عجیب‌ترین بازارهای جهان/ تصاویروقتی ما به خرید می رویم و نیازهای خود را از بازارها خریداری می کنیم، تنها به آنچه نیاز داریم فکر می کنیم و به دنبال آن هستیم. در بعضی جاها در سراسر جهان بازارهای دیگری وجود دارد و این بازارها آنقدر عجیبند که به ذهنمان خطور نمی کنند. اکنون با هم می خواهیم بازارهای عجیب و غریب را پیدا کنیم که همه چیز در آن فروخته می شود؛ حتی بالاتر از خیال.

 

۱. بازار لومی وودو، فروش اجزای بدن حیوانات

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین بازارهای جهان

این بازار در غرب آفریقا برپا می شود و در این بازار، عجیب ترین چیزهایی که تصور می کنید وجود دارد؛ قلب اسب، پای فیل، اجزای بدن شامپانزه ها و سر ببر و... فروخته می شود و وقتی در بازار می گردید، سایر قسمت های حیوانات دیگر را می بینید که نمی توانید تصور کنید برای فروش باشند. این اشیاء مورد استفاده جادوگران آفریقایی قرار می گیرند که با آن بیماری ها را درمان می کنند و یا با آن جادوی معروف ودوو را انجام می دهند.

 

۲. بازار موراکین اندونزی با قایق ها

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین بازارهای جهان

این بازار در کالیمانتان جنوبی در اندونزی قرار دارد، شهری عجیب با هزاران رودخانه و مساحت اندک زمین، بنابراین بازارهایی در آب، روی قایق ها به شکل جذاب و بسیار زیبا و غیر معمول از همه بازارهای جهان در آبهای رودخانه باریتو شکل گرفته اند و بازرگانان کالاهای خود را از میوه، سبزیجات و ماهی و انواع و اقلام دیگر همچون سبد و گل را در طول روز از طلوع آفتاب تا غروب خورشید به فروش می رسانند.

 

۳. فروشگاه تاکسیدرمی در پاریس، اروپا

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین بازارهای جهان

این فروشگاه شگفت انگیز را یک دانشمند حشره شناس برای علاقه مندان به حیوانات تاکسیدرمی گشوده است؛ مکانی برای هراس و ترس، جایی که تعداد زیادی از موجودات مومیایی و تاکسیدرمی مانند خرگوش، روباه، ببر و غاز و ... وجود دارد و همه این موجودات به صورت رو در رو در مقابل شما در همه ابعاد قرار داده شده اند که گویی زنده اند و خیلی هم ترسناک به نظر می رسند.

 

۴. بازار جادوگران بولیوی

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین بازارهای جهان

در این بازار در بولیوی عجیب ترین چیزها برای طلسم های جادو و سحر فروخته می شود و در داخل بازار خود جادوگران و اطبا، اخترشناسان، و چشم بندها زندگی می کنند و آشکارا انواع جادوی مختلف به را عرضه می نمایند و ابزارهای مورد نیاز جادوگر و موجودات عجیب و غریب مانند پر جغد، مارىو سم مار و گیاهان مختلف برای درمان های گیاهی و...ارائه می شود؛ بنابراین، اگر وارد این بازار شوید ممکن است تصور کنید به کوچه دیاگون فیلم هری پاتر پا گذاشته اید.

 

۵. بازار کولی ها در بلغارستان

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین بازارهای جهان

این بازار صد در صد یکی از عجیب ترین بازارهاست؛ جایی که دخترانی که به سن ازدواج رسیده اند بهترین لباس ها، طلا و جواهرات را می پوشند و در بازار می چرخند تا کسانی را پیدا کنند که می خواهند با آنها ازدواج کنند و افرادی هم برای ازدواج به همسر آینده خود پول می پردازند و ازدواج سر می گیرد. عجیب است که این بازار رواج دارد و کسانی هستند که به آنجا بروند و ازدواج کنند، گاهی قیمت معامله در این بازار بلغارستان به 6000 دلار هم می رسد.

 

۶، بازار پرندگان کابل

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین بازارهای جهان

این بازار در مکانی آرام برپا می شود، خبری از ماشین و موتور و گاری نیست، همه نوع پرنده در آنجا به فروش می رسد از بلبل و قناری گرفته تا پرندگان آوازه خوان کمیاب، در این بازار عجیب بدون هیاهو، فقط صدای شگفت و زیبای پرندگان خوش الحان به گوش می رسد تا معامله پرسود باشد.

 

تابناک باتو

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------