فک دریایی آواز خواندن یاد گرفت اخبار علمی ,خبرهای علمی,فک دریایی
علیرغم توانمندی های مختلف حیوانات، آنها قادر به تقلید کردن از انسان ها در زمینه خواندن و درک مضامین موسیقی نیستند. اما برای اولین بار فک دریایی آواز خواندن را یاد گرفته است. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، محققان اسکاتلندی برای اولین بار توانسته اند تقلید کردن از صدای انسان را به فک های دریایی بیاموزند و این جانور حتی توانسته برخی ملودی های معروف را بازخوانی کند.

 

پژوهشگران معتقدند که کشف روش های آموزش تقلید از صدای انسان به حیوانات می تواند به شناسایی و درک بهتر علل اختلالات تکلم در انسان ها نیز کمک کند.

 

در جریان تحقیقی که در این زمینه در دانشگاه سنت اندروز انجام شده، سه فک دریایی جوان که از زمان تولد تحت کنترل بوده اند، آموزش هایی را برای تقلید از صدای انسان دریافت کرده اند و در نهایت توانسته اند آهنگ مشهور فیلم جنگ ستارگان و برخی موسیقی های کودکانه را زیر لب بازخوانی کنند.

 

البته محققان هنوز پی نبرده اند که فک های دریایی چگونه می توانند مدل های اصوات موسیقی در حال نواخته شدن را درک و در ذهن خود کپی کنند. تقلید فک های دریایی از اصوات موسیقی هنوز کامل و دقیق نیست و پژوهشگران در تلاش برای ارتقای آن هستند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------