دکوراسیون روستیکدکوراسیون روستیک,دکوراسیون روستایی,دکوراسیونی طبیعی

دکوراسیون روستیک

 
سبک های مختلف دکوراسیون ریشه در فرهنگ ها و عوامل زمینی و زمانی مختلفی دارند دکوارسیون مدرن، نیمه مدرن، مینیمال، صنعتی، فرانسوی، اسکاندیناویایی، هالیوودی، ساحلی، روستیک، سنتی و ... همه دارای منشا خاص خود می باشند. در این مطلب اطلاعاتی در ارتباط با دکوراسیون روستیک مطالبی ارائه می کنیم تا با این سبک بیشتر آشنا شوید و با آراستن منزل و محل کار خود با استفاده از آن، گرما و جلوه محیط را بیشتر نمایید.


دکوراسیون روستیک
دکوراسیون روستیک یا دکوراسیون روستایی با استفاده از عناصر طبیعی و با الهام از طبیعت به وجود می آید. بسیاری از مردم در صورتی که صحبت از دکوراسیون روستیک شود اولین چیزی که تصور می کنند، کلبه ای چوبی در دل طبیعت می باشد. اما این سبک دکوراسیون تنها محدود به استفاده در کلبه های چوبی نمی شود. می توانید در منزل و محیط کار مدرن خود از این سبک دکوراسیون استفاده نمایید.


با الهام از طبیعت و استفاده از اجزای آن نظیر چوب و سنگ می توانیم دکوراسیون روستیک را در محل مورد نظر به ارمغان بیاوریم. با انتخاب مبلمان چوبی، انواع میز و صندلی چوبی مانند میز ناهارخوری، میز عسلی و ... کمد، کتابخانه، میز اداری، ست خواب و ست آشپزخانه کار شده با چوب که یکی از اجزای طبیعت است، می توانیم دکوراسیون روستیک را در بخشی از خانه یا محل کار خود به وجود بیاوریم. فضاسازی خارجی و آلاچیق، دکوراسیون کافی شاپ و رستوران، دکوراسیون پذیرایی و حتی سرویس بهداشتی نیز می تواند با بهره گیری از این سبک کار شود.

 

دکوراسیون روستیک,دکوراسیون روستایی,دکوراسیونی طبیعی

دکوراسیون روستیک در کافی شاپ ها

 
به طور کلی دکوراسیون روستیک دکوراسیونی طبیعی، با سطح خشن و غیر صیقلی و کهنه کاری شده تعریف می شود. با توجه به طبیعی بودن این دکوراسیون، استفاده از چوب، سنگ و پارچه در آن بیشتر می باشد. استفاده از چوب های خام و فرآوری نشده و سنگ های طبیعی و برش نخورده و عناصر زمینی، حس طبیعی بودن این دکوراسیون را بیشتر نمایش می دهد. ترکیب این موارد و به کارگیری رنگ طبیعت منجر به حس آرامش و راحتی در هنگام قرارگیری در گرمای دکوراسیون روستیک خواهد شد. البته همانطور که گفته شد، لزومی به استفاده از این دکوراسیون در همه جای منزل یا محل مورد نظر نمی باشد، می توان آن را با دکوراسیون مدرن، دکوراسیون مینیمالیسم یا سایر سبک های دکوراسیون ترکیب نمود.


مشخصه های دکوراسیون روستیک
•    استفاده از عناصر طبیعی نظیر چوب، سنگ و همچنین پارچه
•    استفاده از رنگ های خنثی و گرم موجود در طبیعت
•    سطح برجسته و غیر صیقلی و لبه ها و برش های نامنظم
•    دست ساز بودن اجزای تشکیل دهنده
 

دکوراسیون روستیک,دکوراسیون روستایی,دکوراسیونی طبیعی

دکوراسیون روستیک در منزل


رنگ دکوراسیون روستیک
نقطه مشترک محصولات و دکوراسیون کار شده با استفاده سبک روستیک رنگ خنثی و گرم آن می باشد. رنگی که در یک کلبه یا در دکوراسیون روستیک کافی شاپ یا منزل و محل کار روستیک کار شده است، مخاطب را به داخل فضا دعوت می کند. با توجه به رنگ های مورد استفاده در طبیعت نظیر قهوه ای، کِرِم، سبز، نارنجی و ... استفاده از این رنگ ها در این سبک دکوراسیون منجر به این حس آرامش و گرمای آن شده است.


