چه زمانی باید به فکر طراحی سایت باشیم؟زمان مناسب برای طراحی سایت,بهترین زمان برای طراحی سایت,شناخت کاربران اینترنتی

طراحی سایت با سایت ساز ویترین

 

گاهی به فکرمان می‌زند که سایت شخصی خود را طراحی کنیم. می‌خواهیم فعالیت جدی‌تری را در فضای آنلاین داشته باشیم تا باعث رشد کسب‌وکارمان شویم. با این حساب، چه زمانی وقت آن رسیده که به فکر طراحی سایت بیفتیم؟ مقدمات این موضوع چیست؟ چه مراحلی را باید بگذرانیم تا بعد از آن‌ها بخواهیم سایت بسازیم؟

 

اول فکر، بعد حرکت

شاید برای‌تان سوال باشد که چه افرادی باید سایت داشته باشند؟ جواب ساده است! هر فردی که فکر نویی داشته باشد، ساختن سایت می‌تواند نقطهٔ عطف زندگی‌اش شود.

 

بنابراین قدم اول ایده‌پردازی است.

شما باید یک ایدهٔ قوی برای طراحی سایت را در ذهن خودتان بپرورانید. آن را بسط بدهید و در دنیای واقعی تصورش کنید. اگر در نهایت ایدهٔ مناسبی بود، باید آن را در مقیاس‌های کوچک در دنیای واقعی امتحان کنید. مهم است که ایدهٔ شما از این مرحله سربلند بیرون بیاید. حالا وقتی نتایج هم راضی‌کننده بود، می‌توانید به فکر طراحی سایت برای ایده‌تان باشید.

 

کاربران اینترنتی را می‌شناسید؟

شاید فکر کنید که کاربران اینترنت هم مانند مردم کوچه و بازار شهرتان هستند. راستش درست فکر می‌کنید! با این تفاوت که تنها از یک شهر نیستند، بلکه در کل زمین پراکنده‌اند و هر کدام خصوصیات مختلفی دارند. از سطح درآمد تا سطح تحصیلات متفاوت، همچنین نوع زندگی متفاوت. شما می‌توانید به وسیلهٔ اینترنت از قلب تهران با ساکنین روستا مرتبط شوید.

 

اما این کارها نیاز به شناخت عمیقی از کاربران دارد. شما باید بدانید که دغدغهٔ آن‌ها چیست و چه چیزهایی برای‌شان مهم است. باید شخصیت فرضی (پرسونا) مخاطب خود را بشناسید تا بتوانید برای او در اینترنت کاری کنید. چه دستور پخت غذا باشد، چه نوشتن دربارهٔ سازمانی عریض و طویل و چه معرفی یک محصول برای فروش. تمامی این موارد متناسب با پرسونای مخاطب شما باید آماده شوند.

 

نقطۀ تمرکز خودتان را معین کنید

این مهم است که بدانید در سایت خود قصد فعالیت در چه حوزه‌ای دارید؟ شاید حوزه‌های مورد علاقهٔ شما زیاد باشند. بسیار خب! حداقل باید تعیین کنید که تمرکز اصلی شما در چه بخشی خواهد بود. تمرکز روی همۀ موضوعات مانند برداشتن چند هندوانه با یک دست است و نتیجه‌ای جز پشیمانی یا ناتوانی ندارد.

 

تمرکز روی یک بخش آن‌قدر مهم است که شما همان ابتدای طراحی سایت شخصی با آن روبه‌رو می‌شوید. جایی که نیاز به انتخاب قالب دارید. برای مثال سایت ساز ویترین قالب‌های متنوعی از جمله فروشگاهی، شرکتی، مد و زیبایی و رستوران و بسیاری از موارد دیگر را دارد. شما باید بدانید که در کدام حوزه می‌خواهید فعال باشید.

 

سعی کنید جذب مخاطب را تجربه کنید

جذب مخاطب فرایندهای به‌خصوصی دارد. تجربهٔ قبلی می‌تواند باعث حرکت سریع‌تر شما در مسیر پیشرفت باشد. پس اگر قصد دارید تا مخاطبان زیادی در سایت خود داشته باشید، سعی کنید از قبل این فرایند را تجربه کرده باشید. می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی با فعالیت جدی‌تر در صفحهٔ شخصی خود آغاز کنید. این موضوع می‌تواند برای شما کمک‌کننده باشد. چرا که بعد از طراحی سایت، مستقیماً وارد پروسهٔ جذب مخاطب می‌شوید و فرصت تجربه‌تان محدود می‌شود.

