رباتی که لباس ها را تا می زند و بسته بندی می کندیک شرکت تجاری بعد از چند سال تلاش رباتی را تولید کرده که می تواند لباس ها را تا زده و بسته بندی کند. 

به گزارش فارس به نقل از یاهونیوز، شرکت یونیکلو رباتی را تولید کرده که نه تنها می تواند لباس ها را تا بزند، بلکه از قابلیت بسته بندی آنها هم برخوردار است. تولید این ربات فرایند عرضه البسه را به طور کامل از دخالت انسان بی نیاز می کند.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ربات

 

این شرکت سال قبل ۹۰ درصد از نیروی کار خود را مرخص کرده و به جای کارگران عادی از ربات برای تا زدن و مرتب کردن لباس های تولیدی استفاده کرده بود. حالا با جایگزینی این ربات ها برای بسته بندی لباس ها و قراردادن آنها در جعبه دیگر نیازی به استفاده از نیروی کارگر نیست.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ربات

یونیکلو یکی از بزرگترین تولیدکننده البسه در جهان است و یکی از چالش های آن یافتن نیروی کار جوان با توجه به پیری روزافزون جامعه ژاپن است. این شرکت برای خودکار سازی خط تولید خود و استفاده از ربات به جای انسان ها صد میلیارد ین سرمایه گذاری کرده است.

 

ربات طراحی شده توسط این شرکت با درک تفاوت البسه مختلف می تواند آنها را به شیوه های مختلف تا بزند. این ربات دارای دو بازو بوده و از قابلیت دید سه بعدی برخوردار است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------