صندلی هواپیماها هوشمند می شوند اخبار علمی ,خبرهای علمی,صندلی هواپیماها
یک شرکت انگلیسی طرح اولیه صندلی های هوشمند را برای هواپیماهای ایرباس طراحی کرده است. هر مسافر می تواند به وسیله یک اپلیکیشن دما، ارتعاش و فشار صندلی خود را تنظیم کند. 

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، شرکت انگلیسی LAYER نمونه اولیه صندلی را برای کابین های تجاری هواپیماهای ایرباس طراحی کرده که مناسب سفرهای کوتاه یا میان مدت است. این شرکت ادعا می کند صندلی های طراحی شده بسیار راحت هستند.

 

به هرحال طرح اولیه صندلی مذکور «Move» نام گرفته و از نوعی فیبر هوشمند ساخته می شود که به حسگرهای هوشمند متصل است. به این ترتیب مسافر می تواند دما، ارتعاش و فشار  صندلی را به وسیله اپلیکیشنی در موبایل خود تنظیم کند.

 

همچنین این اپلیکیشن به مسافر اعلام می کند چه زمانی باید از جا برخیزد و کش و قوسی به بدن خود بدهد یا جرعه ای آب بنوشد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,صندلی هواپیماها

نمونه اولیه این صندلی یک  مبلمان هواپیمایی شیک است. این صندلی ها برای مسافران عصر جدید طراحی شده و در همین راستا یک جیب مخصوص برای قراردادن لپ تاپ یا تبلت در صندلی تعبیه شده که جنس پارچه ای حساس به فشار دارد. هنگامیکه دستگاه الکترونیکی از داخل جیب برداشته می شود، پارچه آن واکنش نشان می دهد.

 

این صندلی به عقب خم نمی شود بنابراین مزاحمتی برای مسافران پشت سر ایجاد نمی شود، علاوه بر آن حالات مختلفی در صندلی در نظر گرفته شده که یکی از آنها ماساژ است.

 

 طبق ادعای شرکت صندلی های مذکور بسیار سبک هستند بنابراین از وزن هواپیما می کاهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------