نکات مهم قبل از خرید تخت خوابخرید تخت خواب

خرید تخت خواب

 

خرید سرویس خواب امروزه یکی از ملزومات هر خانه‌ای به حساب می‌آید. سرویس خواب همچنین به نوعی مهم‌ترین عنصر در دکوراسیون اتاق خواب است. بنابراین انتخاب آگاهانه سرویس خواب نه‌تنها از نظر عملکرد، بلکه از نظر زیبایی و تلفیقی نیز بسیار حائز اهمیت می ‌باشد. 

 

سرویس خواب نوزاد، سرویس خواب نوجوان و سرویس خواب دونفره و تک نفره بزرگسال از جمله انواع مختلف سرویس خواب هستند که به شکل‌های مختلفی نظیر تخت خواب زمینی،تخت خواب دو طبقه ، تخت خواب باکس دار و تخت خواب تاشو ساخته می‌شوند.

 

سرویس خواب دونفره که گاهی به آن سرویس خواب عروس هم می‌گویند معمولا علاوه بر تخت خواب شامل وسایلی نظیر پاتختی‌ها، آینه و کنسول (میز آرایش)، کمد و دراور، پاف سرویس خواب و میز سرویس نیز می‌باشد که افراد با توجه به نیاز خود ست کامل سرویس خواب یا بخشی از آن را خریداری می‌کنند.

 

1 -  اتاق را اندازه‌گیری کنید

ما به شما توصیه میکنیم که پیش از خرید سرویس خواب نوجوان ، نوزاد یا بزرگسال، ابتدا تکلیفتان را با ابعاد و اندازه‌های اتاق خواب‌تان روشن کرده و اهمیت این مسئله را هرگز دست کم نگیرید! اینکه اتاق خوابتان تا چه اندازه بزرگ یا کوچک باشد، در و پنجره‌ی اتاق در کجا قرار گرفته باشد، اتاق‌تان کمد دیواری داشته باشد یا خیر، زاویه‌ی بازشدن در اتاق به چه سمتی باشد و اینکه دیوار کج یا قناسی در اتاق وجود داشته باشد یا نه همگی از جمله عوامل محدودکننده‌ای هستند که در انتخاب سرویس خواب مناسب برای اتاق خواب‌تان تاثیر دارند.

 

چرا که با توجه به اندازه اتاق و فضای  ممکن برای قرارگیری سرویس خواب، مجبور به خرید تخت ‌خواب های جمع‌وجورتر، تخت خواب‌های دو طبقه و یا حتی تخت خواب‌های دونفره یا تک‌نفره تاشو شوید. به هر حال باید بتوانید سرویس خواب خود را به راحتی در فضای اتاق خواب‌تان بچینید.

 

خرید سرویس خواب نوجوان

خرید سرویس خواب نوجوان

 

2 – دکوراسیون اصلی را مد نظر بگیرید

همانطور که قبلا هم اشاره شده سرویس خواب یکی از عناصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب به حساب می‌آید. بنابراین باید توجه داشته باشید که چه نوع سرویس خواب با چه سبک، چه مدلی و چه رنگی را انتخاب کنید که با سبک طراحی و دکوراسیون اتاق خوابتان کاملا هماهنگ باشد. سرویس خواب مدرن، سرویس خواب سلطنتی و سرویس خواب منبت‌کاری شده از جمله انواع مختلف سرویس خواب هستند که برای اتاق خواب‌های مختلف با استایل‌های مختلف به کار می‌روند.

 

مثلا اگر اتاق خوابی با سبک طراحی و دکوراسیون کلاسیک دارید، به سراغ انواع سرویس خواب‌ تاج‌دار، سلطنتی و منبت‌کاری شده بروید. همچنین اگر طراحی و دیزاین اتاق خوابتان به سبک مدرن است، انواع مختلف سرویس خواب ام دی اف مدرن و یا انواع سرویس خواب پارچه ای یا فلزی به سبک مدرن برایتان مناسب می‌باشد.

