلیل کمبود انرژی خورشیدی در طول شب قمری به حالت خفته تغییر مکان داد.

 

وظایف علمی مأموریت Chang'e-4 شامل انجام مشاهدات نجومی رادیویی با فرکانس پایین، بررسی زمین و فرم‌های زمینی، تشخیص ترکیب مواد معدنی و ساختار سطح کم عمق قمری و اندازه‌گیری تابش نوترون و اتم‌های خنثی است.

 

چین در نظر دارد کاوشگر Chang'e-۵ را در سال ۲۰۲۰ پرتاب کند تا نمونه های قمری به زمین بازگردد.

 

کاوشگر Chang'e-۵ شامل یک لندر، یک مدارگرد، یک صعود کننده است؛ یکی از وظایف اصلی این مأموریت، جمع‌آوری نمونه قمری خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------