کشف دایناسور گوشتخوار با قابلیت تعویض دندان اخبار علمی ,خبرهای علمی, دایناسور گوشتخوار
بررسی های جدید باستان شناسان آمریکایی به شناسایی دایناسورهایی ۷۰ میلیون ساله منجر شده که دندان های آنها هر دو ماه یک بار تغییر می کرده و دندان های نو جایگزین دندان های کهنه آنها می شده است. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، تحقیقاتی که در دانشگاه آدلفی در این زمینه صورت گرفته نشان می دهد این دایناسورهای گوشت خوار در جزیره ماداگاسکار فعلی زندگی می کردند و سرعت جایگزینی و تعویض دندان های آنها ۱۳ برابر سریع تر از دیگر دایناسورهای گوشتخوار بوده است.

 

علت این تغییر سریع طبیعی دندان های دایناسورهای گوشت خوار تغذیه آنها از انواع استخوان به عنوان یک منبع غذایی ارزشمند بوده است. استحکام استخوان ها به دندان های دایناسورها آسیب می زده و از همین رو دندان های مذکور به صورت طبیعی هر دو ماه یک بار عوض می شدند و دندان های تازه ای به جای دندان های قدیمی آسیب دیده می روییده است.

 

پیش از این تصور می شد این استراتژی تنها مختص کوسه هاست. اما حالا مشخص شده طیف گسترده ای از دایناسورهای گوشت خوار هم به طور مرتب شاهد تغییر دندان های خود بوده اند. دایناسوری که با بررسی فسیل آن این کشف علمی ممکن شده، ماجونگاسور نام دارد.

 

  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------