آموزش مشاوره فروش و بازاریابی/ با متدی منحصر به فرد و تضمینیمشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست , بازاریابی چیست

بازاریابی چیست

 

آیا می دانید چگونه می توان از طریق مشاوره و بازاریابی نرخ فروش را افزایش داد؟

مشاوره و بازاریابی به شرکت های مختلف در بسیاری از صنایع کمک می کنند تا برنامه ها و سیاست های مختلف نرخ فروش و توسعه ی خود را افزایش داده و به طور موثرتری به مشتریان دسترسی پیدا کنند. تبدیل شدن به یک مشاور بازاریابی متخصص معمولاً به تحصیلات مرتبط و تجربه در این زمینه نیاز دارد تا بدانید چگونه به مشتریان خود کمک کنید. در این مطلب از بیتوته قصد داریم به طور خلاصه و البته جامع به موضوع آموزش مشاوره فروش و بازاریابی بپردازیم با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

مشاور بازاریابی کیست؟

مشاور بازاریاب یک متخصص بازاریابی است که به صورت مستقل و یا تیمی (متشکل از متخصصان مختلف) با هدف افزایش فروش در یک شرکت فعالیت دارد. مشاوران بازاریابی به شرکت ها در تبلیغات محصولات و توسعه ی خدمات کمک می کنند. این افراد تخصص زیادی در پیدا کردن روش های موثر تبلیغات (متناسب با نوع کسب و کار و بازار هدف) برای ارائه خدمات و محصول به مشتریان دارند.

 

برخلاف باور بسیاری از افراد مشاور بازاریاب، کارمند شرکت نیست؛ بلکه به فرد متخصصی می گویند که در بازه ی زمانی مشخص به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا متناسب با اهداف مشخص شده در پلن فروش میزان ارائه ی خدمات خود را افزایش داده و از رقبای خود جلوتر باشند.

 

مشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست ,بازاریاب

بازاریاب

 

یک مشاور بازریابی متخصص چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

برای انتخاب مشاور بازاریاب حرفه ای باید با ویژگی هایی که مشخص می کند فرد بازاریاب تا چه میزان در حرفه ی خود تخصص دارد، آشنا باشید. مشاوران بازاریابی برای تبلیغات موثر به کسب دانش جامعی از بازاریابی نیاز دارند.

 

دانش بازاریابی شامل مهارت های بسیار متنوعی در حوزه های روانشناسی، کسب و کار، مدیریت و ... است. اگر تصمیم دارید در رشته ی بازاریابی فعالیت داشته باشید و یا بازاریاب حرفه ای استخدام کنید مهارت های زیر را در نظر بگیرید:

* مهارت کپی رایتینگ

* مهارت های ارتباطی

* توجه به جزئیات (محصول، جریان های رسانه ای، سلیقه و خواسته ی مشتریان و ...)

* ویژگی های محصول

* تولید محتوا

* کار با نرم افزار های بازاریابی مختلف و رسانه های اجتماعی

* حل مسئله

* تحلیل رقبا و بازاریابی مبتنی بر واگذاری امتیاز

* تحقیقات بازاریابی

* بازاریابی محصول

* توانایی تحلیل

* انواع استراتژی بازاریابی

* تفکر خلاقانه

* رهبری

*برقراری ارتباط موثر

* گاهی از روش های فروش و بازاریابی محصول

* آشنایی با تکنیک ها و انواع روش های برندسازی

 

مشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست , توانایی تحلیل بازاریاب

توانایی تحلیل بازاریاب

 

1. داستان سرایی برند

در حوزه ی علوم اعصاب، محققان ثابت کرده اند که داستان سرایی بهترین راه برای جلب توجه افراد، ثبت اطلاعات در خاطرات آنها و ایجاد نوعی وابستگی عاطفی با آنها است. مغز انسان طوری برنامه ریزی شده که همواره به دنبال روایتی خوش ساخت است تا به آن پاسخ می دهد.

 

اگر در حال حاضر دارای امکانات مناسبی برای تبلیغات و معرفی برند خود هستید، سعی کنید مطالب خود را به صورت یک روایت شیرین بیان کنید. برای حداکثر اثربخشی، می توانید از اصول داستان سرایی کسب و کار اثر سایمون سینک یا برند داستانی دونالد میلر استفاده کنید.

 

2. به شبکه های اجتماعی توجه ویژه داشته باشید

جالب است که بدانید میانگین زمان صرف شده در شبکه های اجتماعی در سال 2022، 145 دقیقه در روز بوده که نسبت به سال های قبل افزایش داشته. نیازی به گفتن نیست که مردم بیش از هر زمان دیگری وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. بنابراین لازم است که متخصصان بازاریابی و مشاوره فروش تمرکز و استراتژی های خود را بر افزایش ترافیک به وب سایت ها و انتشار محتواهای خلاقانه متمرکز کنند.

 

برای اینکه محتواهایی که در اختیار پیج های مختلف اینستاگرام و رسانه‌های خبری قرار دهید بازخورد خوبی داشته باشند، باید از اتفاقات روز و ترندها با خبر باشید. بنابراین قبل از اینکه داستان خود را مطرح کنید، مطمئن شوید که موضوع مورد نظر شما برای مخاطبان رسانه و مشتریان احتمالی تان جالب است.

