ماسک هوشمند آلودگی هوا ساخته شد  اخبارعلمی ,خبرهای   علمی,ماسک هوشمند آلودگی هوا

یک استارت آپ نیویورکی ماسک ضد آلودگی جدیدی ساخته که دارای حسگری با قابلیت جمع آوری اطلاعات مربوط به آلودگی هوا از سطح شهر است.

 به گزارش مهر به نقل از انگجت، استارت آپ نیویورکی O۲O۲ ماسک پلاستیکی شفافی ساخته که صورت کاربر از زیر آن مشخص است. جالب آنکه ماسک قابلیت چند بار استفاده را دارد و برخلاف ماسک های کاغذی ضد آلودگی نیازی نیست به طور مرتب تعویض شود.

 

ماسک مذکور قسمت پایین صورت را می پوشاند و به وسیله دو فن که کنار صورت کاربر قرار می گیرند، هوا را پاکسازی می کند. یکی از جالب ترین ویژگی های این ماسک وجود حسگرهای دود و مه در آن  و یک اپلیکیشن مخصوص برای ساعت هوشمند است. حسگرها پس از جمع آوری اطلاعات آلودگی هوا آن را به اپلیکیشن ارسال می کنند. شرکت سازنده نیز مخزنی از این اطلاعات فراهم می کند که به محققان کمک می کند مشکلات  آلودگی هوا در مناطق مختلف را بهتر بررسی کنند و به عنوان مثال تشخیص دهند چه بخش هایی از یک شهر در چه ساعاتی از روز آلوده تر است.

  اخبارعلمی ,خبرهای   علمی,ماسک هوشمند آلودگی هوا

 

به هرحال این ماسک به اندازه یک دوربین عکاسی است و وزن آن کمتر از هدست های واقعیت مجازی است. اما تاکنون فقط یک نمونه از ماسک هوشمند ساخته شده و شرکت سازنده اعلام کرده به دنبال روش هایی است تا از حجم و اندازه آن بکاهد.

 

همچنین فیلترهای موجود در فن های ماسک هوا را پاکسازی می کنند و البته باید پس از ۴۰ ساعت مصرف تعویض شوند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------