چاپگری که هولوگرام‌های سه بعدی خانگی تولید می‌کندهولوگرام‌های سه بعدی ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
محققان دانشگاه ام آی تی موفق به تولید چاپگری سه بعدی برای استفاده خانگی شده‌اند که قادر به طراحی و تولید هولوگرام‌های سه بعدی است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، چاپگر یادشده برای تولید انواع هولوگرام‌های سه بعدی متشکل از اشیا و تصاویر مختلف قابل استفاده است. هولوگرام‌های یادشده می‌توانند متشکل از تصاویر انعکاسی هم باشند. همچنین می‌توان تصاویر دو بعدی را در اختیار این چاپگرهای سه بعدی گذاشت تا آنها را به هولوگرام‌های سه بعدی مبدل کنند.

 

این چاپگر از لیزر برای چاپ اطلاعات استفاده می‌کند و این کار را به صورت لایه لایه انجام می‌دهد. نتیجه نهایی این کار در قالب تصویری سه بعدی قابل مشاهده است که در صورت مشاهده شدن از زوایای مختلف هم سه بعدی به نظر می‌رسد.

 

هولوگرام‌های سه بعدی ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

از این چاپگرها می‌توان برای تولید برچسب‌های امنیتی مورد استفاده در کارت‌های اعتباری نیز استفاده کرد. با توجه به اینکه تهیه هولوگرام معمولاً نیازمند استفاده از دستگاه‌های صنعتی است، ابداع فناوری یادشده موجب می‌شود تا تولید و استفاده از آنها در منازل و محیط‌های خانگی نیز به سادگی ممکن شود.

 

چاپگر سه بعدی طراحی شده بدین منظور تنها کمی بزرگ‌تر از چاپگرهای خانگی عادی است. انتقال مدل‌های قابل چاپ از سایت‌ها و خدمات آنلاینی مانند Sketchfab، Qloneو غیره به این چاپگر ممکن است و می‌توان این مدل‌ها را به راحتی به هولوگرام مبدل کرد. کاربران حتی می‌توانند طرح‌هایی را از ویدئوهای محبوب خود جدا کنند و آنها را برای چاپ هولوگرام به این چاپگر سه بعدی منتقل کنند.

 

ابعاد هولوگرام‌های تهیه شده بدین شیوه ۱۰.۱ در ۱۲.۷ سانتیمتر است و در هر پیکسل از آنها می‌توان تا ۲۳ تصویر را جای داد. همچنین این هولوگرام‌ها می‌توانند به گونه‌ای تهیه شوند که در صورت تکان دادن متحرک به نظر برسند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------