جشنواره نوروزی فروش ویژه فنس در آهن تخفیففنس باغی یا توری حصاری، در واقع به نوعی توری حصار بافته شده‌ گفته می‌شود که با استفاده از سیم مفتول تولید می‌گردد. فنس یکی از پر کاربردترین محصولات در صنایع مفتولی است که دارای چشمه‌های لوزی شکل در فاصله‌های مختلف است. این محصول که به دو روش یعنی دستی و اتوماتیک تولید می‌شوند، بنا به نیاز مشتری از ارتفاع نیم متر تا سه متر و ضخامتی بین 2 تا 4.75 متغییر بوده و قابل سفارش است.

 

این محصول بیشترین کاربرد را در حصارکشی باغ و مزارع دارند، به همین دلیل با نام فنس باغی یا دور باغی نیز شناخته می‌شوند.

 

عموما مفتول به کار رفته در فنس، مفتول گالوانیزه است. مفتول گالوانیزه نیز در در دو حالت سرد و گرم در بازار موجود می‌باشد. مفتول گالوانیزه گرم به دلیل دوام و مقاومت بالایی که در برابر زنگ زدگی و یا خوردگی دارند، برای مناطق مرطوب با آب و هوای شرجی استفاده می‌شوند.

 

تاریخچه فنس

از گذشته‌های دور، همواره حفاظت از محل زندگی، زمین و ... دغدغه انسان‌ها بوده است. اولین بار در قرن 19 میلادی، در امریکا برای حفاظت از زمین‌ها، حفاظ‌هایی به صورت حصاربندی چوبی که زیکزاکی به یکدیگر بافته بودند، تولید شد.

 

فنس باغی,توری حصاری,فنس آهن تخفیف

فنس باغی

 

بعدها در همان قرن، حدودا سال 1840 میلادی بود که حفاظ‌هایی بیشتر از جنس چدن ساخته شد و به مرور زمان این حفاظ‌ها، تبدیل به فنس امروزی یعنی نوع فلزی شده‌اند.

 

امروزه این توری کاربرد مهمی در زندگی انسان و حفظ امنیت خانه یا محل زندگی آن پیدا کرده‌اند. علاوه بر آن در صنایع مختلف نیز مورد استفاده زیادی قرار گرفته‌اند که اهمیت آن را دو چندان کرده است.

 

انواع جنس و مشخصات فنس

فنس جنس فولادی؛ فولاد، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی ندارند و طول عمر مفید آن‌ها نهایت تا 15 سال می‌باشد. این جنس مناسب آب و هوای مربوط و مناطق شرجی نمی‌باشد.

 

فنس جنس گالوانیزه؛ این نوع علاوه بر ظاهر زیبا، مقاومت بالایی نیز در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند، طول عمر این توری بین 40 تا 50 سال می‌باشد. این نوع به دلیل مقاومت بالایی که دارد، مناسب مناطق شرجی بوده و آب و هوای مرطوب باعث خوردگی یا زنگ زدگی این فنس نمی‌شود.

 

فنس گالوانیزه روکشدار pvc؛ این جنس، بالاترین مقاومت را در تمام شرایط آب و هوایی دارد و در هر مکانی نیز قابل استفاده می‌باشد. به همین دلیل معمولا دارای قیمت بالایی هستند.

 

توری حصاری استیل، فولاد ضدزنگ؛ بهترین و بالاترین کیفیت و مقاومت را این جنس فنس دارد اما به دلیل هزینه بسیار بالای آن، تولید این محصول کم شده و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

 

فنس چوبی؛ این نوع، اولین مدل از این محصول می باشد که علاوه بر مقاومت، امنیت نسبتا کمتری در مقایسه با سایر توری‌ها دارد. به همین دلیل مورد استقبال بالایی قرار نگرفته است.

