سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!انرژی های منفی می توانند به دلایل مختلف رخ دهند از جمله بروز اتفاقات تلخ. این انرژی اگر منفی باشد می‌تواند اعتماد بنفس شما را نابود کند، رویاهایتان را محو کند، ارزش شما را سبُک و توانایی‌های‌تان را سرکوب کند. هر کسی برای دور کردن انرژی منفی راهکار و راه حلی دارد، در این گزارش قصد داریم به شیوه و سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی بپردازیم.  
 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,دور کردن انرژی های منفی

سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!اختصاصی «تابناک باتو» ـ جهان پیرامون ما پُر از انواع انرژی هاست. این انرژی ها می توانند مثبت یا منفی باشند و بر زندگی ما و اطرافیانمان اثر بگذارند.

 

انرژی های منفی می توانند به دلایل مختلف رخ دهند از جمله بروز اتفاقات تلخ. این انرژی اگر منفی باشد می‌تواند اعتماد بنفس شما را نابود کند، رویاهایتان را محو کند، ارزش شما را سبُک و توانایی‌های‌تان را سرکوب کند. هر کسی برای دور کردن انرژی منفی راهکار و راه حلی دارد، در این گزارش قصد داریم به شیوه و سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی بپردازیم.

 

حمام گِل، برای خوش شانسی و دور کردن انرژی منفی

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,دور کردن انرژی های منفی

 

پس از یک روز از آرامشی که به مناسبت روز سکوت سراسر جزیره بالی در اندونزی را در خود فرو برده بود، صدها تن در آداب و رسوم تطهیر ویژه، بدن های خود را با گِل و لای آغشتند. این رسم پس از شصت سال توقف، از نو احیا شده است. آنها بر این باورند حمام گِل که به آن مِبوگ_بوگانMebuug-buugan گفته می شود، روح را تطهیر می کند و بدشانسی و انرژی منفی را دور می سازد.

 

در این سنّت زنان، مردان و کودکان گِرد هم می آیند و لباس های سنّتی (دامن سنتی:سارونگ) به تن کرده و هِدبندهای سنّتی و گِل خاک رس از جنگل های روستای کیدونگانان خارج از شهر دنپاسار بر سر می نهند، و بدن های خود را به عنوان بخشی از سنّت رهایی از گناهان روغن مالی می کنند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,دور کردن انرژی های منفی

گِل اندود کردن بدن، پس از جشنواره نییپی جزیره بالی صورت می گیرد که هندو و غیرهندو و توریست ها در خانه ها و یا اماکن اقامت خود به تأمّل می پردازند و همه ی سفرهای هوایی متوقف می شود، نورها خاموش و خدمات اینترنتی قطع می گردد. پس از پایان سکوت و تأمل شرکت کنندگان به نزدیک ترین ساحل می روند تا گل و لای را از تن شسته و ارواح خبیثه را از خود دور کنند.

 

در گذشته، شرکت کنندگان کاملاً عریان بودند، اما در نیمه قرن بیستم، لخت بودن باعث دردسر و آزار و اذیت شد، جشن ها شش دهه متوقف شد، ولی از سه سال پیش دوباره احیا شده و شکل اجرای آداب و رسوم دستخوش تغییر و برگزاری آن منوط به پوشاندن بدن شده است.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,دور کردن انرژی های منفی

 

برداشت شما از این سنّت مردم جزیره بالی چیست؟ شما برای دور کردن انرژی های منفی در خانه و یا در میان اطرافیانتان چه راهکارهای خلاقانه و مؤثّری پیشنهاد می دهید؟!

 

 تابناک  باتو  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------