دانشمندان بهترین مکان برای مخفی شدن در زمان انفجار هسته‌ای را مشخص کردند انفجار هسته ای,اخبار علمی ,خبرهای علمی

 

دانشمندان در یک مطالعه جدید احتمال زنده ماندن انسان‌ها در صورت وقوع یک انفجار هسته‌ای را بررسی کرده‌اند. موج‌های قدرتمند ایجاد شده توسط انفجار هسته‌ای، یک تهدید جدی برای همه‌چیز و حتی افرادی که با محل حادثه فاصله دارند، محسوب می‌شود، اما دانشمندان در این مطالعه بهترین مکان‌ها برای سرپناه گرفتن در چنین شرایطی را اعلام کرده‌اند. این مطالعه توسط دانشمندان دانشگاه نیکوزیا، قبرس انجام شده است.

 

آن‌ها یک مدل کامپیوتری از تأثیر یک کلاهک ۷۵۰ کیلوتنی ایجاد کردند که در بالای یک شهر معمولی منفجر می‌شود.

 

دانشمندان در یک مطالعه جدید احتمال زنده ماندن انسان‌ها در صورت وقوع یک انفجار هسته ای را بررسی کرده‌اند. موج‌های قدرتمند ایجاد شده توسط انفجار هسته‌ای، یک تهدید جدی برای همه‌چیز و حتی افرادی که با محل حادثه فاصله دارند، محسوب می‌شود، اما دانشمندان در این مطالعه بهترین مکان‌ها برای سرپناه گرفتن در چنین شرایطی را اعلام کرده‌اند.

 

این مطالعه توسط دانشمندان دانشگاه نیکوزیا، قبرس انجام شده است. آن‌ها یک مدل کامپیوتری از تأثیر یک کلاهک 750 کیلوتنی ایجاد کردند که در بالای یک شهر معمولی منفجر می‌شود.

 

دانشمندان بهترین مکان برای مخفی شدن در زمان انفجار هسته‌ای را مشخص کردنداین مدل حداکثر سرعت هوای داخل ساختمان را در 10 ثانیه پس از ورود موج انفجار به پنجره نشان می‌دهد

 

به گفته آن‌ها، انفجار هسته ای باعث تبخیر افرادی می‌شود که در مکان وقوع آن گیر افتاده‌اند و این امر می‌تواند برای بیش از 800 متر اطراف بمب رخ دهد. محققان دریافتند که در عرض 10 ثانیه، این انفجار، حبابی از موج انفجار به شعاع تقریباً 5 کیلومتر ایجاد می‌کند. موج ایجاد شده می‌تواند به اندازه‌ای قدرتمند باشد که افراد را بکشد یا معلول کند و حتی برخی از ساختمان‌ها را تخریب کند.

 

به گفته دانشمندان، ساختمان‌های تقویت شده با بتن، در این شرایط بدون آسیب باقی خواهند ماند، اما لزوماً هیچ دلیل وجود ندارد که تمام افراد داخل آن‌ها زنده بمانند. «دیمیتریس دریکاکیس»، نویسنده این مطالعه در بیانیه‌ای گفت:

 

«پیش از انجام این مطالعه، میزان خطر افراد داخل یک ساختمان تقویت شده با بتون در برابر موج انفجار نامشخص بود. مطالعه ما نشان می‌دهد که سرعت هوای شدید همچنان یک خطر قابل توجه است و می‌تواند منجر به صدمات شدید یا حتی مرگ شود.»

 

در ادامه این گزارش آمده که بدترین مکان برای مخفی شدن، در مجاورت مستقیم پنجره‌ها، دهانه درها و راهروها باشد، زیرا این مکان‌ها در طول موج انفجار، مهم‌ترین بادگیر محسوب می‌شوند. در مقابل، سرعت هوا در گوشه‌های اتاق به کمترین حد خود می‌رسد، بنابراین بهترین مکان برای پناه گرفتن فوری در شرایط انفجار هسته ای این مناطق هستند.

 

نویسندگان این مقاله در نهایت درباره اهمیت حرکت سریع به یک مکان امن تأکید کرده‌اند، زیرا بین انفجار و رسیدن موج آن فاصله زمانی بسیار کوتاهی وجود دارد.

 

 دیجیاتو

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023