 

خرید سرویس خواب دونفره

خرید سرویس خواب دونفره

 

3  - خرید سرویس خواب و نقش کلیدی اکسسوری ها

معمولا وقتی نوبت به خرید سرویس خواب می‌رسد به خصوص برای خرید سرویس خواب عروس ، همه‌ی حواس‌ها اغلب به سمت تخت خواب، پاتختی ها و نهایتا آینه و کنسول می‌باشد.

 

سناچوب به شما توصیه می‌کند که حواستان به عناصر دیگری که به درد دیزاین اتاق و سرویس خوابتان می‌خورد هم باشد. مثلا آباژور کنار تخت، چراغ خواب‌های مناسب برای اتاق خواب، هدبورد اتاق، شلف‌های دیواری و یا انواع ساعت دیوار‌ی یا ساعت‌های رومیزی جذاب که جذابیت و زیبایی سرویس خوابتان را دو چندان می‌کنند. بسیاری از این اکسسوری‌ها را نیز می‌توانید در کنار سرویس خوابتان تهیه کنید.

 

4 - در خرید سرویس خواب به راحتی اولویت بدهید

توجه داشته باشید که در هنگام خرید سرویس خواب ، هرگز آسایش و راحتی‌تان را فدای زیبایی نکنید. برای این منظور نیز بهتر است که 3 نکته‌ی زیر را آویزه‌ی گوشتان کنید:

حواستان باشد که حتما از یک تشک طبی و استاندارد برای تخت خوابتان استفاده کنید

اگر می‌خواهید از مبل کنار تخت به عنوان یک اکسسوری در اتاق خواب استفاده کنید، حتما یکی ازانواع مبلمان طبی را تهیه کنید

همچنین در هنگام انتخاب مدل پاتختی‌ها و کمدها، علاوه ‌بر زیبایی حتما کارآمدی و نوع نیازتان را نیز لحاظ کنید. این مسئله در مورد شکل و جنس تخت خواب و سایر وسایل کالای خواب مثل بالشت‌ها، پتو و ملحفه‌ها نیز صدق می‌کند

 

سرویس خواب نوزاد

سرویس خواب نوزاد

 

در ادامه  توجه شما را در مورد نکات بهداشتی که برای تخت خواب باید رعایت کنیم جلب میکنیم :

مطالعات محققان نشان داده که در تخت خواب و تشک ها مقدار بسیار زیادی باکتری و میکروب ها ، سلول های مرده پوستی و کک ها ، به علل مختلفی روزانه در حال رشد هستند. این در حالی است که نظافت نکردن تخت خواب باعث بروز بسیاری از بیماری های آلرژیکی یا پوستی یا تنفسی است. در این مطلب سعی داریم شما رو با نقش پررنگ نظافت تخت و تاثیر آن بر سلامتی تان بیشتر آشنا کنیم.

 

همونطور که میدونید بیشتر از پنجاه درصد عمر ما صرف خوابیدن و استراحت کردن است. و همینطور پوست ما روزانه در حال رشد و نو شدن است. به همین علت است که تخت خواب ما مرجع بسیاری از ویروس ها و باکتری هایی است که در طول روز بر روی پوست و موی ما مینشیند. 

 

از این رو بهترین و اولین راه برای جلوگیری از کثیف شدن تختخواب و تشک ، استحمام روزانه است. استحمام باعث از بین رفتن بسیاری از آلاینده هاییست که بدن ما را در هوای شهری هدف گرفته اند. آلاینده هایی که از ماشین ها و ... ایجاد میشوند و ما بی آنکه بدانیم از آنها استفاده و بدنمان را در معرض خطر آنها قرار میدهیم. این موضوع را بدانید که آلودگی هوا باعث بروز بیماری هایی از جمله سرطان ریه ، بیماری های قلبی ، سکته های مغزی ، برونشیت ، تشدید آسم و ذات الریه میشود! پس تا میتوانید با زدن ماسک مناسب در روزهای آلوده و استحمام این گونه بیماری ها را از خودتان دور کنید.