 

فنس باغی,توری حصاری,فروش ویژه فنس باغی

فروش ویژه فنس باغی

 

کاربرد فنس

فنس‌ کاربرد فراوانی برای امنیت و مرزبندی در انواع صنایع مختلف دارند.

1.    برای حصارکشی در انواع زمین‌های کشاورزی، باغ، پالایشگاه‌های پتروشیمی و ... .

2.    استفاده در مناطق خاص امنیتی و محافظت شده مانند زندان، پادگان.

3.    حصار کشی برای دام‌هایی که اطراف خانه‌ها زندگی می‌کنند.

4.    حصارکشی اطراف ریل‌های قطار یا مجموعه‌های ورزشی مثل زمین فوتبال.

 

روش بافت و تولید فنس به صورت اتوماتیک

تولید توری به دو روش دستی و ماشینی انجام می‌شود.

 

در روش دستی، تمامی مراحل، اتوماتیک انجام شده بجز مرحله اجرا که توسط یک یا دو نفر انجام می‌شود. به نوعی می‌توان گفت که در این روش، وجود یک تا دو نفر الزامی است که هدایت مرحله به مرحله آن را به عهده گیرد.

 

در روش اتوماتیک برای تولید فنس، تمام مراحل به وسیله دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام می‌شود. در مرحله اول تولید، نیاز به خرید مفتول گالوانیزه یا مفتول سیاه است. ضخامت این مفتول بستگی به سفارش مشتری خواهد داشت.

 

سپس مفتول، در جایگاه مخصوص خود، در درون دستگاه قرار داده می‌شود و در صورت نیاز به روکش، روکش‌دهی صورت می‌گیرد. سپس مفتول روکش‌دار وارد قسمت حصاربافی می‌شود. در مرحله بافت، ردیف اول حصار برش داده شده و با مفتول هم اندازه خودش پیچ و تاب می‌خورد. این مرحله تا پایان عملیات تکرار می‌شود. در نهایت مفتول در دستگاه به تدریج تبدیل به حصار می‌شوند.

 

فنس باغی,توری حصاری,خرید توری فنس باغی

خرید توری فنس باغی

 

مزایای استفاده از فنس

فنس مزایای زیادی دارد، اصلی‌ترین مزیت فنس برای مرزبندی و حفاظت از خانه، باغ و .... است.

• مانع ورود نور و هوا به محوطه داخل باغ نمی‌شود.

• بنا به درخواست مشتری در اندازه و ضخامت‌های گوناگون قابل سفارش می‌باشند.

• اگر از نوع گالوانیزه استفاده کنید در بیشتر مناطق، چه آب و هوای سرد و مرطوب و چه هوای گرم و خشک مقاومت قابل قبولی خواهد داشت و دچار خوردگی یا زنگ زدگی نمی‌شود.

• حمل و نقل آن آسان بوده و قابلیت فروش یا استفاده در مکانی دیگر را دارد.

• فنس با تمام مزیت‌های گفته شده، قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند.

 

آشنایی با شیوه صحیح فنس کشی

برای نصب اصولی توری باید به موارد مختلفی توجه داشت. این موارد عبارت‌اند از:

 

1- محاسبه محیط دقیق زمین؛ قبل از نصب، باید محیط دقیق زمین را اندازه‌گیری کرد. 

2- تعیین ارتفاع استاندارد؛ در اینجا علاوه بر محیط، باید ارتفاع توری را هم مشخص کرد. اگر هدف خود را برای استفاده از توری، قبل از نصب مشخص کنید تعیین ارتفاع آن راحت‌تر خواهد بود.

3- تعیین محل کاشت پایه فنس؛ بهترین فاصله برای پایه‌های فنس، تقریبا 3 تا 4 متر می‌باشد. باید محل کاشت را با گچ، خاک رس یا سنگ تعیین کرد. 

4- حفر چاله؛ بعد از تعیین محل کاشت، باید چاله حفر کرد. لازم است عمق چاله‌ها نیم متر باشد و برای اجرای سریع‌تر کار می‌توان از چاله‌کن موتوری استفاده کرد.

