علت گریه بازیگر کانادایی پس از سفر به فضا چه بود؟اخبار،اخبار جدید،اخبار روز
ویلیام شاتنر بازیکر ۹۰ ساله کانادایی که چندی پیش در یکی از پروازهای گردشگری شرکت بلواوریجین متعلق به جف بزوس حضور داشت و طی آن برای لحظات کوتاهی سفر به فضا را تجربه کرد حال در آخرین مصاحبه‌ای که با او شده دلیل گریه‌های خود پس از اتمام پرواز را گفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، وی در جدیدترین مصاحبه خود اظهار کرده وقتی از فضا به زمین رسیده است، گریه‌اش بند نمی‌آمده است زیرا در آن لحظات به این فکر کرده است که چگونه زمین در حال نابودی است.

 

۱۳ اکتبر سال ۲۰۲۱ شرکت "بلواوریجین" طی ماموریت گردشگری سرنشین دار خود موسوم به "NS-۱۸" چهار فرد را سوار بر موشک نیوشپرد به فضا فرستاد و پس از ۱۱ دقیقه به زمین بازگرداند. طی این ماموریت علاوه بر "ویلیام شاتنر" بازیگر کانادایی ۹۰ ساله، "کریس بوشویزن"(Chris Boshuizen) مهندس سابق ناسا و بنیانگذار شرکت ماهواره‌ای Planet Labs و"گلن د ورایس"(Glen de Vries) بنیانگذار شرکت نرم افزاری Medidata و معاون رئیس علوم زیستی یک شرکت نرم افزاری فرانسوی و "آدری پاورز"(Audrey Powers) معاون رئیس این ماموریت از شرکت بلواوریجین حضور داشتند. شاتنر پس از این سفر، مسن‌ترین فردی که به فضا رفته، لقب گرفت.

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 

کل پرواز حدود ۱۱ دقیقه طول کشید و خدمه نیز حدود چهار دقیقه بی وزنی را در فضا تجربه کردند. در ابتدا تقویت کننده موشک نیو شپرد از کپسول جدا شد و برای فرود به زمین باز گشت و در حالی که تقویت کننده در حال فرود بود، کپسول نیو شپرد به بالاترین ارتفاع و درست در بالای خط کارمان رسید. این کپسول ۱۱ دقیقه پس از پرتاب به زمین باز گشت.

 

این ستاره مجموعه علمی تخیلی پیشتازان فضا که ماه اکتبر سال گذشته میلادی سوار بر موشک بلواوریجین به فضا سفر کرده بود اخیرا در گفتگویی به سی‌ان‌ان گفت که پس از پرواز فضایی‌اش نمی‌توانست جلوی گریه‌اش را بگیرد زیرا به بحران آب و هوا فکر می‌کرد.

 

او در گفتگوی اخیر خود با سی ان ان گفت: من برای نابودی زمین غمگین بودم.

 

ویلیام شاتنر گفت که سال گذشته پس از پرواز به فضا نمی‌توانست گریه‌اش را متوقف کند زیرا به این فکر می‌کرد که چگونه زمین در اثر بحران آب‌وهوایی در حال نابود شدن است.

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 

شاتنر که بازیگر نقش کاپیتان جیمز تی کرک در مجموعه "پیشتازان فضا" بود یکی از آن چهار فردی بود که طی این پرواز فضایی توانست لذت بی وزنی را تجربه کند. این بازیگر به سی‌ان‌ان گفت که بعد از پرواز فضایی نتوانست جلوی گریه‌اش را بگیرد. او گفت: ساعت‌ها طول کشید تا علت گریه خود را متوجه شوم. من متوجه شدم غم و اندوه بسیاری دارم. من برای نابودی زمین غمگین بودم.

 

شاتنر در مورد بحران زیست محیطی افزود: این بحران در آینده بدتر نیز خواهد شد. مثل این است که یک نفر بابت گرفتن یک وام بدهکار است و پولی برای پرداخت آن ندارد اما می‌گوید بیایید شام بخوریم و به آن فکر نکنیم.

 

شاتنر که در آن زمان ۹۰ ساله بود، به مسن‌ترین فردی تبدیل شد که تا به حال به فضا رسیده است.

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022