20 روش کاربردی برای مبارزه و سمپاشی سوسک + مشاوره رایگانتیم علمی شرکت کنترل آفات ورسا صنعت سبز در این مقاله به سوالات شما در خصوص راه‌های مبارزه و سمپاشی سوسک (سوسک کابینت، سوسک ریز، سوسک آشپزخانه) پاسخ می‌دهد.

 

روش های کاربردی برای مبارزه با سوسک,روش های کاربردی برای سمپاشی سوسک,20 روش کاربردی برای سمپاشی سوسک

روش های کاربردی برای مبارزه و سمپاشی سوسک

 

سوسک کابنیت یا سوسک آلمانی (Blattella germanica) چیست؟

سوسری آلمانی که در بین مردم به نام سوسک آلمانی، سوسک ریز، سوسک کابینت و یا سوسک آشپزخانه شناخته می‌شود. از آسیای جنوب شرقی منشاء گرفته و به عنوان یکی از اصلی ترین آفات خانگی پراکندگی جهانی دارد. سوسک کابینت بال دارد، اما به سختی می‌تواند پرواز کند.

 

سوسک کابینت یا همان سوسک آشپزخانه به طور گسترده در منازل مسکونی، در رستوران‌ها، تأسیسات صنایع مواد غذایی، هتل‌ها و مؤسسات سازمانی مانند: خانه‌های سالمندان و بیمارستان‌ها، نانوایی ها و کشتی ها فراوان مشاهده می‌شوند سوسک آشپزخانه گرما را دوست دارند و در طول روز پشت رادیاتورها و لوله های آب گرم مخفی می‌شوند و در مناطق گرم که این محل‌ها وجود ندارد تقریبا" در کلیه نقاط تاریک مانند چاه مستراح، مخازن فاضلاب، مجرای فاضلاب، توده زباله، سطل آشغال، قفسه، کشو، زیر صندلی، میز، دستشویی، حمام، تختخواب، پشت یخچال، اجاق خوراک پزی و ظروف آشپز خانه می توانند زندگی کنند.

 

معمولا در آشپزخانه ها فراوان هستند، مخصوصا اگر باقی مانده غذاها در طول شب در این محل بماند. سوسک کابینت در شب خیلی فعال بوده روی کف اتاق‌ها، میزها و سایر وسایل حرکت کرده و به دنبال غذا می‌گردند و در روز استراحت می‌کنند.

 

خطرات سوسک در انتقال بیماری

سوسک با مدفوع و ترشحات دفاعی خود غذا یا محصولات غذایی را آلوده می‌کنند، آنها عوامل بیماری زا را با خود حمل می‌کنند، ممکن است واکنش‌های آلرژیک شدید ایجاد کنند و در هجوم‌های بسیار شدید گزارش شده است که انسان را گاز می‌گیرند و از باقی مانده‌های غذا بر روی صورت انسان‌های در خواب تغذیه می‌کنند.

 

علاوه بر این، محققان معتقند که هجوم سوسک های آلمانی ممکن است باعث استرس روانی انسان شود و رفتار انسان را تغییر می دهد. به عنوان مثال، افرادی که خانه‌های آلوده دارند کمتر آسایش دارند و شب‌ها از ترس روبرو شدن با سوسک ها از آشپزخانه دوری می‌کنند.

 

روش های کاربردی جهت از بین بردن و مبارزه با سوسک :

1- تمام راه هاي نفوذ سوسک ها را شناسایی کرده و درز گیري نمایید. تمام حفره ها و درزهاي اطراف ستونها، پنجره ها، درها، لوله ها دیوارها، سقف ها، کفپوش ها را بوسیله سیمان و یا بتونه مسدود نمایید . 

2- نشتی ها را شناسایی کرده و آنها را تعمیر نمایید .             

