تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

تبلیغات همسان یا نیتیو ادز چیست؟تبلیغات همسان با خزش صفحات سایت نمایش دهنده محتوای آنها را ایندکس می کنند

امروزه تبلیغات دیجیتال یکی از موثرترین راه‌های بازاریابی برای هر برندی است. 

 

تبلیغات همسان (Native Ads) نوعی از تبلیغات آنلاین است که با وضعیت ظاهری و ساختاری سایت نمایش‌دهندگان یکپارچه شده و تبلیغات بدون ایجاد مزاحمت و درگیری ذهنی برای کاربران، نمایش داده خواهد شد.

هدف اصلی تبلیغات همسان، نمایش تبلیغات بر اساس رفتار و علایق کاربران است که با این روش از طرفی سعی در برآورده کردن انتظار آگهی‌دهندگان دارد و از طرفی اعتماد و تعامل را برای مخاطبان به همراه خواهد داشت.

 

تبلیغات همسان نوعی از تبلیغات است که با وضعیت ظاهری سایت نمایش‌دهندگان یکپارچه شده 

 

تبلیغات همسان یا محتوایی چیست؟

تبلیغات محتوایی یا همسان به نوعی از تبلیغات آنلاین در فضای وب گفته شده که در واقع با همانندسازی قالب و ظاهر کلی تبلیغ با رابط کاربری (UI) صفحات وبسایت، باعث جلب توجه بیشتر کاربران آنلاین وب سایت و عدم آزار آنان از تبلیغات و وبسایت مربوطه می‌شوند. مهم ترین مزیت اصلی تبلیغات native یا محتوایی این است که با نمایش تبلیغ به صورت هماهنگ با ظاهر سایت، یکپارچگی کلی، هویت بصری سایت و تجربه کاربری (UX) را حفظ کنند همچنین، نرخ CTR تبلیغات افزایش یابد و کسب درآمد قابل توجهی از تبلیغات برای صاحبان سایت صورت بگیرد.

 

اهداف کلی تبلیغات همسان : 

قرار‌دادن تصویر برند در ذهن کاربر و تثبیت موقعیت آن

تشویق و هدایت کاربر برای انجام عملی مشخص

 

بنابراین هر نوع محتوای سفارشی که برای آن هزینه‌ای پرداخت شده است و با شکل پلتفرم نمایش‌دهندۀ آن سازگار است و از همه مهم‌تر اینکه در تجربۀ کاربری اختلالی ایجاد نمی‌کند و حس تبلیغات تهاجمی به کاربر نمی‌دهد، آگهی تبلیغاتی همسان محسوب می‌شود. این محتوا می‌تواند در قالب مقاله، ویدئو یا تصویر باشد. تبلیغات همسان لزوماً روی تبلیغ و معرفی محصولات تمرکز نمی‌کنند، بلکه معمولاً در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های دیگر، در قالب مطالب اسپانسرینگ، با‌توجه‌به استایل و ساختار محتوای صفحه و سایت نمایش‌دهنده دیده می‌شوند.

 

تبلیغات همسان لزوماً روی تبلیغ و معرفی محصولات تمرکز نمی‌کنند،

 

تبلیغات همسان چگونه کار می کنند؟

تبلیغات همسان با خزش صفحات سایت نمایش دهنده محتوای آنها را ایندکس می کنند، در واقع کاری که در حالت عادی موتورهای جستجو برای ایندکس کردن صفحات اینترنتی می کنند. پس از این مرحله براساس یک الگوریتم هوش مصنوعی که میزان شباهت متن صفحات و ارتباط کلامی را بدست می آورد شاخصی به نام شباهت را برای هر تبلیغ و هر صفحه در یک سایت بدست می آورند.

 

به عنوان مثال اگر من تبلیغی طراحی کرده ام برای معرفی یک دوره آموزشی با عنوان : دوره آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

الگوریتم شباهت زمانی که یک درخواست در یک صفحه از سایت های اینترنتی برای نمایش تبلیغ ارسال می شود، باید محتوای آن صفحه را با موضوع تبلیغ مورد نظر و حتی URL نهایی که قرار است تبلیغ به آنجا هدایت شود بسنجد، مطمئن شود که موضوع هر دو صفحه یکسان هستند و به یک موضوع اشاره میکنند، این اطمینان صرفا بر اساس کلمات استفاده شده در یک حوزه نیست و می تواند بر اساس طبقه بندی محتوای اینترنتی نیز انجام شود، به عنوان مثال اگر صفحه ای با عنوان "چگونه یک استارتاپ اینترنتی بسازیم؟" نیز در سایت نمایش دهنده باشد، این تبلیغ می تواند در این صفحه نیز نمایش داده شود.

