MIFI چگونه کار می کند و چه تفاوتی با WiFi دارد؟چگونگی استفاده از MIFI, نحوه سازگاری MiFi, محدودیت های دستگاه MiFi

mifi مودم وای فای سیم کارت خور است

  

MiFi چیست و چه قابلیت‌ها و محدودیت‌هایی دارد؟

یکی از نیازهای روزمره ما دسترسی به اینترنت می باشد، اما ممکن است در برخی مواقع به دلیل نداشتن هزینه کافی و یا وقت کافی به اینترنت دسترسی نداشته باشیم، حتی ممکن است سرعت فعلی اینترنت ما محدود باشد. در این مقاله سعی داریم به شما دستگاهی را معرفی کنیم که راه گشای این مشکلات می باشد.

مودم همراه 

یکی از تجهیزات اکتیو شبکه که از نوع مودم وای فای سیم کارت خور است، مودم همراه نام دارد. این مودم به دلیل سبک بودن و کم حجم بودن، به راحتی قابل حمل می باشد. این مودم با نام های وای فای جیبی یا مودم جیبی شناخته می شود. همچنین بسیاری از این دستگاه ها با لوگوی MiFi که مخفف عبارت Mobile WiFi می باشد در بازار عرضه می شود. 

 

مودم‌های mifi اینترنت, MIFI چیست, مودم وای فای سیم کارت خور

تفاوت mifi با wifiاین است که mifi قابلیت حمل را دارد

 

MiFi چیست؟

MiFi مخفف کلمه My WiFi می باشد و یک مودم بی سیم تلفن همراه می باشد. اندازه این دستگاه کوچک بوده و تقریبا با کار اعتباری هم اندازه می باشد. این دستگاه همان WiFi می باشد اما با این تفاوت که دستگاه قابل حمل می باشد و می تواند سه عملکرد یعنی شماره گیری، مسیریابی و دسترسی را با هم تلفیق کند که مودم داخلی نیز برای دسترسی به یک سیگنال بی سیم ایجاد کرده است.

 

این دستگاه قابلیت این را دارد که  از یک تلفن همراه تبدیل به یک هات اسپات وای فای شود. شما می توانید تلفن همراه و تبلت خود را و یا دستگاه های دیگر را که قابلیت وصل شدن به وای فای هستند، با استفاده از تبدیل شدن این دستگاه به هات اسپات وای فای، متصل شوید.

 

همچنین یک رویتر داخلی قابلیت این را دارد که سیگنال 10 G را به سیگنال WiFi انتقال بدهد و این ارتباط را در بین کاربران و دستگاه هایی که از طریق Wi-Fi  بی سیم مانند دوربین های دیجیتال، رایانه، بازی ها و پخش کننده های چند رسانه ای پشتیبانی می کنند را به اشتراک بگزارند. اگر بخواهیم واضح تر بگوییم، MiFi یک وای فای موبایل یا کانون تلفن همراه می باشد.

 

مودم‌های mifi اینترنت, MIFI چیست, مودم وای فای سیم کارت خور

MiFi یک وای فای موبایل یا کانون تلفن همراه می باشد

 

چگونگی استفاده از MIFI

برای اینکه دستگاه اتصال MiFi را به یک شبکه متصل کنیم باید وارد تنظیمات شویم و یا با انجام بروز رسانی یک قرار داد خدمات با ارائه کننده خدمات تلفن همراه، این اتصال را برقرار کنیم.

 

دستگاه MiFi  در اغلب موارد اتصال داده خود را ازطریق فراهم کننده خدمات مخابراتی دریافت می‌کند. امکان پشتیبانی از پیکربندی بی‌سیم محلی در این سیستم وجود دارد و اتصال دستگاه‌های وای‌فای به یک MiFi شبیه اتصال به سایر روترهای بی‌سیم است.

 

نحوه سازگاری MiFi, محدودیت های دستگاه MiFi, دستگاه MiFi Router

برخی مدل های mifi می توانند تا 24 ساعت عمر باتری داشته باشند

 

نحوه سازگاری MiFi

شرکت lenseego چندین مدل این دستگاه را تولید کرده و برخی از این دستگاه ها فقط برای اپراتور هایی که مشخص بوده  در دسترس قرار داده و برخی از دستگاه ها را عمومی قرار داده است این دستگاه ها عبارتند از:

• MiFi 7730L Global Mobile Hotspot : که این دستگاه می تواند با یک بار شارژ شدن به مدت 24 ساعت عمر باتری را در اختیار شما قرار بدهد. همچنین این دستگاه دارای دو باند  وای فای همزمان است که در این باند 15 واحد کلاینت وای فای به آن وصل می شود. 

 

• MiFi 6630 Global Hotspot : این دستگاه می تواند حداکثر 15 دستگاه را به شبکه های سلولی LTE، تنها با یک بار شارژ  به مدت 20 ساعت متصل کند. همچنین این دستگاه می تواند دستگاه های خارجی را با استفاده از منبع تغذیه داخلی که یکی از امکانات این دستگاه می باشد، شارژ کند

 

• MiFi 5510 3G/4G Intelligent Mobile Hotspot : یکی از قابلیت هایی که این دستگاه دارد، صفحه نمایش می باشد که در این صفحه، مصرف داده نمایش داده می شود و این قابلیت باعث می شود تا از مصرف بیش از اندازه و بالا رفتن هزینه، جلوگیری کند. همچنین بر روی این دستگاه  به طور همزمان، حداکثر 10 شبکه متصل می شود.