 

محتوانویسی و مدیریت سایت را یاد بگیرید

بهتر است قبل از آنکه سراغ طراحی سایت حرفه‌ ای بروید، با برخی اصول اولیه مدیریت سایت آشنا شوید. سیستم‌های مدیریت محتوا را بشناسید و نگارش خودتان را تقویت کنید. رابط میان شما و کاربران شما در سایت، محتوای سایت شماست. بدیهی است که هرچقدر نوشته‌های شما قوی‌تر باشد، کاربران بیش‌تری به پای ثابت سایت شما بدل می‌شوند. شما هم همین را می‌خواهید دیگر! مگر نه؟

 

سایت ساز ویترین با برخورداری از راهنمای کامل مدیریت سایت می‌تواند پاسخ نگرانی‌های شما را بدهد. ویترین با درک نیازهای شما پنل مدیریت سایت خود را قابل فهم و به زبان فارسی طراحی کرده و از پیچیدگی‌های بی‌فایده دور شده است. اگر نگران نابلدی در مدیریت سایت هستید، ویترین می‌تواند به شما کمک کند.

 

رقبای شما در چه حال هستند؟

فعالیت در هر حوزه‌ای، رقابت را ناگزیر می‌کند. حتماً در حوزهٔ فعالیت موردنظرتان رقبایی خواهید داشت. باید از حالا آن‌ها را به خوبی رصد کنید. نقاط قوت آن‌ها کدام است؟ چگونه توانسته‌اند اعتماد مشتری را جلب کنند؟ آیا توان رقابت با آن‌ها در شما هست؟ می‌توانید مشتری‌هایشان را به خرید از خود یا بازدید از سایت‌تان ترغیب کنید؟

 

رقبای شما حتماً نقاط ضعفی هم دارند که با تیزبینی قابل تشخیص است. اگر به دقت سایت‌شان را بالا و پایین کنید، حتماً مشکلاتی به چشم‌تان می‌خورد که لزوماً موارد پیچیده یا سختی نیستند، اما می‌توانند برای شما مزیت رقابتی محسوب شده و به رشد سایت شما کمک کنند. نقاط ضعف رقیب را به خوبی بشناسید و آن‌ها را نقاط قوت کار خود کنید.

 

درباره ی بازاریابی اینترنتی مطالعه کنید

چه بخواهید یک سایت شخصی داشته باشید و چه یک سایت شرکتی یا فروشگاهی، در هر صورت به مخاطب نیاز دارید. برای معرفی و ارائهٔ خود در اینترنت نیز باید اصول بازاریابی اینترنتی را بدانید. اهمیت این موضوع آن‌جایی روشن می‌شود که سایت‌های معروف و بزرگ هر یک تیم بازاریابی جداگانه‌ای دارند: بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوایی، بازاریابی فروش و ... هرچند که این تیم‌ها با هم در ارتباط هستند، اما از اهمیت هر بخش خبر می‌دهند.

 

مطالعه باعث می‌شود که ذهن شما فعالیت بیشتری داشته باشد. از طرفی منابع مکتوب بسیاری در این حوزه وجود دارند که می‌توانند ذهنیت شما را در مورد بازاریابی و فروش شکل بدهند. اگر قصد جدی برای فعالیت اینترنتی دارید، سعی کنید حداقل یکی دو کتاب دربارهٔ بازاریابی دیجیتال و قواعد آن بخوانید تا با دست پر در برابر رقبا ظاهر شوید.

 

حساب هزینه های خود را داشته باشید

ورود به عرصهٔ آنلاین می‌تواند خیلی هزینه در بر داشته باشد و در عین حال سود زیادی به شما برساند. در ابتدا و تا وقتی که در کار خود حرفه‌ای نشده‌اید، باید مراقب هزینه‌کردهای خود باشید. برای هر هزینه از خودتان بپرسید که آیا این هزینه ضروری است؟ آیا راه جایگزین ارزان‌تر اما با کیفیتی در اختیار دارم؟ آیا می‌توانم با حذف بخش‌هایی، هزینهٔ کمتری داشته باشم؟

 

هزینه بر اساس نیاز و ضرورت یکی از مهم‌ترین عوامل رشد هر فعالیت اینترنتی است. اگر بیش از آن‌چه که باید هزینه کنید، هم خیلی سریع جیب‌تان خالی می‌شود و هم خیلی زود دلسرد می‌شوید. سایت ساز ویترین با ارائه ی خدمات متناسب با نیازهای شما و در نظر گرفتن بودجه ی کسب‌وکارتان می‌تواند در اول مسیر کمک بزرگی باشد. معمولاً طراحی سایت حرفه‌ای در اول راه کار پرهزینه‌ای است. سایت ساز ویترین این مسیر را برای شما هموار می‌کند تا مدیریت سرمایهٔ بهتری را تجربه کنید.  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------