شرکت هزاران تن در چالش «مونت کریستو» فرانسه (+تصاویر)اخبار,اخبارگوناگون,چالش مونت کریستو

ایده مسابقه از داستان «ادموند دانتیس»، شخصیت اصلی داستان «کونت مونت کریستو» گرفته شده است، ادموند دانتیس در این داستان پس از خیانت اطرافیانش در زندانِ بدنام جزیره‌ای در فرانسه حبس می‌شود و به کمک یک زندانی دیگر تلاش می‌کند تا برای انتقام گرفتن فرار کند....

به گزارش تابناک باتو، هزاران تن در مسابقه داخل آب و شنا در جزیره‌ای در جنوب فرانسه شرکت کردند. این مسابقه چالش مونت کریستو نام دارد و از داستان شهیر نویسنده فرانسوی الکساندر دوما ـ که در ۱۸۴۴ میلادی نوشته شد ـ الهام گرفته شده است.

مسافت این مسابقه که به چالش «مونت کریستو» شناخته می‌شود، پنج کیلومتر است و از جزیره‌ای در جنوب فرانسه آغاز می‌شود و در سواحل شهر مارسی به پایان می‌رسد. در طول چالش مونت کریستو، چندین مسابقه شنا در مسیر‌های مختلف در ماه ژوئن برگزار می‌شود. این مسابقات در قلب مارسی، در ساحل ووکس بلان در دهکده کنت مونت کریستو، میزبان بیش از چهار هزار شرکت‌کننده و تماشاچیان بسیاری در یک محیط خاص و منحصر به فرد است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,چالش مونت کریستو


آقای «دومینیک لینا» ایده پرداز مسابقه می‌گوید: شمار کل مسابقه دهندگان ۵۵۰۰ تن از ۵۹ کشور جهان هستند و در ۹ مسابقه و در سه روز به رقابت می‌پردازند.

شرکت کنندگان درون دریای مدیترانه می‌پرند و بدون باله و تجهیزات شنا می‌کنند.

لینا می‌گوید هدف از این مسابقه که برای بیستمین سال برگزار می‌شود و دو ساعت مسابقه شبانه هم به آن اضافه شده، حمایت از صندوق «پیور اوشن فاند» با هدف پاکسازی دریا از مواد پلاستیکی و هر شکل از انواع آلودگی است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,چالش مونت کریستو


ایده مسابقه از داستان «ادموند دانتیس»، شخصیت اصلی داستان «کونت مونت کریستو» گرفته شده است، ادموند دانتیس در این داستان پس از خیانت اطرافیانش در زندانِ بدنام جزیره‌ای در فرانسه حبس می‌شود و به کمک یک زندانی دیگر تلاش می‌کند تا برای انتقام گرفتن فرار کند؛ او پس از گریز از زندان پنج کیلومتر شنا می‌کند تا به جزیره مارسی می‌رسد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------