 

راه اندازی یک سیستم تبلیغات همسان همانطور که توضیح دادیم تا حدود زیادی مشابه راه اندازی بخش خزش و ایندکس یک موتور جستجوی اینترنتی است و دقیقا به همین دلیل است که گوگل بهترین سیستم تبلیغات همسان در دنیا را دارد، زیرا پایگاه داده گوگل بسیار بزرگ است و بر اساس الگوریتم شباهتی که مشخص می کند می تواند نتیجه مناسبی را به کاربر نمایش دهد.

 

تبلیغات همسان

 

انواع تبلیغات همسان:

1. محتوای حمایت‌شده:

شما پیش از این نیز با چنین مواردی مواجه شده‌اید. مقاله‌ها و ویدئو‌هایی که در وب‌سایت بهترین ناشر‌ان گذاشته می‌شوند و ظاهری کاملا آگاهی‌بخش دارند، در حقیقت با نیت‌ تبلیغ و ترویج و برندینگ تولید شده‌اند. در بیشتر موارد، محتوای حمایت‌شده یا محتوای اسپانسردار برای برند‌های بزرگ مناسب هستند، اما کسب‌وکارهای کوچک نیز برای تأثیر عمیق‌تر و ایجاد تصویری مثبت از این روش استفاده می‌کنند.

 

2. محتوای پیشنهاد شده:

حتما تا به حال به چنین جایگاه‌هایی در وب‌سایت‌های گوناگون برخورد کرده‌اید. در این جایگا‌ه‌ها تعدادی لینک توسط یک پلتفرم تبلیغاتی همسان به شما پیشنهاد می‌شوند. این لینک‌ها در حقیقت تبلیغات همسان هستند که به ازای پرداخت به ازای کلیک (PPC) در این جایگاه نمایش داده می‌شوند. با استفاده از این پلتفرم‌ها فرصت ارتباط برقرار کردن با طیف وسیعی از مخاطبان از سراسر وب را خواهید داشت.

 

3. محتوای جاری (Content Streams):

تبلیغ همسان محتوای جاری، به شکل مشابهی عمل می‌کند. این نوع تبلیغ به خوبی در میان محتواهای موجود جاری می شود و از اختلال جلوگیری می‌کند. برای تبلیغات همسان در این فرمت، شما امکان این را دارید تا به جای عکس، یک ویدئو نمایش دهید. که موجب افزایش نمایش‌ها برای شما خواهد شد.

 

یکی از مزیت‌های تبلیغات همسان مشاهده‌ی بهتر تبلیغات همسان در موبایل است

 

مزایای تبلیغات همسان:

در دنیایی که از تبلیغات اشباع شده، کاربر حساسیت بسیار زیادی به اشکال سنتی تبلیغات پیدا کرده و باتوجه‌به افزایش سواد رسانه‌ای خود، به‌راحتی قادر است تبلیغات را از صدها کیلومتر دورتر هم تشخیص دهد. علاوه‌بر‌این، کاربران معمولاً به اطلاعاتی که در قالب آگهی تبلیغاتی به آن‌ها منتقل می‌شود، با شک و تردید نگاه می‌کنند. تبلیغات همسان برای مبارزه و مقابله با این مسائل طراحی و توسعه داده شده است. تبلیغات همسان با ترکیب پنهان‌کردن پیام‌های فروش و بازاریابی در بطن خود و با داشتن شباهت به محتوایی که توسط تحریریۀ سایت نمایش‌دهنده تولید و منتشر شده است

 

۱- زمانی که از تبلیغات همسان برای تبلیغ یک برند استفاده می‌شود می‌توان نام برند موردنظر را به‌طور میانگین دو برابر بیشتر از زمانی که از تبلیغات بنری استفاده می‌شود به کاربرد.

 

۲- اگر چه سرمایه‌گذاری بیشتر برندها بر روی تبلیغات بنری است، ولی آن‌ها به این نتیجه رسیده اند که استفاده از تبلیغات همسان می‌تواند موجب افزایش (CTR) آن‌ها شود. در حقیقت، توجه کاربران در زمان خواندن عنوان یک برند از طریق تبلیغات همسان در مقایسه با تبلیغ بنری در حدود ۳۰۸برابر بیشتر خواهد شد.