 

یکی دیگر از روش هایی دیگری که به ما در تمیز سازی تخت و تشک کمک میکند قرار دادن آنها در معرض نور آفتاب است. تابش مستقیم خورشید ، به علت شتاب و گرمای بسیار زیاد مخصوصا در روزهای تابستانی که بدن ما در هنگام خواب بسیار تعریق دارد ، باعث زدودن و از بین رفتن باکتری و میکروب هایی میشود که بدن ما از خود نشر میدهد. سعی کنید مرتبا تخت و تشک تختان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا از این تمیز سازی طبیعی بهره ی لازمتان را ببرید.

 

یکی دیگر از روش های تمیز سازی تختخواب ، استفاده از جارو برقی است. طی چند سال گذشته بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا جارو برقی هایی مخصوص این امر تولید کردند که به صورت دستی است که هم آلودگی سطح تخت را از بین میبرد و هم رطوبت را از تخت خواب میگیرد و فضا را برای رشد میکروب ها بسیار کم میکند. استفاده از اینگونه وسایل شاید در ابتدا هزینه بر و سخت بنظر برسد ولی از نزدیک با بیماری های سخت پوستی و آلرژیتیکی رو به رو شده باشید ، تمام هزینه های آن را به جان میخرید.

 

سعی کنید همیشه هوا را در اتاقتان به جریان بگذارید. جریان و تغییر هوا در مکانی مثل اتاق خواب یک امر ضرروی است مخصوصا در زمانی که مشغول استراحت هستید. جریان هوا را کنترل کنید؛ سعی کنید از تخت خوایی که از پایین بر روی پایه ها هستند و فاصله با زمین دارند استفاده کنید؛ این کار باعث چرخش هوا در بالا و پایین تخت و آرامش شما هنگام خواب میشود. حتما در طول روز ، حتی روزهای زمستانی ، برای دقایقی جریان هوا را ایجاد کنید تا هوای اتاق ساکن نباشد. 

 

میتوانید به جای زیاد شستن بالشت ها ، از محافظ های نخی استفاده کنید تا جلوی کثیفی را بگیرد. همچنین برای شستن بالشت ها میتونید از مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید تا نظافت آنها تا مدت طولانی تری حفظ شوند و لازم نباشد که شما مرتب مجبور باشید اونها رو بشورید.

 

اگر حیوان خانگی مثل سگ یا گربه دارید محل خوابش را از خودتان جدا کنید یا حداقل یک ملحفه جدا برای او در نظر بگیرید و آن را هفته ای یک بار بشویید. حیوانات خانگی عمدتا موی بدنشان میریزد و همین ریزش برای بدن انسان باعث بروز بیماری های آلرژیک میشود. 

 

کلام آخر: 

امروزه استفاده از سرویس خواب نیز مانند مبل‌ها و میزهای غذاخوری به یک نیاز و ضرورت تبدیل شده است. اولین چیزی که برای تزئین اتاق خوابتان به سراغش می‌روید سرویس خواب و کالای خواب است.

 

پس اگر قرار است که آرامش و آسایش را با هم داشته باشید، فراموش نکنید که انتخاب هوشمندانه در خرید سرویس خواب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شرکت سناچوب یکی از بهترین شرکت ها در این صنعت است که در استان تهران (شهرک صنعتی پرند) قرار دارد که با بیش از 120 نمایندگی در سرتا سر کشور عنوان دار است و در طی سال های گذشته دستاورد های ملی زیادی را در این صنعت کسب کرده است. همچنین شرکت سناچوب محصولات خود را با 40 ماه ضمانت و به مشتریان خود و تا پنج سال خدمات پس از فروش ارائه میدهد. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023