کشف یک دایناسور با سیستم دفاعی عجیب (+تصاویر)اخبار,اخبارگوناگون,کشف یک دایناسور با سیستم دفاعی عجیب

در این بخش از کره زمین یافتن فسیل دایناسور‌ها شایع است. در سال ۱۹۹۳ میلادی هم فسیل دایناسور جیگانوتوسورس (Giganotosaurus) در این منطقه از آرژانتین پیدا شد. جیگانوتوسورس، یکی از بزرگترین دایناسور‌های گوشتخوار مربوط به دوره کرتاسه میانی است که در ۹۷ میلیون سال پیش می‌زیسته است.

به گزارش تابناک باتو، نوع جدیدی از دایناسور‌های علف خوار در پاتاگونیا آرژانتین کشف شده اند که روی ستون فقرات خود تیغ دارند، این تیغ‌ها به منظور دفاع از خود استفاده می‌شد.

نام Bajadasaurus pronuspinax روی این دایناسور گذاشته شده و به خانواده دیکرائوسور (یک سرده از تیره دوشاخ‌خزندگان) تعلّق دارد و ۱۴۰ میلیون سال قبل در مناطق آرژانتین کنونی می‌زیسته است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,کشف یک دایناسور با سیستم دفاعی عجیب


در این بخش از کره زمین یافتن فسیل دایناسور‌ها شایع است. در سال ۱۹۹۳ میلادی هم فسیل دایناسور جیگانوتوسورس (Giganotosaurus) در این منطقه از آرژانتین پیدا شد. جیگانوتوسورس، یکی از بزرگترین دایناسور‌های گوشتخوار مربوط به دوره کرتاسه میانی است که در ۹۷ میلیون سال پیش می‌زیسته است. فسیل این دایناسور در پاتاگونیا، آرژانتین کشف شد. گونه خاص این جنس جیگانوتوسورس کارولینی نام دارد.

 

اخبار,اخبارگوناگون,کشف یک دایناسور با سیستم دفاعی عجیب


پابلو گالینا، که با چندین مؤسسه تحقیقاتی از جمله مرکز ملی تحقیقات علمی در آرژانتین کار می‌کند، درباره فسیل‌های جدید کشف شده گفت: ما فکر می‌کنیم تیغ‌های بسیار بلند و تیز در پشت دایناسور و گردن آن برای مهار حیوانات شکارچی بوده است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,کشف یک دایناسور با سیستم دفاعی عجیب


این کشف در مجله «نیچر» منتشر شد و مجسمه‌هایی از دایناسور را در مؤسسه فرهنگی علوم در بوینس آیرس به نمایش گذاشتند.

اخبار,اخبارگوناگون,کشف یک دایناسور با سیستم دفاعی عجیب

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------