آیا ژاپنی‌ها در حال انقراض اند؟!اخبار,اخبارگوناگون,ژاپنی ها
جمعیت مردم ژاپن در حال کاهش و ژاپنی‌ها در حال انقراضند. میزان زاد و ولد در این کشور کاهش یافته و هر سال حتی تا ۴۰۰ هزار تن از شمار ساکنان کاهش می‌یابد. پیش بینی می‌شود تا آغاز سال ۲۰۶۰ این رقم به یک سوم کاهش یابد.

به گزارش تابناک باتو، مسئولان ژاپنی روز چهارشنبه اعلام کردند، برای دهمین سال متوالی، جمعیت این کشور سیر نزولی داشته و از سال ۱۹۶۸ میلادی و آغاز ثبت‌های رسمی رشد جمعیت سالانه به شدت کاهش یافته است.

بنا به گزارش‌های منتشره از سوی وزارت کشور ژاپن، رکورد کاهش تعداد ساکنان در این کشور شکسته شد و به ۴۳۳ هزار و ۲۳۹ شخص در مقایسه با سال گذشته رسید، تا به این ترتیب تعداد کل جمعیت ژاپن به ۱۲۴ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۶۴ نفر تا اول ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برسد.

 

اخبار,اخبارگوناگون,ژاپنی ها


تعداد زاد و ولد به ۹۲۱ هزار کودک در سال ۲۰۱۸ میلادی رسید تا سومین سالی لقب بگیرد که تعداد نوزادان کمتر از یک میلیون هستند. در مقابل گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد مرگ و میر به یک میلیون و ۳۶۳ هزار و ۵۶۴ شخص رسیده تا برای ششمین سال ژاپن شاهد افزایش مرگ و میر در مقابل تعداد اندک تولد نوزادان باشد.

انستیتوی ملی پژوهش‌های جمعیت و امنیت ژاپن نشان می‌دهد، ساکنان ژاپن حدود ۳۰ درصد کاهش و به ۸۸ میلیون در سال ۲۰۶۵ خواهد رسید، در حالی که در سال ۲۰۱۵ جمعیت ژاپن ۱۲۷ میلیون تن بوده است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,ژاپنی ها


پیش بینی می‌شود، نسبت افرادی که سن آن‌ها ۶۵ سال است نیز در سال ۲۰۶۵ میلادی، به بیش از ۳۸.۴ درصد از کل جمعیت ژاپن برسد، در حالی که در سال ۲۰۱۵ میلادی این رقم ۲۶.۶ درصد بوده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------