پیغام مدیر ناسا برای میلیاردرها ناسا  ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
تا چند هفته دیگر "جف بزوس" مدیر عامل آمازون و برادرش مارک و یک مسافر ناشناس که ۲۸ میلیون دلار برای یک صندلی فضاپیمای نیوشپرد بلواوریجین پرداخت کرده به فضا خواهند رفت. 

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، شرکت فضایی خصوصی "بلو اوریجین"(Blue Origin) متعلق به "جف بزوس" مالک آمازون و یکی از ثروتمندترین افراد دنیا بلیت یک صندلی در اولین پرواز فضایی گردشگری سرنشین‌دار خود را به قیمت ۲۸ میلیون دلار به فروش رسانده و برنده گمنام این بلیت در تاریخ ۲۰ ژوئیه همراه با "جف بزوس" و برادرش به فضا پرواز خواهد کرد.

 

این پرواز از مرکز بلواوریجین در تگزاس غربی انجام خواهد شد و هنگامی که موشک در فاصله‌ی ۴۷ مایلی قرار بگیرد کپسول حاوی مسافران از آن جدا می‌شود و فضانوردان به مدت ۳ دقیقه بی‌وزنی را تجربه خواهند کرد و سپس کپسول به زمین باز می‌گردد. "بلو اوریجین" اعلام کرد که فعلا تا چند هفته آتی نام این شخص را معرفی نمی‌کند، اما خاطرنشان کرد که تقریباً ۷۶۰۰ نفر در سراسر جهان برای شرکت در این مزایده ثبت‌نام کرده بودند.

 

ناسا اخیرا در مصاحبه‌ای با فاکس بیزینس پیغامی را برای این میلیاردهایی که در مسابقه رسیدن به فضا باهم در قابت هستند، فرستاد و آن این بود: به کسانی که می‌خواهند به آنجا سفر کنند، می‌گویم آنجا غرب وحشی نخواهد بود.

 

"بیل نلسون" مدیر ناسا در گفتگو با فاکس بیزینس گفت: من کاملا حواسم به این برنامه‌های فضایی است و چشم از این برنامه‌ها بر نمی‌دارم اما آنها مجبورند که مانند هر فضانورد حرفه‌ای دیگری همان آزمایشات بدنی و روانی دقیق را انجام دهند.

 

نلسون افزود: ما می‌خواهیم هنگام رفتن بازدیدکنندگان به فضا، خدمه‌ای که از قبل در ایستگاه فضایی حضور دارند، ایمن بمانند.

 

رقابت در میان سرمایه داران فوق العاده ثروتمند بسیار بالا گرفته است. با اعلام خبر پرواز بزوس که قرار است در تاریخ ۲۰ ژوئیه انجام شود گزارشی مبنی بر اینکه ریچارد برانسون بنیان‌گذار شرکت "ویرجین گلکتیک"(Virgin Galactic) نیز قصد رقابت با بنیانگذار آمازون را دارد به گوش رسیده است.

 

بازار رقابت بر سر گردشگری فضایی برای دو بنیانگذار مشهور شرکت‌های حوزه فضا بسیار داغ شده است و به نظر می‌رسد که آنها سعی دارند ماه آینده با استفاده از فضاپیماهای شخصی خود به فضا بروند. گزارش منتشر شده در وبلاگ فضایی "Parabolic Arc" نوشته "داگلاس مسیه"(Douglas Messier) حاکی از این است که "سر ریچارد برانسون" در نظر دارد تا از "جف بزوس" در سفر به فضا پیشی بگیرد. مسیه در این گزارش نوشته است، منبعی که خواسته تا نامش فاش نشود، به وی گفته است که ویرجین گلکتیک در نظر دارد برانسون را در چهارم ژوئیه طی یک پرواز آزمایشی به فضا بفرستد. البته شرکت فضایی برانسون در پاسخ به پرسش اینسایدر این ادعا را تکذیب نکرد.

 

اما سفر به آن سوی زمین تنها خواسته و هدف میلیاردرهای مطرح جهان نیست چرا که افراد غیرنظامی نیز این رویا را در سر می‌پرورانند. البته تبدیل این رویا به واقعیت ممکن است توسط برخی مسابقات محقق شود. شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک از جمله شرکت‌هایی است که مسابقاتی را برای پرواز غیرنظامیان به فضا ایجاد کرده است. در همین حال، انتظار می‌رود برنده مسابقه "چه کسی می‌خواهد فضانورد شود" کانال دیسکاوری نیز در سال ۲۰۲۲ به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کند. شبکه تلویزیونی دیسکاوری (Discovery Channel) کانالی آمریکایی و مختص پخش برنامه‌های مستند در زمینه حیات وحش، فناوری مسافرت و علوم مختلف است و اخیرا یک برنامه به نام چه کسی می‌خواهد فضانورد شود را شروع کرده و طی آن قصد دارد افراد عادی را به فضا بفرستد. افراد علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به این سایت شانس خود را امتحان کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022