مورچه ای که از سریع ترین دونده جهان هم تندتر می دودسریع ترین مورچه جهان با سرعت خارق العاده ۸۵۵ میلیمتر به ازای هر ثانیه حرکت می کند. این مورچه حتی از رکورددار سریع ترین دونده جهان نیز، سریع تر حرکت می کند.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، سریع ترین مورچه دنیا می تواند در هر ثانیه ۱۰۸ برابر طول بدن خود حرکت کند.

 

 این حشره «مورچه صحرایی نقره ای» ( Saharan silver) نام گرفته و سرعت آن در مقیاس انسانی معادل دویدن با سرعت ۳۶۰ مایل برساعت محاسبه شده است.

 

سرعت این موجود کوچک نسبت به بدنش از سرعت یوزپلنگ (نسبت به بدنش) بیشتر است. مورچه صحرایی نقره ای با ۶ پای کوچک خود با سرعت خارق العاده ۸۵۵ میلیمتر به ازای هر ثانیه حرکت می کند.

 

این مورچه می تواند در هر ثانیه ۵۰ قدم بردارد. این در حالی است که «اوسین بولت» سریعترین دونده جهان و رکورد دار دو ۱۰۰ متر در هر ثانیه ۴ قدم برمی داد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,سریع ترین مورچه جهان

جالب آنکه مورچه مذکور در یکی از گرم ترین نقاط کره زمین( صحرای آفریقا) زندگی می کند. این گونه جانوری هنگامیکه دمای شن های صحرا به ۶۰ درجه سانتیگراد می رسد، از لانه های خود بیرون می آیند و سراغ جسد حیوانات مرده می روند. 

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,سریع ترین مورچه جهان

 

 موهای نقره ای روی پشت آنها مانند یک آفتابگیر عمل می کند و اشعه های خورشید را منعکس می کند به این ترتیب گرما را از خود دور می کند.

 

 هارالدولف  مولف پژوهش درباره این مورچه می گوید:  حتی میان مورچه های صحرایی، مورچه های نقره ای بسیار جالب هستند. ولف و همکارانش طی سفری به تونس این موجودات را بررسی کرده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------