 

اندازه این دستگاه ها بسیار کوچک می باشد، به طوری که برخی از آن ها به سختی به  10 سانتی متر می رسند.  همچنین شرکت خدمات بی‌سیم مثل Verizon و Sprint نسخه‌های MiFi مخصوص به خود را عرضه می‌کنند.

 

نحوه سازگاری MiFi, محدودیت های دستگاه MiFi, دستگاه MiFi Router

در برخی mifi قابلیت نمایش مصرف داده را روی صفحه نمایشگر دارند

 

مشکلات و محدودیت های دستگاه MiFi  چیست؟

سرعت اتصال قابل دستیابی از طریق MiFi  به سرعت شبکه های سلولی محدود می باشد. همچنین هنگامی که چند دستگاه ازاتصال MiFi  به طور همزمان استفاده می کنند، باعث می شود که سرعت اینترنت به دلیل اشتراک گذاری پهنای باند اتصال شبکه سلولی بین دستگاه ها کاهش پیدا کند.

 

همچنین برخی از دستگاه هایی که به MiFi  وصل می باشند، مانند لپ تاپ، معمولا نسبت به تلفن های همراه، اینترنت بیشتری مصرف می کنند و این موضوع باعث می شود تا سهمیه داده خریداری شده شما را به سرعت استفاده کند.

 

برخی از هات اسپات‌های پرتابل، مانند MiFiبه انرژی بیشتری برای کار کردن احتیاج دارند. همچنین ممکن است عمر باتری بسته به تعداد دستگاه های شما و میزان استفاده از آن، کافی نباشد. برخی مدل های جدید این دستگاه می توانند برای استفاده کاربران معمولی، تا یک روز کامل نیاز به شارژ کردن مجدد نداشته باشند.

 

 مودم‌های mifi اینترنت, MIFI چیست, مودم وای فای سیم کارت خور

سرعت اتصال قابل دستیابی از طریق MiFi به سرعت شبکه های سلولی محدود می باشد

 

چرا باید MiFi را جایگزین هات اسپات موبایل کنیم؟ 

شما می توانید با استفاده از این دستگاه چند شبکه دستگاه های مختلف را  متصل کنید. همچنین برخی از دستگاه های مای فای این امکان را به شما میدهد تا در یک هات اسپات، 10 دستگاه را به طور همزمان جای دهید که این قابلیت برای شما بسار مقرون به صرفه تر خواهد بود که بخواهید برای هر کدام از دستگاه ها هزینه جداگانه برای اینترنت بپردازید.

 

درست است که لپ تاپ برای مصارف خانگی بزرگ هستند، اما شما می توانید از این دستگاه در مسافرت استفاده کنید و هر جایی که بتوانید سیگنال تلفن داشته باشید، می توانید از دستگاه مای فای برای متصل شدن به شبکه وایرلس استفاده کنید.

 

چگونگی استفاده از MIFI, نحوه سازگاری MiFi, محدودیت های دستگاه MiFi

با استفاده از دستگاه mifi می توانید به یک دستگاه3G، اینترنت 4Gوصل کنید

 

همچنین شما می توانید به جای پرداخت هزینه اینترنت در هتل، از دستگاه مای فای استقاده کنید و کودکان خود را در تمام روز آنلاین نگه دارید. 

 

با استفاده از این دستگاه، شما می توانید 4G را به یک دستگاه 3G متصل کنید. اگر شما از تلفن همراه استفاده می کنید که شبکه های 4G را ساپورت نمی کند، این دستگاه به شما کمک می کند تا سرعت اینترنت خود را افزیش بدهید.  

 

سرعت دانلود با استفاده از این دستگاه افزایش پیدا می کند. حتی اگر تلفن همراه شما شبکه 4G  را ساپورت کند، باز هم می توانید با استفاده ازاین دستگاه آپلودی سریع تر و بهتری داشته باشید.

 

اگر mifi شما مایکرو اس دی SD را ساپورت کند، می توانید آن را برای تمامی دستگاه های متصل به گوشی خود به اشتراک بگذارید. این قابلیت برای کابرانی که از حافظه های قابل توسعه استفاده نمی کنند بسیار ساده و راحت می باشد.

 

دستگاه MiFi Router, نحوه استفاده از دستگاه mifi, مودم‌های mifi

با استفاده از دستگاه MIFI می توانید در هر مکانی به اینترنت دسترسی داشته باشید

 

تفاوت دستگاه MiFi Router و  WiFi Routerچیست؟

گفتیم که از طریق نقطه اشتراک گذاری می توان mifi اتصال بیسیم به اینترنت را فراهم کرد. 

به دستگاهی که این مقصد را محقق میکند روتر mifi یا Mifi router میگویند.

وای فای اتصال بیسیم به اینترنت را از طریق نقطه اشتراک گذاری ثابت فراهم می آورد.

 

تفاوت اصلی این دستگاه این است که Mifiعلاوه بر اتصال WLAN، اتصال سلولی را نیز پشتیبانی میکنند اما دستگاه های وایفای از اتصال سلولی پشتیبانی نمیکنند.

در نتیجه با استفاده از این دستگاه شما می توانید در هر مکانی که قرار داشته باشید به راحتی به اینترنت دسترسی پیدا کنید و همچنین شما با استفاده از این دستگاه می توانید از پرداخت هزینه های زیاد اینترنت جلوگیری کنید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------