دکوراسیون روستیک در منزل
برای دکوراسیون منزل خود می توانید از دکوراسیون روستیک استفاده کنید. منزلی را تصور کنید که برای ورود به آن درب چوبی ساده ای پیش روی شما می باشد. با ورود به آن کف چوبی یا پارکت اولین چیزی است که توجه شما را به خود جلب می کنید، جالباسی و جاکفشی چوبی با ظاهر ساده و رنگ قهوه ای کم رنگ برای قرار دادن لباس و کفش شما روبروی شما می باشد.

 

با عبور از راهرویی که در کف آن گلیم یا فرشی ساده دست بافت با رنگی گرم و جذاب قرار گرفته است، به قسمت پذیرایی وارد می شوید و اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند شومینه می باشد. در کف منزل استفاده از فرش ها و گلیم های دست بافت توجه شما را به خود جلب می کند. مبلمان چرمی و میزهای عسلی و جلو مبلی چوبی و چوب و رزین برای مدتی نگاه شما را به خود جلب می کند. با نگاه کردن به دیوار کناری توجه شما به کتابخانه چوبی به رنگ قهوه ای سوخته جلب می شود که علاوه بر کتاب دکوری های ساده نیز بر روی آن قرار گرفته است.
 

دکوراسیون روستیک,دکوراسیون روستایی,دکوراسیونی طبیعی

دکوراسیون روستایی

 
میز ناهارخوری چوبی، ساعت بزرگ چوبی که بر روی دیوار نصب شده است و روشنایی های چوبی فلزی، موارد بعدی هستند که شما را برای مدتی مجذوب خود می کنند. دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از چوب انجام شده است و آشپزخانه دارای سینک چوبی و شیرهای برنزی می باشد. کانتر و صندلی کانتر چوبی مکانی مناسب برای صرف وعده های غذایی می باشد. در ادامه می خواهید سری به اتاق خواب این خانه بزنید. با مراجعه به اتاق خواب علاوه بر تختخواب چوبی، کتابخانه و میز تحریر چوبی را مشاهده می کنید که در کنار کمدی با درب چوبی کشویی قرار گرفته است.

 

دکوراسیون روستیک,دکوراسیون روستایی,دکوراسیونی طبیعی

کاربرد دکوراسیون روستیک

 
این تصویری است که می توان از یک خانه روستیک در ذهن ترسیم نمود. اما از این سبک می توان در مکان های دیگر نیز استفاده نمود.


کاربرد دکوراسیون روستیک
از دکوراسیون روستیک علاوه بر منزل، در محیط کار، در رستوران و کافی شاپ، در مراکز فرهنگی و تجاری و همچنین برای فضاسازی، آلاچیق و کلبه و نشیمن فضای باز می توان استفاده نمود. لزومی به استفاده از آن برای تمام اجزای دکوراسیون نیست. می توان قسمتی از منزل یا محل کار را با استفاده از دکوراسیون روستیک دکور کرد.


همواره در نظر داشته باشید برای فراهم کردن محیطی راحت و گرم در منزل و محل کار، استفاده از اجزای طبیعت و به کارگیری این سبک می تواند مفید باشد. یکی از مجموعه هایی که در این زمینه با بیش از 30 سال سابقه در حال فعالیت می باشد، دکوراسیون روستیک لومه می باشد.

 

این مجموعه با ساخت و پیاده سازی انواع محصولات روستیک و استفاده از چوب، رزین، آهن، آلومینیوم و همچنین چوب و فلزهای بازیافتی بهترین و زیباترین محصولات روستیک را با توجه به نظر و سلیقه شما به صورت سفارشی پیاده سازی می نماید. می توانید از محصولات این مجموعه در شوروم واقع در کارگاه لومه بازدید بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02177339755 تماس حاصل فرمایید. برای مشاهده آخرین نمونه کارها و همینطور موارد قابل ساخت توسط این مجموعه از سایت و اینستاگرام لومه بازدید نمایید.

 

 دکوراسیون ایده آل خود را بسازید

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,بیمارستان ها و مراکز درمانی ،درمانگاه ، کلینیک

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024