ابزار جدید فیس‌بوک برای تنظیم سریع Privacy کاربرانصفحه فیس‌بوک, تنظیمات فیسبوک

ابزار جدید فیسبوک برای تنظیم سریع Privacy کاربران وقتی سخن از شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و مانند آن به میان می‌آید، بیشتر ما نگرانی‌هایی از وضعیت حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود داریم. این موضوع به ویژه در ماه‌های اخیر و با دزدی‌‌های بزرگ اطلاعاتی، بیش از همیشه مهم جلوه می‌کند؟ حال تا چه اندازه از حریم خصوصی خود در فیس‌بوک اطمینان دارید؟ بگذارید با هم حوزه خصوصی در فیس‌بوک را بررسی کنیم.


پیش از این در چندین نوشته، آموزش‌های کلی برای نگهداری از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی را به کاربران یادآور شده‌ایم؛ اما واقعیت این است که هر چه پیرامون امنیت حریم خصوصی در فضای نت سخن گفته شود، این موضوع هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود.

 

در این باره باید گفت، شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک ـ که این روز‌ها کاربران بسیاری را در خود جای داده‌اند ـ بیش از همه نیازمند توجه به وضعیت تنظیمات حریم خصوصی هستند. هرچند بسیاری از کاربران ‌از مزایای حفظ حریم خصوصی خود بی‌خبر بوده و نسبت به آن بی‌توجه هستند، ‌از این نکته نباید غفلت کرد که امروزه این شبکه اجتماعی تقریبا به خانه دوم بیشتر ما بدل شده است.

 

البته گویا خود فیس‌بوک نیز دغدغه حریم خصوصی کاربرانش را دارد، زیرا به تازگی ابزار‌ جدیدی با نام Privacy Checkup کرده ‌که شما را در درک وضعیت اطلاعات خصوص خود قرار داده و همچنین برای پیکر‌بندی بهترین تنظیمات در این خصوص راهنمایی می‌کند.

 

البته شاید پیشتر با این ابزار آشنا شده باشید، زیرا این ابزار‌ خودکار هنگامی که ‌روی صفحه فیس‌بوک خود قرار می‌گیرد، به شما نشان داده می‌شود؛ اما اگر این اتفاق نیفتاده است، می‌توانید نخست بر ‌آیکون شبیه به قفل در بخش Toolbar کلیک ‌کرده و گزینه Privacy Checkup را برگزینید.

 

صفحه فیس‌بوک, تنظیمات فیسبوک

 

این ابزار کار خود را از پست‌های شما آغاز می‌کند و اینکه چه کسانی قادر به دیدن آن‌ها باشند. در این بخش می‌توانید تعیین کنید ‌دقیقا چه کسانی ـ تنها دوستان، کسانی که با دوستان شما دوست هستند، همه کاربران فیس‌بوک ـ قادر به دیدن نوشته‌های شما در فیسبوک باشند.

 

صفحه فیس‌بوک, تنظیمات فیسبوک

 

در گام بعدی‌ این ابزار شما را با App‌هایی که در صفحه فیس‌بوک خود به آن‌ها مجوز داده و نصب کرده‌اید، روبه‌رو می‌کند. زمانی که با این صفحه روبه‌رو شوید، شاید تعجب کنید که چه میزان App را از زمان آغاز به کار با فیس‌بوک نصب کرده‌اید و حتی برخی از آن‌ها را به فراموشی سپرده بودید. می‌توانید در این بخش هر App را که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید، حذف کنید.

 

همچنین در اینجا نیز می‌توانید ‌تعیین کنید ‌چه کسانی نوشته‌ها و پست‌هایی را که این App‌ها بر روی Timeline شما منتشر می‌کنند، ببینید. این امر منجر به آن می‌شود که دوستان خود را از درخواست‌های نا‌خواسته برای نصب App‌ها نجات دهید.

 

صفحه فیس‌بوک, تنظیمات فیسبوک

 

سرانجام و در گام پایانی می‌توانید تعیین کنید، اطلاعات شخصی موجود بر ‌پروفایل فیس‌بوک شما برای چه کسانی منتشر شده و ا‌ز چشم چه کسانی نهان باشد. این اطلاعات شامل اطلاعات حساسی همچون محل زندگی، کار و اطلاعات شخصی دیگر شماست.

 

صفحه فیس‌بوک, تنظیمات فیسبوک

 

پس از تنظیم همه این موارد، می‌توانید از این Wizard بیرون روید. قطعا این ابزار به تنهایی برای حفاظت کامل از حریم خصوصی شما در شبکه اجتماعی بزرگی مانند فیس‌بوک، کافی نیست. در این میان، حتما باید دیگر تنظیمات Privacy را در فیس‌بوک خود پیکر‌بندی کنید.

 

پیشنهاد ما به شما این است که نه تنها در فیس‌بوک، بلکه در هر شبکه اجتماعی و اساسا در فضای سایبری، امنیت اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود را جدی بگیرید. شاید امروز این موضوع برای شما چندان اهمیتی نداشته باشد، ولی اوضاع همیشه به همین منوال ‌نخواهد بود. پس از هم اکنون از یک زیان اطلاعاتی بزرگ پیشگیری کنید.
منبع:tabnak.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------