ساخت خانه با چاپگر سه بعدی در 12 ساعتاستفاده از چاپگر سه بعدی برای خانه سازی پدیده جدیدی نیست، اما در تازه ترین تحول از این دست چاپگری سه بعدی برای ساخت یک خانه در عرض تنها 12 ساعت به کار گرفته شده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، استفاده از چاپگر سه بعدی برای خانه سازی پدیده جدیدی نیست، اما در تازه ترین تحول از این دست چاپگری سه بعدی برای ساخت یک خانه در عرض تنها 12 ساعت به کار گرفته شده است. این چاپگر که SQ4D نام دارد توسط شرکتی به نام SQ3D تولید شده و برای ساخت خانه‌ای با 46 متر مربع مساحت به کار گرفته شده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ساخت خانه

چاپگر یادشده لایه های مختلف سیمان را بر روی هم قرار می دهد تا در نهایت یک خانه کامل شکل گرفته و برای استفاده آماده شود. همین چاپگر برای برپایی سقف خانه نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ساخت خانه

خانه مذکور در لانگ آیلند نیویورک برپا شد و در صورت استقبال از این شیوه ساخت و ساز انتظار می رود در آینده باز هم از آن برای خانه سازی استفاده شود. البته تکمیل خانه ساخته شده بدین شیوه و افزودن برخی جزئیات سقف و پنجره ها با استفاده از کارگران انسانی انجام می شود. به گفته شرکت سازنده این کار تنها دو دقیقه طول می کشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------