 

۳- یکی دیگر از این مزیت‌ها مشاهده‌ی بهتر تبلیغات همسان در موبایل است، و این باعث می‌شود که مورد توجه کاربران و مخاطبان بیشتری قرار بگیرد.

 

متون تبلیغاتی که طبیعی به نظر برسند، متقاعدکننده تر هستند

 

نکات مورد توجه برای تبلیغات همسان:

هدف نهایی را دریابید: مانند هر تبلیغ دیگری، زمانی که میخواهید محتوای تبلیغاتی را تولید کنید و یا کپی تبلیغاتی را بنویسید، به فکر هدف نهایی تبلیغ باشید اما به چگونگی ارائه متفاوت آن فکر کنید.

 

همانطور که صحبت میکنید بنویسید: متون تبلیغاتی که طبیعی به نظر برسند، متقاعدکننده تر هستند. می توانید از استعاره ها و دیگر آرایه های ادبی استفاده کنید اما به گونه ای باشد که قابل فهم و مناسب برای مخاطب هدف باشد.

 

محتوای تبلیغاتی را برای مخاطب ارزشمند کنید: استفاده از محتوای مفید و کاربردی برای مخاطبان، می تواند حس علاقمندی را در مخاطب نسبت به شما ایجاد کند.

 

ساده و مختصر بگویید: از زیاده گویی دوری کنید زیرا در نگاه اول غالب مخاطبان به دنبال محتوای کوتاه هستند.

 

برای مخاطب هدف تبلیغ کنید: عمومی ننویسید! فراموش نکنید که کلی گویی میتواند مخاطبان غیر هدف زیادی را به سمت شما بیاورد و منجر به هدر رفت هزینه های شما بشود.

 

از نام برند استفاده کنید: استفاده از نام برند در عنوان و یا توضیحات، به تعامل بیشتر مخاطبان با شما و هدف گیری دقیقتر کمک می کند. حتی اگر در این شرایط مخاطب روی تبلیغ کلیک نکند، نسبت به محتوای پیرامون برند شما یادگیری خواهد داشت.

 

از تصاویر و یا ویدیوهای مرتبط استفاده کنید: تصاویر و یا ویدیوهای مرتبط و مکمل محتوای متنی می تواند در سادگی و اختصار پیام شما و همچنین هدف گیری دقیق تر و ترغیب بیشتر مخاطبان راهگشا باشد.

 

مشتری محور باشید: فکر کنید که مشتری در این صفحه اینترنتی چه حسی دارد و به دنبال چه چیزی است تا به بهترین راه حل برای عرضه برند خود و جلب توجه مخاطبتان در میان محتواهای دیگر، دست پیدا کنید.

 

از فراخوان (یا CTA) استفاده کنید: حتما از فراخوان استفاده کنید زیرا در تبلیغات نیتیو پس از اینکه مخاطبان را علاقمند و یا شگفت زده نسبت به محتوای خود کردید، می بایست تعامل بیشتر کاربران را برای اقدامی به سوی هدف نهاییتان از آنها بخواهید.

 

تبلیغات همسان یا نیتیو یکی از تاکتیک بازاریابی است که به شدت موردتوجه قرار گرفته

 

نکته آخر :

نکته آخر اینکه، تبلیغات همسان یا نیتیو یکی از تاکتیک بازاریابی است که به شدت موردتوجه قرار گرفته و به سرعت در حال رشد است و با رعایت اصولی که به آن اشاره شد می تواند هم برای نویسندگان و ناشرین و هم برای برندها و اشخاص سودآوری و مزایا داشته باشد.

 

تبلیغات همسان به ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف تبدیل شده است. این شیوه‌ی تبلیغ در سال‌های آینده در بازاریابی دیجیتال رشد بیشتری خواهد داشت، چرا که کاربران، تبلیغات مزاحم را می‌بندند یا آنها را نادیده می‌گیرند.

 

گرچه انجام درست تبلیغات همسان کار دشواری است، اما پلتفرم‌ها و تکنولوژی‌های جدید، کار بازاریاب‌ها را برای استفاده از شیوه‌هایی که مخاطبان مناسب را در محیط‌های مرتبط هدف قرار می‌دهند، آسان‌تر کرده است.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------