جرات ندارید روی این پل‌ها راه بروید! (۲)پل‌ها برای ارتباط مردم و آسان کردن حمل و نقل ساخته شده اند و مردم آن‌ها را دوست دارند، چون استفاده از آن‌ها آسان است: از روی آن‌ها عبور می‌کنید، امن هستند و همه چیز خوب است. اما برخی پل‌ها طوری طراحی شده اند که هنگام عبور از آن‌ها قلبتان از حرکت بازمی‌ایستد. این همان چیزی است که این پل‌ها را منحصر به فرد می‌کند: آن‌ها در اصل برای کمک به انسان ساخته شده اند، اما آنقدر ترسناک هستند که ترجیح می‌دهید به جای عبور از آن ها، راه طولانی‌تری را طی کنید. برخی از آن‌ها قدیمی و بسیار خطرناک هستند.

 

پل میلو (Millau)، فرانسه

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

فرانسه را با برج ایفل و موزه لوور می‌شناسیم، اما یکی از شگفت انگیزترین پل‌های جهان هم در این کشور قرار دارد. پل میلو ۳۴۰ متر از سطح زمین ارتفاع دارد و فقط با اتومبیل می‌توانید از روی آن عبور کنید.

 

پل معلق حسینی، پاکستان

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

پل معلق حسینی در کنار کوه‌ها، غذا‌ها و فرهنگ شگفت انگیز پاکستان، یکی از جا‌های دیدنی این کشور است. افراد کمی می‌دانند که پاکستان چند تا از ترسناک‌ترین پل‌های جهان را دارد.

 

پل ایا کازوراباشی (Iya Kazurabashi)، ژاپن

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

این نوع پل‌های دست‌ساز در آسیا بسیار محبوب هستند. کارشناسان معمولا به مردم توصیه می‌کنند از آن‌ها اجتناب کنند، اما هنوز بسیاری از افراد سرنوشت خود را به بازی می‌گیرند و از آن‌ها عبور می‌کنند.

 

پل تامان نگارا (Taman Negara)، مالزی

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

حاضرید روی این پل طولانی، باریک و ترسناک راه بروید؟ هنگام عبور از پل باید همزمان از دست‌هایتان هم استفاده کنید. زیر پل، جنگل انبوه و متراکمی وجود دارد. اگر بیفتید، فکر می‌کنید می‌توانند شما را پیدا کنند؟

 

پل کشوا چاکا (Keshwa Chaca)، پرو

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

درست وقتی فکر می‌کنید همه چیز این دنیا را دیده اید، پرو وارد میدان می‌شود. پل کشوا چاکا ۱۰۰درصد از رشته‌های ضخیم علفِ بافته، ساخته شده و هر سال توسط مردم محلی متخصص با دست نوسازی می‌شود. بازسازی آن فقط سه روز طول می‌کشد.

 

پل معلق کاپیلانو (Capilano)، کانادا

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

پل معلق کاپیلانو یکی از امن‌ترین پل‌های جهان است. این پل آنقدر امن است که هر سال حدود ۸۰۰هزار بازدیدکننده از آن عبور می‌کنند. زیر پل، جنگل و جریان سریع آب وجود دارد. این پل توسط مهندس اسکاتلندی، جورج گرب ماکای در سال ۱۸۸۹ ساخته و در دهه ۱۹۵۰ بازسازی شد.

 

پل اوجلا (Ojuela)، مکزیک

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

عبور از این پل هم جرات می‌خواهد. قبلا یک شهر معدنی محلی از آن استفاده می‌کردند. اما از سال ۱۸۹۸ که این شهر متروکه شده، این منطقه یک مقصد گردشگری شده است.

 

پل کوئپوس (Quepos)، کاستاریکا

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

پل کوئپوس در دهه ۱۹۳۰ ساخته شده تا قطار را از بندر به مرکز شهر برساند.

 

پل یوبین (U Bein)، میانمار

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

پل یو بین هیچ تور محافظ یا تجهیزات ایمنی ندارد. علاوه بر این، از هم گسیخته، کثیف و ترسناک است. این پل از چوب ساج در سال ۱۸۵۰ ساخته شده است و ۱۲۰۰ متر طول دارد.

 

پل کاوارائو (Kawarau)، نیوزیلند

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

اگر می‌خواهید آدرنالین را در طبیعت زیبا تجربه کنید، حتما به نیوزیلند بروید. همچنین می‌توانید بانجی جامپینگ و ورزش‌های هیجان انگیز را روی پل کاوارائو تجربه کنید. البته باید بدانید که بانجی می‌تواند منجربه فلج شدن یا مرگ شود. اما خود پل امن است.

 

پل دیوسای (Deosai)، پاکستان

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

همان طور که گفتیم، پاکستان عجیب‌ترین پل‌های دنیا را دارد. هم اتومبیل‌ و هم عابران پیاده از روی این پل عبور می‌کنند. به عبارت دیگر این پل برای هر دو خطرناک است. این پل ۱۰۰درصد از سیم و تخته‌های زهوار دررفته ساخته شده است.

 

پل کاپیتان ویلیام مور (Captain William Moore)، آلاسکا

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

پل کاپیتان ویلیام مور از مهندسی جالبی به وجود آمده است. پل‌های امروزی در مقابل زلزله مقاوم هستند. اما این پل نه زیاد. چون از یک طرف گسل به طرف دیگر آن می‌رود و با صخره احاطه شده است.

 

پل رود نو (Nu)، چین

اخبار,اخبار گوناگون,پل های خطرناک

 

این عجیب‌ترین پل جهان است. در واقع این پل یک زیپ لاین است. این زیپ لاین دهه‌ها استفاده می‌شده و برای کسانی که آنجا زندگی می‌کنند رایگان است، اما برای گردشگران ۸ دلار است.

 

برترین ها

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------