3- کاغذ دیواري هاي جدا شده از دیوار را مرمت نمایید. موزاییک‌ها، کاشی‌ها ، سرامیک‌ها  و سنگ‌های شکسته و لق را تعمیر نمایید

4- خار و خاشاك و بر گ‌هاي اطراف خانه را جمع آوري نمایید. 

5- شاخه‌هایی که با دیوار خانه در تماس هستند را هرس نمایید. 

6-  توده‌هاي چوب را به دور  از خانه انبار نمایید..

7- پنجره و درهاي ورودي را به حالت باز رها نکنید. به روي پنجره‌ها و دریچه‌هاي کولر و هواکش ها حتماً توري نصب نمایید.

8- خرده‌هاي نان و غذا را فوراً از روي زمین جمع نمایید. چنانکه مواد غذایی مایع بروي زمین و یا فرش ریخت فوري آن را تمیز نمایید.

9- اسفنج (ابر) و دستمال‌هاي مرطوب را در کیسه‌هاي در بسته نگهداري نمایید.

10- پشت و زیر یخچال و اجاق گاز را هر چند وقت یکبار تمیز نمایید.

11- مواد غذایی را درون ظر فهاي پلاستیکی قطور و یا شیش‌هاي دربسته نگهداري کنید. به خاطر داشته باشید سوسک‌ها قادرند ظروف مقوایی و یا از جنس پلاستیک نازك را بجوند.

12- ظروف غذاخوري را در درون سینک ظرفشویی به حال خود رها نکنید و از انباشته شدن آنها جلوگیري نمایید.

13- روي کلیه چاهک ها آشغالگیر پلاستیکی قرار دهید.

14- زباله‌ها را درون کیسه و در سطل زباله در دار با درب محکم قرار دهید.

15- در صورت بالا بودن رطوبت در خانه از دستگاه هاي رطوبت زدا استفاده نمایید.

16- هر از چند گاهی آشپزخانه، توالت و حمام را نظافت کرده و بشویید.

17- پس از کود دهی باغ و باغچه حتماً روي کودها شن و یا خاك بریزید.

18- ظروف غذا را بطور کامل با مایع ظرفشویی بشویید تا اثر چربی روي آنها باقی نماند.

19- شبها روي سوراخ (کفشور) سینک (لگن) آشپزخانه و کاسه دستشویی درپوش (توپی) قرار دهید.

20-  دور چارچوب پنجره ها و درب ها نوارهاي درزگیر نصب نمایید.

 

سمپاشی سوسک با مشاوره تخصصی رایگان 

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به اهم سوالات شما در رابطه با سوسک پاسخ دهد ولی حال اگر در منزل یا در محل کار خود سوسک کابینت یا سوسک آشپزخانه یا سوسک ریز مشاهده نمودید فقط کافیست تا با برقراری تماس با کارشناسان شرکت ورسا صنعت سبز(شماره تماس: 02166084543-02166036378) علاوه بر دریافت مشاوره رایگان در مورد سمپاشی سوسک، درصورت درخواست از خدمات علمی کنترل آفات و  سمپاشی منازل (سمپاشی ساس، سوسک، کنه، مگس، پشه و...) نیز بهرمند شوید.

 

شرکت ورسا صنعت سبز با رعایت موارد دستورالعمل های IPM هم به روش سمپاشی سوسک با سموم گیاهی و هم از طریق ژل گذاری در مسیرهای حرکت سوسک‌ها در درزها، شکافها و ... بدون جابجایی وسایل و جایگزینی سموم بسیار کم خطر برای کنترل سوسک با حداقل هزینه، طی دو مرحله با فاصله زمانی 14روز، اقدام به کنترل و ریشه کنی سوسک‌ها می‌نماید. بله درست متوجه شدید ما سوسک منزل شما را ریشه کن می کنیم.

 

روش های کاربردی جهت از بین بردن و مبارزه با سوسک,روش های کاربردی برای از بین بردن سوسک,سمپاشی سوسک با مشاوره تخصصی رایگان

سمپاشی یکی از راههای از بین بردن سوسک ها

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------