زباله فضایی بازوی رباتیک ایستگاه فضایی بین المللی را سوراخ کردایستگاه فضایی بین المللی،اخبار علمی،خبرهای علمی
طبق گزارشی جدید یک زباله فضایی کوچک با یکی از بازوهای رباتیک ایستگاه فضایی بین المللی برخورد و آن را سوراخ کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، طبق گزارشی جدید زباله‌های فضایی به یک سیستم رباتیک در ایستگاه فضایی بین المللی آسیب رسانده و آن را سوراخ کرده‌اند.

 

البته این رویداد روی عملکرد سیستم تأثیری نداشته است.

 

طبق بیانیه سازمان فضایی کانادا، هرچند اقدامات احتیاطی لازم برای کاهش احتمال برخورد زباله‌های فضایی با ایستگاه فضایی بین المللی در نظر گرفته شده، اما گاهی اوقات زباله‌های کوچکی با آن برخورد می‌کنند. در این اواخر یکی از اثرات برخورد زباله‌های کوچک هنگام بازرسی بازوی رباتیک Canadaarm۲ ردیابی شد. کارشناسان سازمان فضایی کانادا و ناسا با همکاری یکدیگر تصاویری دقیق از منطقه برخورد ثبت و آن را ارزیابی کردند.

 

البته با وجود برخورد زباله با این بازوی رباتیک، در عملکرد آن تغییری ایجاد نشده بود. بازوی رباتیک ۱۷ متری فعالیت‌های مختلفی از جمله عملیات‌های نگهداری، حرکت دادن اشیای مختلف (تجهیزات و ذخایر) و پشتیبانی از فضانوردان هنگام پیاده روی فضایی را انجام می‌دهد.

 

هم اکنون اولگ نوویتسکی، پیوتر دوبروف (از روسیه)، مارک واند هی، شین کیمبروگ و مگان مک آرتور (از ناسا) در کنار توماس پسکه (از فرانسه) و آکیهیکو هوشید (از ژاپن) در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022