گرمایش زمین زندگی را برای میلیاردها نفر ناممکن می کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,گرمایش زمین
نتایج یک تحقیق که توسط گروهی از دانشمندان بین المللی صورت گرفته، نشان می دهد گرمایش زمین تا سال 2070 به جایی خواهد رسید که زندگی برای میلیاردها نفر ناممکن خواهد شد.

 به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، گرمایش زمین به شیوه های مختلفی در حال تغییر وضعیت زمین است. اما مهم ترین تاثیر این وضعیت بر غیرقابل سکونت شدن بخش های زیادی از کره زمین است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,گرمایش زمین

 

یک پژوهش مفصل بین المللی نشان می دهد افزایش دمای زمین تا سال ۲۰۷۰ شرایط را به جایی خواهد رساند که حدود ۳.۵ میلیارد نفر از ساکنان زمین نمی توانند محل های سکونت فعلی خود زندگی کنند.

 

گرم شدن دو تا سه درجه ای کره زمین باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه ای، بالا آمدن آب اقیانوس ها و آب شدن یخ های قطبی می شود که نتیجه این وضعیت بالاتر رفتن دمای میانگین هر روز کره زمین در بخش های زیادی از آن از 29 درجه سانتیگراد است.  در نتیجه اکثر مردم وادار به مهاجرت و سکونت در نقاط دیگری خواهند شد.

 

در حال حاضر اکثر مردم در نقاطی از دنیا زندگی می کنند که میانگین دمای آن در سال بین ۱۱ تا ۱۵ درجه است و عده کمی هم در نقاطی با میانگین دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه زندگی می کنند. به گفته پرفسور مارتن شفر که از هلند با محققان این طرح همکاری داشته، تداوم گرمایش زمین به شیوه کنونی چالش های جدی برای تامین آب و غذای مردم ایجاد می کند و باید برای حل این مشکل فکری کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------