خوب بخورید، خوب زندگی كنید؛این ۵ خوردنی را از همین امروز ترك كنید 

 

خوب بخورید، خوب زندگی كنید؛این ۵ خوردنی را از همین امروز ترك كنید

 

 

اكثر ما در تمام روز تلاش می كنیم در رژیم غذایی خود تعادل را رعایت كنیم اما اگر این رژیم غذایی متعادل حاوی غذاهای مختلف فرآوری شده تصفیه شده و حاوی قند فراوان باشند آیا باز هم رعایت تعادل كافی و موثر خواهد بود؟

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این نوع از خوردنی ها در واقع مواد سمی را به تدریج وارد بدن شما می كنند. اگر رژیم غذایی شما حاوی مقادیری از فست فودها، مرغ سرخ كرده، شكلات و تنقلات بسته بندی و صنعتی باشد در مسیر چاقی یا ابتلا به بیماری قلبی قرار گرفته اید.

به گزارش سایت اینترنتی ارگانیك، برای جلوگیری از این روند ورود مواد سمی به داخل بدن در این مطلب ۵ نمونه از ناسالم ترین این مواد غذایی عنوان شده كه تاكید می شود از همین امروز آنها را از رژیم غذایی خود حذف كنید. این خوردنی ها عبارتند از:

۱) سودا

شاید تاكنون درباره این نوشیدنی مطالب زیادی مطرح نشده است. سودا حاوی ماده نگهدارنده ای موسوم به سدیم بنزوئات است كه در نوشابه های بدون گاز یافت می شود و یك عامل محرك بسیار قوی در بروز آلرژی ها، آسم و اگزما است. اسید فسفریك نیز كه طعم تند و تیز مطلوبی سودا می دهد موجب پوكی استخوان و پوسیدگی دندانها می شود. برخی كارشناسان ادعا می كنند آسیبی كه از این اسید به استخوان ها وارد می شود شدیدتر از اسید باتری است. این اسید كلسیم و سایر املاح معدنی را از بدن دفع می كند و به استخوان ها و دندان ها آسیب جدی وارد می كند. اسید فسفریك همچنین در بروز مشكلات كلیوی نقش دارد. بعلاوه اكثر سوداها حاوی غلظت بالایی از شیرین كننده های قندی هستند كه به نوبه خود خطر بروز سندرم متابولیك، چاقی، دیابت و امراض قلبی را تشدید می كند.

۲) غذاهای سرخ كرده

تاكنون آزمایشات زیادی به منظور بررسی تاثیر مصرف غذاهای سرخ كرده روی سلامتی انجام گرفته اند. در مطالعات مختلف از سراسر جهان رابطه بین مصرف این نوع غذاها بویژه گوشت سرخ شده با ابتلا به سرطان ها شناسایی شده است. یك مطالعه اخیر نشان داده است كه مصرف گوشت سرخ شده خطر ابتلا به سرطان مثانه را تا دو برابر افزایش می دهد.

۳) فست فود

فست فودها در واقع حاوی مقدار بسیار ناچیزی غذای واقعی هستند. غذا باید بدن را تغذیه كند در حالی كه فست فودها به جز خورده شدن خاصیت دیگری ندارند و فاقد مواد و املاح مورد نیاز برای بدن هستند. بعلاوه فست فودها حاوی مقادیر زیادی چربی، كالری و نمك هستند كه همگی آنها به بدن آسیب می رسانند. این غذاها فقط مانع از رسیدن ریزمغذی های ضروری به بدن می شوند.

۴) مواد خوراكی حاوی آرد سفید و تصفیه شده

اكثر ما با وجودی كه می دانیم باید از غلات سبوس دار استفاده كنیم اما باز هم همبرگر، پاستا و نان و شیرینی تهیه شده از آرد سفید مصرف می كنیم. آرد سفید یكی از خطرناكترین غذاهای فرآوری شده در نسل ما است. وقتی گندم فرآوری می شود بیشتر فیبر املاح معدنی و ریزمغذی های ضروری خود را از دست می دهد. مصرف آرد سفید و تصفیه شده موجب آزادسازی سریع انسولین شده و بار زیادی را بر غده پانكراس یا لوزالمعده كه وظیفه ترشح انسولین را برعهده دارد، وارد می كند. همچنین در طول روند فرآوری مواد شیمیایی به آن افزوده می شود كه قطعا برای بدن مضر است و در نهایت منجر به بروز دیابت نوع دوم می شود.

۵) محصولات تنوری

بیشتر مواد غذایی كه به شیوه صنعتی تنوری و آماده می شوند به همان اندازه ۴ خوردنی فوق الذكر خطرناك هستند چون اغلب دارای همان مواد سمی و مضر می باشند. اغلب غذاهای تنوری با آرد سفید تهیه می شوند و بعلاوه حاوی مقادیر زیادی قند هستند. كارشناسان معتقدند كه قند از هر نوعی كه باشد برای بدن سم است.

با بیان مضرات و خطرات مصرف این غذاها، باز هم انتخاب با خود شما است آیا باز هم راضی می شوید به دست خود مواد سمی را وارد بدنتان كنید؟

همیشه این شعار را به یاد داشته باشید كه خوب بخورید، خوب زندگی كنید...... /  یادداشت : خبرگزارى ايسنا

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------