 

مشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست , توجه به شبکه های اجتماعی

توجه به شبکه های اجتماعی

 

3. روش صدای فراگیر

اثربخشی یک آگهی یا مطلب به تعداد دفعاتی بستگی دارد که محتوای تبلیغاتی شما توسط مشتریان دیده شود. بنابراین می توان گفت که نرخ فروش خدمات و یا محصول متناسب با تعداد دفعات دیده شدن آن بالا می رود.

 

به گفته الکس برکت، مدیر بازاریابی و توسعه ی شرکت HubSpot، « هر چه بتوانید با تبلیغات خلاقانه بر تعداد افرادی که در مورد برند و یا محصول شما صحبت می کنند بیافزایید، سهم بازار بیشتری خواهید داشت»

بنابراین سعی کنید از طریق موارد مختلفی مانند: ساخت ویدئو، پادکست، تبلیغات در پیج اینفلوئنسرها، قرار دادن انیمیشن در سایت های پربازدید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید.

 

4. معرفی محصول خلاقانه

جالب است که بدانید شرکت‌های بزرگ اغلب برند خود را از طریق معرفی محصولات جدید و خلاقانه که تا به حال در بازار وجود نداشته، گسترش می‌دهند. به این روش ابتکاری، ابتکار توسعه برند می گویند. این محصول می تواند صرفا یک محصول ساده اما فانتزی باشد که سبب جلب توجه بخش خاصی از بازار می شود.

 

محصول خلاقانه به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق تبلیغات آن به جریان‌های درآمدهای بیافزایند. به عنوان مثال برند محصولات صنایع غذایی Reese's در ابتدا با معرفی محصول خلاقانه ی کره بادام زمینی شکلاتی "Reese's Puffs" وارد بازار شد.

 

از طرف دیگر در نظر داشته باشید که ممکن است این استراتژی به شکست شما بیانجامد. برای مثال اگر شرکتی محصولی را در بازار توسعه دهد که ارتباط نزدیکی با محصولات اصلی برند خود نداشته باشد، بخش بزرگی از مخاطبان اصلی خود را از دست بدهد و به بازار فروش سایر محصولات خود لطمه بزند.

 

مشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست , محصول خلاقانه

محصول خلاقانه

 

5. تبلیغات از طریق پادکست

طبق نتایج مطالعه ای که توسط Edison Research و Triton Digital انجام شده بود مشخص شد که افراد 12 ساله و بالاتر به شنیدن محتواهای صوتی علاقه ی زیادی دارند. به طور متوسط افراد مختلف طی پیاده روی و یا در ترافیک های طولانی و سرسام آور حدود 17 ساعت در هفته را صرف شنیدن پادکست ها و کتاب های صوتی می کنند.

 

بنابراین نیازی به گفتن نیست که تقاضا افراد مختلف با سلایق گوناگون برای تهیه ی پادکست های با کیفیت افزایش یافته است. بنابراین یکی از استراتژی های موفق در دنیای امروز آن است که تبلیغات خود را در غالب تولید محتواهای صوتی انجام دهید.

 

البته این بدان معنا نیست که بخش زیادی از پادکست ها صرف معرفی برند شما شود، بهترین اقدام آن است که از طریق اسپانسر شدن از گویندگان پادکست ها بخواهید که در شروع پادکست خود برند و خدمات شما را معرفی کنند.

 

مشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست , تبلیغات با پادکست

تبلیغات با پادکست

 

6. پیگیری کنید

تبلیغات موثر به جذب مشتری کمک می کند، اما اقدام موثرتر باید پس از جذب مشتری با کمک ابزارهای بازاریابی بسیار قوی تر انجام شود. برای حفظ مشتریان قدیمی و بررسی روش های جذب مشتری های جدید یکی از اقدامات موثر پاسخ به پرسش های زیر است:

چرا مشتری برای تهیه ی محصول یا خدمات کسب و کار شما را انتخاب کرده؟

مشتریان از چه طریقی در خصوص کسب و کار شما شنیده اند؟

شرکت های رقیب شما چه نوع خدماتی را ارائه می دهند؟

چه چیزی سبب افزایش رضایت مشتریان شما می شود؟

چه مواردی سبب کاهش رضایت مشتریان شما می شود؟

 

7. شرکت در نمایشگاه های تجاری

یکی از موثرترین راهکارها برای جذب مشتری و حتی سرمایه گذار برقراری ارتباط با افراد مختلف در کنفرانس ها و نمایشگاه ها است. سالانه نمایشگاه های داخلی و خارجی مختلفی برگزار می شود که در آن فضاها توسعه‌دهندگان، علاقه مندان و صاحبان صنایع برای بحث و آشنایی در خصوص محصولات جدید گرد هم می‌آیند. بنابراین توصیه می کنیم در شبکه های اطلاع رسانی نمایشگاه های داخلی و خارجی عضو باشید تا به موقع از وجود این موقعیت ها مطلع شوید.

 

مشاوره فروش و بازاریابی , مشاور بازاریابی کیست ,شرکت در نمایشگاه

شرکت در نمایشگاه

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------