5- بتن‌ریزی؛ در این مرحله، پایه‌های بتن در زمین گذاشته می‌شود، این مرحله جز مهمترین مراحل نصب توری محسوب می‌شود. پس از آماده شدن بتن، پایه را در درون چاه قرار داده و بتن را دور آن ریخته می‌شود. برای تراز کردن عموما از یک طناب استفاده می‌شود، به این صورت که طناب به تمام پایه‌ها بسته می‌شود تا همه آن‌ها در عمق یکسانی قرار بگیرند. 

6- نصب فنس؛ آخرین مرحله برای نصب می‌باشد، برای نصب توری نکاتی حائز اهمیت است مثلا اینکه قبل از نصب توری باید یک روز تا یک هفته صبر کرد تا بتن کاملا خشک شود و فونداسیون محکم شود.

 

فنس باغی,توری حصاری,فنس

توری حصاری

 

نحوه محاسبه هزینه فنس کشی در اطراف زمین یا باغ

اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب توری مناسب است. تناسب بین قیمت و کیفیت از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد. اگر از محصول با کیفیت نامرغوب استفاده کنید، پس از مدت کوتاهی فنس شما دچار زنگ زدگی، خوردگی و پارگی شده و باید محصول جدید جایگزین آن شود.

 

سپس باید نوع توری خود و همچنین پایه فنس خود را انتخاب کنید، نرخ توری و پایه‌های مختلف باهم متفاوت می‌باشد. پس از آن نیاز است که محیط زمین خود را اندازه‌گیری کنید تا مشخص شود به چند متر فنس نیاز دارید.

 

نرخ دستمزد برای فنس کشی با مصالح و بدون مصالح نیز متفاوت خواهد بود، باید تمام این فاکتورها را برای محیط خود در نظر داشته باشید و سپس قیمت حدودی فنس کشی اطراف زمین خود را به دست آوردید.

 

کارشناسان مجموعه آهن تخفیف نیز راهنمای خوبی برای انتخاب نوع فنس و ضخامت آن می‌باشند، در صورت نیاز برای مشورت می‌توانید با کارشناسان مجموعه آهن تخفیف تماس بگیرید.

 

جشنواره فروش نوروزی فنس در آهن تخفیف

حفاظت و حراست از مجموعه‌ها و حفظ حریم شخصی محیط کار یا زندگی، یکی از مشکلات و دغدغه‌های اصلی در زندگی انسان‌ها بوده است. در گذشته به دلیل زیر ساخت‌های صنعتی و سست، بیشتر اماکن در معرض آسیب‌های مختلفی قرار داشته است اما امروزه این مشکل حل شده و ابزارهای بسیاری برای حفظ امنیت و محیط زندگی به وجود آمده است.

 

مجموعه آهن تخفیف همیشه در تلاش بوده که بهترین کیفیت را با کمترین قیمت برای مشتریان عزیز فراهم کند. به همین منظور جشنواره‌ای برای فروش ویژه فنس برگزار نموده، پس اگر به این محصول پر کاربرد نیاز دارید و یا در آینده ممکن است نیاز پیدا کنید، عجله کنید و این فرصت فوق‌العاده برای خرید فنس با پایین‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت را از دست ندهید. برای تهیه فنس توری می‌توانید با کارشناسان مجموعه آهن تخفیف تماس بگیرید و مناسب‌ترین نوع این محصول را با توجه به نیاز خود تهیه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آهن تخفیف از کانال‌های ارتباطی زیر تماس بگیرید:

 

نشانی : تهران-بازار آهن مکان -فاز ۱ شرقی-پلاک ۲۸ و ۲۹

کد پستی ۱۸۸۱۶۳۳۱۵۵

شماره تماس: ۰۲۱۵۵۵۱۱۵۵۵

پست الکترونیکی : info@ahantakhfif.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023